Polícia zatkla desiatky členov talianskej mafie ’Ndrangheta, zaistili milióny eur aj drogy

mafia, ’Ndrangheta
Polícia počas razie proti členom talianskej mafiánskej organizácie ’Ndrangheta v západnom Nemecku, 5. december 2018. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 5. decembra 13:49

BERLÍN 5. decembra (WebNoviny.sk) – Počas veľkého policajného zásahu proti talianskej mafiánskej organizácii ’Ndrangheta zatkla polícia v stredu v štyroch európskych krajinách okolo 90 jej členov. Séria koordinovaných razií sa uskutočnila v Nemecku, Taliansku, Holandsku a Belgicku.

Akcia s názvom Pollino bola súčasťou vyšetrovania, ktoré sa začalo v roku 2016 pre podozrenia voči ’Ndranghete zahŕňajúce pašovanie kokaínu, pranie špinavých peňazí, úplatkárstvo a násilie.

Hlavný holandský prokurátor Fred Westerbeke povedal, že počas desiatok razií tiež zaistili asi dva milióny eur v kriminálnych výnosoch, ako aj drogy vrátane kokaínu a extáze. Nemecký Spolkový kriminálny úrad vo Wiesbadene už skôr počas dňa uviedol, že v rámci akcie prehľadali veľké množstvo objektov a zatkli viaceré podozrivé osoby.

Kalábrijská mafia ’Ndrangheta je v súčasnosti považovaná za najmocnejšiu taliansku mafiánsku organizáciu, ktorá má dominantné postavenie pri pašovaní drog do Európy. Stredajšiu medzinárodnú akciu koordinoval justičný orgán Európskej únie Eurojust.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom