Polícia varuje pred podvodníkmi, môžu vás kontaktovať aj na základe inzerátu

Polícia

Policajti upozorňujú na autentické podvody, ktoré kontaktujú ľudí aj na základe inzerátov. Ako informovali na svojej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR, ich fanúšička im preposlala konverzáciu s osobou „Stanislav Pearnberg“.

Ten jej dal odkaz na stránku, cez ktorý mu mala poslať peniaze na poistenie v hodnote 50 eur. Odkaz vyzeral ako súčasť webu kuriérskej spoločnosti, slúžil ale na úhradu poukážok za počítačové hry.

Varovným znakom je lámaná slovenčina

Polícia konverzáciu zverejnila s cieľom, aby si ľudia všimli štýl jednania a komunikáciu podvodníkov zo zahraničia. „Prvotným varovaním pre vás musí byť ich lámaná slovenčina a absolútna nelogickosť žiadosti o úhradu poistenia dopredu bez akejkoľvek garancie,“ upozornili.

Polícia svojich čitateľov a sledovateľov na sociálnej sieti vyzvala k šíreniu informácií o týchto podvodoch aj medzi ich staršími príbuznými.

Hrozba pokuty

Policajti priblížili, že odosielateľka bola kontaktovaná na základe svojho inzerátu o predaji stojana na vaničku. Podvodník, ktorý zjavne použil online prekladač sa ju snažil presvedčiť, že jej pošle peniaze cez kuriérsku spoločnosť, avšak odosielateľka mu musí dopredu zaplatiť poistenie.

Vrátiť sa jej mali po doručení peňazí. „Keď pani na takýto podvod nenaletela, vyhrážal sa jej pokutou 75-tisíc eur,“ poukázali policajti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR