Aktualizované: Polícia vyšetruje vraždu muža, ktorého zastrelili v Seredi

mŕtvola, zbraň, náboj
Foto: ilustračné, Shutterstock
  • aktualizované 17. septembra, 16:06

BRATISLAVA/SEREĎ 17. septembra (WebNoviny.sk) – Polícia objasňuje presné okolnosti smrti 57-ročného muža, ktorého v sobotu popoludní zastrelili v Seredi. Vyšetrovateľ prípad rieši ako obzvlášť závažný zločin vraždy, kde je trestná sadzba 15 až 20 rokov. To, že muž zomrel na následky strelného poranenia, potvrdila aj súdna pitva.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, ihneď po skutku policajti zadržali dvoch mužov vo veku 77 a 52 rokov, a po vykonaných procesných úkonoch mladšieho v nedeľu prepustili zo zadržania. Starší z mužov naďalej zostáva v policajnej cele.

Cez víkend policajti vykonali domové prehliadky aj za asistencie policajných psovodov a pyrotechnikov, ktorí našli a zaistili viacero stôp. Tie teraz preskúmajú experti. “Polícia aj v týchto chvíľach vykonáva procesné úkony na objasnenie vraždy a vedúce k usvedčeniu páchateľa,“ dodala Linkešová.

Ako informovala Linkešová, polícia už vzniesla obvinenie voči 77-ročnému mužovi pre obzvlášť závažný zločin vraždy a zároveň predložila návrh na jeho väzobné stíhanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom