Polícia zatkla v Indonézii skupinu militantov, sú podozriví z plánovania samovražedného útoku

Indonézia, polícia
Polícia v Indonézii. Foto: ilustračné, SITA/AP

Indonézska protiteroristická jednotka v pondelok zatkla deväť podozrivých militantov obvinených z plánovania samovražedného útoku na políciu s vysoko explozívnym materiálom.

Šesť ľudí zatkli v meste Bekasi, dvoch v severnej a jedného v západnej Jakarte, uviedol hovorca indonézskej polície Dedi Prasetyo s tým, že podozriví sú vo veku 18 až 28 rokov a viedol ich líder militantnej bunky Abú Zí Ghurobáh. Údajne majú väzby na miestnu militantnú sieť Džamá Anšorút Daulá pridruženú k Islamskému štátu (IS).

Podozriví podľa Prasetya plánovali útok na políciu na viacerých miestach, pričom v minulosti prešli vojenským výcvikom. V dome jedného z nich, Muhammada Aršáda, v severnej Jakarte polícia pri razii zneškodnila silnú bombu.

Budhu Herdi Susianto, náčelník polície v severnej Jakarte, uviedol, že tiež našli Aršádov list na rozlúčku. Muž plánoval samovražedný bombový útok na policajnej stanici.

Polícia podľa Susianta zhabala pri zásahoch pušku, strelnú zbraň, dva nože, vojenské uniformy, džihádistické knihy a výbušné zariadenia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Abú Zí Ghurobáh