Politici by nemali ovplyvňovať prácu prokuratúry, reaguje Kollár na kauzu Žilinkovej cesty do Ruska

KOLLÁR: Rozhovor pre agentúru SITA
Predseda Národnej rady SR Boris Kollár počas rozhovoru pre spravodajskú agentúru SITA. Bratislava, 16. december 2021. Foto: SITA/Jana Birošová.

Politici by žiadnym spôsobom nemali zasahovať, ani nijako ovplyvňovať prácu prokuratúry. Myslí si to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý to uviedol pre agentúru SITA. Zároveň ale poznamenal, že to isté očakáva aj z opačnej strany.

Kollár tak reagoval na otázku agentúry SITA, či by mal byť generálny prokurátor Maroš Žilinka disciplinárne stíhaný pre svoju minulotýždňovú cestu do Ruska. Tento krok napríklad požaduje vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Opačný názor zastáva šéf strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík či prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá však označila Žilinkovu cestu do Ruska za nevhodnú.

Žilinka sa v Rusku zúčastnil na oslavách výročia tamojšej generálnej prokuratúry. Počas tejto návštevy sa stretol aj s osobou zo sankčného zoznamu Európskej únie, generálnym prokurátorom Igorom Krasnovom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIgor KrasnovMaroš ŽilinkaRichard SulíkVeronika RemišováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRSaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris KollárZa ľudí