Polícia vyhostila zo Slovenska piatich cudzincov, na hranici ich zachytili kamery

Polícia, policajné auto
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Štátna hraničná služba Ukrajiny informovala v stredu 18. septembra v neskorých večerných hodinách slovenskú stranu o stopách, ktoré zachytili v blízkosti vonkajšej hranice na ukrajinskej strane a smerovali na územie SR. Krátko nato zaznamenali kamery neoprávnené prekročenie hranice tromi osobami.

Policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru Vyšné Nemecké s využitím služobného psa vypátrali v katastri obce Záhor v okrese Sobrance jedného Sýrčana, jedného Tunisana a jedného štátneho príslušníka Maroka a predviedli ich na oddelenie.

Vyhostili ich

Keďže cudzinci prekročili vonkajšiu hranicu s Ukrajinou neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa u nás bez povolenia, administratívne ich vyhostili a zakázali im vstup na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na tri roky.

Osoby v zmysle Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii odovzdali príslušníkom Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.

Zadržali aj Ukrajincov

V podvečer toho istého dňa zachytili kamery neoprávnené prekročenie hranice dvoma neznámymi osobami v smere z Ukrajiny do SR.

Krátko nato zadržali policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance v katastri obce Ulič v okrese Snina dvoch Ukrajincov bez cestovných dokladov. Taktiež boli vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na jeden rok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom