Polícia v Londýne zadržala už 200 výtržníkov

Belfast prežíva ďalšiu noc náboženských nepokojov
V uliciach Belfastu horia autá. Severné Írsko už pred dvoma týždňami postihla najhoršia vlna nábožensky motivovaného násilia za posledné roky, pričom najväčšie nepokoje hlásili z katolíckych častí Belfastu. Aj napriek zásahom polície použitím vodných diel, nepokoje vrcholia v čase včerajšieho sviatku známeho ako The Twelfth, ktorým si miestni obyvatelia pripomínajú víťazstvo protestantského kráľa Viliama III. Foto: AP Photo/Colm O'Reilly

LONDÝN 8. augusta (WEBNOVINY) – V britskej metropole v pondelok opäť vypukli zrážky medzi demonštrantami a príslušníkmi polície. Ich miestom je tentoraz ulica Mare Street v štvrti Hackney Central. Deje sa tak v čase, keď sa do Londýna vrátila ministerka vnútra Theresa Mayová, ktorá si pre nepokoje skrátila dovolenku. K pondelkovým násilnostiam došlo neďaleko londýnskej štvrte Tottenham, kde sa nepokoje v sobotu v noci začali. Podľa spravodajského kanála BBC polícia doteraz zadržala už 200 výtržníkov a zranenia utrpelo 35 príslušníkov poriadkových síl.

Všetko sa začalo v sobotu večer, keď sa asi 300 rozhnevaných obyvateľov Londýna zhromaždilo pred sídlom tottenhamskej polície na protest proti smrti 29-ročného Marka Duggana, ktorého počas akcie zastrelili muži zákona. Podľa niektorých médií tak urobili po tom, ako na nich mladík tmavej pleti sám vystrelil.

V Tottenhame došlo k podobným násilnostiam naposledy v roku 1985. Rozhnevaní obyvatelia čiernej pleti vtedy demonštrovali proti smrti Cynthie Jarretovej, ktorú zastrelili policajti počas razie v jej dome. Protesty si vyžiadali aj smrť jedného policajta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Theresa Mayová