Aktualizované: Polícia zatkla ďalších troch podozrivých v súvislosti s útokom v londýnskom metre

Výbuch v londýnskom metre
Zásah polície po výbuchu v súprave londýnskeho metra v stanica Parsons Green. Londýn, 15. september 2017. Foto: archívne, SITA/AP.

LONDÝN 20. septembra (WebNoviny.sk) – Britská polícia  zatkla v súvislosti s piatkovým útokom v londýnskom metre ďalších dvoch podozrivých. Mužov vo veku 48 a 30 rokov zadržala v stredu ráno.

V utorok večer zatkla tretieho podozrivého v súvislosti s piatkovým výbuchom v londýnskom metre, pri ktorom utrpelo zranenia takmer 30 ľudí. Dvadsaťpäťročného muža zadržala v meste Newport vo Walese, kde uskutočňuje domovú prehliadku.

Muži zákona v meste prehľadávajú dve budovy, píše spravodajský portál BBC s odvolaním sa na políciu. Ďalšie domové prehliadky vykonávajú na dvoch adresách v Surrey, pričom by mali trvať niekoľko dní.

Prehliadky na štyroch miestach

Polícia v súvislosti s útokom už zatkla počas víkendu dvoch mužov. Osemnásťročného Iračana v meste Dover a 21-ročného muža zo Sýrie v mestskej časti Hounslow na západe Londýna. Obaja sú vo väzbe, zatiaľ ich však neobvinili.

Šéf protiteroristickej jednotky Metropolitnej polície Dean Haydon uviedol, že ide o „rýchlo napredujúce vyšetrovanie“. „Detektívi vykonávajú rozsiahle vyšetrovanie, ktoré má priniesť úplne fakty o útoku,“ vysvetlil.

K útoku sa prihlásil Islamský štát

Zároveň požiadal verejnosť, aby si dávala pozor „na čokoľvek, čo sa zdá nemiestne, nezvyčajné alebo čo nezapadá do každodenného života“. Ľudí vyzval, aby okamžite upozornili políciu, ak podľa nich nie je niečo v poriadku.

Pri výbuchu nastraženej bomby, ktorý otriasol jedným z vozňov súpravy metra stojacej na stanici Parsons Green, utrpelo v piatok zranenia 29 ľudí. K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

V stanovisku, ktoré zverejnila prostredníctvom svojich obvyklých komunikačných kanálov, IS uvádza, že útok vykonala s ňou spriaznená zahraničná bunka. Britské úrady naopak tvrdia, že neexistujú dôkazy, že za útokom stojí IS.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom