Polícia vie, kto rozštvrtil Bratislavčana pri cyklotrase

Polícia vie, kto rozštvrtil muža nájdeného pri Prístavnom moste
Polícii sa podarilo vypátrať a zatknúť vraha muža, ktorého telo našli rozštvrtené pri bratislavskom Prístavnom moste. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Bratislavskí policajti v utorok 16. júna zadržali a obvinili 30-ročného muža, ktorý zavraždil a rozštvrtil 44-ročného Bratislavčana. Jeho hlavu našiel 9. júna v lese pri cyklotrase v blízkosti Prístavného mosta v Bratislave náhodný okoloidúci.

Ako vo štvrtok na tlačovej konferencii v Bratislave povedal riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Csaba Faragó, policajné psy našli na mieste ďalšie telesné pozostatky v štádiu rozkladu, spolu ich bolo deväť.

Vrah sa ku všetkému priznal

Polícii sa zavraždeného podarilo identifikovať 15. júna. Deň nato vypátrali aj podozrivého páchateľa a pred jeho domom v bratislavskom Ružinove ho ešte v tento deň zadržali. Ako na riaditeľa KR PZ v Bratislave nadviazala vyšetrovateľka Ľubica Bojarová, u obvineného spravili v stredu 17. júna na základe príkazu sudcu domovú prehliadku s pozitívnym výsledkom.

Vrah sa k vražde priznal, pripomenula. Momentálne sa nachádza v cele policajného zaistenia a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Za vraždu mu hrozí 15 až 20 rokov za mrežami. „Obvinený sa priznal k spáchaniu skutku v plnom rozsahu a spolupracuje s políciou, jeho motív je však predmetom vyšetrovania,“ uviedla vyšetrovateľka.

Obeť mala na tele vyše 150 rán

Znalci z odboru súdneho lekárstva skonštatovali, že príčinou smrti bol šok z vykrvácania z mnohopočetných prevažne bodných, bodnorezných a sečných rán na hlave, hrudníku a končatinách.

Obeť mala na tele 152 zranení. Poškodený bol podľa riaditeľa bratislavskej polície v minulosti súdne trestaný za podvod, páchateľ trestaný nebol. Obeť pochádzala z nižšej sociálnej vrstvy, jej vrah zo strednej.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom