Polícia zadržala dve osoby pre útoky na verejného činiteľa

Proti imigrantom protestovali v Bratislave stovky ľudí
Zadržaní účastníci protestu STOP islamizácii Európy! na Židovskej ulici. Bratislava, 20. jún 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – V súvislosti s protestným zhromaždením v sobotu 20. júna v Bratislave skončili na polícii pre podozrenie z útokov na verejného činiteľa dve osoby. V jednom prípade ide o 26-ročnú Timeu B. z okresu Galanta a v druhom prípade zadržali 26-ročného Štefana K. z Košíc Obaja v súčasnosti v cele policajného zaistenia už čelia obvineniu, pričom prípad sa uskutočňuje v takzvanom super rýchlom konaní. Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Obrazom: Bratislavu zaplavili demonštranti

Pre podozrenie z prečinu výtržníctva, keď na nádvorie Bratislavského hradu počas cyklistických pretekov vnikla skupina približne 300 osôb a začalo dochádzať k napádaniu ľudí, polícia zadržala celkom 27 osôb. So zadržanými v súčasnosti robia potrebné procesné úkony a po ich obvinení a skončení dokazovania bude podaný návrh na podanie obžaloby. Prípad budú rovnako riešiť v super rýchlom konaní.

Prípad chcú riešiť v super rýchlom konaní

Ďalších 45 osôb policajti zadržali s použitím donucovacích prostriedkov na Židovskej ulici po tom, čo hádzali kamene a iné predmety na služobné motorové vozidlá parkujúce na Staromestskej ulici. Výtržníci tak poškodili šesť služobných motorových vozidiel polície. Prípad je v súčasnosti v štádiu dokazovania, polícia zisťuje mieru zavinenia zadržaných osôb ako aj spôsobenú škodu na vozidlách.

Malo by Slovensko prijať utečencov z Blízkeho východu a severnej Afriky, ako to navrhuje Európska únia?

Z prečinu výtržníctva poverený príslušník policajného zboru obvinil ďalšie tri osoby, ktoré policajti zadržali na mieste činu po tom, čo poškodili na Predstaničnom námestí dve služobné motorové vozidlá polície. Prípad budú realizovať návrhom na postup v takzvanom super rýchlom konaní.

Počet zadržaných osôb nemusí byť konečný

Z celkového počtu zadržaných osôb pre podozrenie z trestnej činnosti je 41 občanov Českej republiky podozrivých z prečinu výtržníctva. Počty osôb podozrivých z protiprávneho konania v súčasnosti nemusia byť konečné, keďže naďalej analyzujú zábery kriminálnej polície, zábery vyhotovené médiami, ako aj samotnými občanmi, za čo im polícia ďakuje. Ľudia poskytnutím vlastných videí pomáhajú zadokumentovať ďalšie protiprávne konania.

V Bratislave sa v sobotu 20. júna uskutočnilo protestné zhromaždenie s názvom „STOP islamizácii Európy! Spoločne proti diktátu Bruselu, za Európu pre Európanov!“, ktoré protestovalo proti prílevu imigrantov do Európy. Zároveň sa v hlavnom meste uskutočnilo aj zhromaždenie „Spoločne proti nenávisti – Bratislava blokuje“, kde sa zišlo približne dvesto ľudí.

Proti imigrantom protestovali v Bratislave stovky ľudí
Foto: SITA/Robert Tappert

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom