Politici, ktorí odišli z hnutia NOVA, zakladajú novú stranu

NOVA
Poslanec NR SR Juraj Miškov má stáť za vznikom novej strany. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) – Na Slovensku by mala čoskoro vzniknúť nová politická strana. Založiť sa ju podľa informácií agentúry SITA chystajú nezaradení poslanci NR SR, ktorí v septembri odišli z NOVA. Na začiatku volebného obdobia pôsobili v SaS. Nová strana by mala vzniknúť do konca roka. Mala by byť liberálno-občianska. Okrem tých, ktorí odišli z hnutia NOVA, by do nej mali vstúpiť viacerí politici, ale aj známe tváre, ktoré doteraz v politike nepôsobili.

„Keď som v roku 2009 vstupoval do politiky ako úspešný podnikateľ, chcel som pomôcť vytvoriť zo Slovenska prosperujúcu krajinu. Obetoval som tomu súkromie, veľa času, energie a vlastných peňazí. Pre svoj sen som pripravený urobiť všetko. Verím, že takých nás je na Slovensku dosť,“ povedal dnes pre agentúru SITA poslanec NR SR Juraj Miškov, ktorý má stáť za vznikom novej strany.

Pätica nezaradených poslancov NR SR Jozef Kollár, Daniel Krajcer, Juraj Miškov, Juraj Droba a Martin Chren odišla 23. septembra z hnutia NOVA. Liberáli, ktorí prišli do hnutia NOVA, vystúpili zo strany SaS 16. apríla 2013. Vtedy zo SaS vystúpilo päť poslancov NR SR a približne 75 členov. Následne oznámili, že zakladajú liberálnu platformu Liberálna dohoda, ktorá mala fungovať ako občianske združenie. Piati poslanci potom 25. mája vstúpili do hnutia Daniela Lipšica NOVA, kde vytvorili Liberálnu frakciu. Tá zanikla v júni na návrh predsedu strany Daniela Lipšica.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel KrajcerJozef KollárJuraj DrobaJuraj MiškovMartin Chren