Polícia zverejnila autentické video zo zadržania obvinených z vraždy Kuciaka a jeho snúbenice

Zásah, Kolárovo
Policajná zásah v Kolárove, pri ktorom zadržali podozrivýc v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Reprofoto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 1. októbra (WebNoviny.sk) – Polícia na svojej oficiálnej stránke na sociálne sieti Facebook zverejnila autentické video zo štvrtkového zásahu v Kolárove, počas ktorého zadržali podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Zadržali troch mužov a jednu ženu

Z podozrivých Tomáša Sz.. Miroslava M. a Zoltána A., ktorých vo štvrtok zadržali, sa medzičasom stali obvinení. V nedeľu ich sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici poslal do väzby.

Švrtú obvinenú, podnikateľku Alenu Zs., ktorá si mala vraždu objednať, zadržalo v piatok v Komárne policajné komando Lynx Commando.

Údajne na snúbencov strieľal práve Tomáš Sz.. Miroslav M. pri vražde bol v úlohe vodiča. Podnikateľ Zoltán A., ktorý v minulosti mal prevádzku aj v Kolárove, im pomáhal ako kamarát.

Zaistili dve strelné zbrane

Šéf protizločineckej jednotky NAKA Branislav Zurian v pondelok na tlačovej konferencii informoval, že na akcii na zadržanie podozrivých sa zúčastnilo 150 policajtov. Vykonali 12 domových prehliadok, 13 prehliadok iných priestorov a zaistili aj dve strelné zbrane a náboj zhodný s tými, ktoré boli použité pri skutku.

Podľa policajného prezidenta Milana Lučanského disponovala polícia informáciami o podozrivých približne mesiac.

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Prokurátor nedávno uviedol, že dvojnásobná úkladná vražda súvisela s Kuciakovou prácou. Za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy hrozí páchateľom trest odňatia slobody od 20 do 25 rokov alebo na doživotie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina KušnírováMiroslav M.
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra