Polícia žiada verejnosť o zaslanie videí z bratislavských protestov, pátra aj po jednom účastníkovi

PROTEST: Proti vládnym opatreniam
Účastníci počas protestu proti vládnym opatreniam v súvislosti s COVID-19 pred Národnou radou SR. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Polícia žiada verejnosť, aby jej zaslala videá zo štvrtkových protestov v Bratislave, ak prostredníctvom nich zachytila protiprávne konanie protestujúcich voči obyvateľom alebo návštevníkom Bratislavy.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave to uviedlo v tlačovej správe, ktorú zaslal jeho hovorca Michal Szeiff. Verejnosť zároveň žiada o pomoc pri stotožnení muža v bielom tielku, rifľových kraťasoch a klobúku, ktorý vo videu zverejnenom portálom Aktuality.sk atakuje ženu v bielom aute.

Polícia sa sústredí najmä na protiprávne konania, akými sú fyzické napadnutie či výtržnosti. Po analýze videí uskutočnia orgány činné v trestnom konaní stotožňovanie trestne zodpovedných osôb a príslušné útvary Policajného zboru budú vykonávať úkony smerujúce k vyvodeniu možnej trestno-právnej zodpovednosti.

Záznamy môžu občania odovzdať na USB kľúči, na CD, osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru, emailom na adresu krpzba@minv.sk, prostredníctvom stránok na úschovu videí, alebo formou súkromnej správy na sociálnej sieti Polícia SR – Bratislavský kraj.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Szeiff
Firmy a inštitúcie Policajný zbor v Bratislave