Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Peter Antal
12:50:17 2019.09.14

JE SMUTNÉ KEĎ POLITIK ZAVÁDZA AJ SVOJICH VOLIČOV. NAJSKÔR CITÁT Z FB STRÁNKY PREDSEDU BBSK, KTORÝ SOM SI PRÁVE PREČÍTAL A POTOM MOJE VYSVETLENIE.

Ján Lunter, predseda BBSK:
"Vadí nám, že tento návrh je asociálny, že nepomáha ľuďom, ktorí pomoc potrebujú. Najviac si ním totiž prilepšia ľudia s vysokými výplatami, ale poškodení budú dôchodcovia a seniori odkázaní na sociálne služby, ktoré im poskytujú samosprávy. Prilepšia si ľudia, ktorí majú dosť peňazí na súkromné opatrovateľky.."

VIETE AKÁ JE PRAVDA?

Poslanecký návrh poslancov MOST-HÍD, ktorým sa zvyšuje nezdaniteľná časť základu dane sa najmenej dotkne najlepšie zarábajúcich ľudí, keďže fyzické osoby zarábajúce viac ako 3000 eur mesačne majú nulovú nezdaniteľnú časť základu dane, teda platia dane z celej sumy. A osoby zarábajúce viac ako 1700 eur mesačne majú nižšiu nezdaniteľnú časť, takže tie to tiež výrazne nepocitia. Takže zákon sa NAJVIAC dotkne ostatných ľudí, teda veľkej väčšiny zamestnancov, kde suma o ktorú si prilepšia v r 2020 môže byť až 90 eur ročne.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Bročka
19:51:28 2019.09.12

Peter Bročka

KÝM V PARLAMENTE SNÍVAJÚ

o vyrovnanom rozpočte, pre mestá a obce je to zákonná povinnosť. Na jar tu máme voľby a s ním je tu aj čas "úžasných sociálnych nápadov" z dielne národnej rady. V tom aktuálnom poslanci Mostu-Híd navrhujú cez nezdaniteľnú časť príjmu pracujúcim pridať od pár centov do 7 eur, ale "zaplatiť" to majú obce, mestá a kraje. Pre Trnavu to budúci rok znamená výpadok 1.25 milióna eur...

Tento krok nebol so samosprávami absolútne konzultovaný. Aj preto sme dnes pred parlamentom spolu so županmi protestovali proti nesystémovým krokom a návrhom, ktoré v skutočnosti reálne nepomáhajú a v konečnom dôsledku zhoršia životnú úroveň ľudí v obciach, mestách a krajoch.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
05:44:33 2019.09.12

Jana Kiššová

ČO MYSLÍTE, PODARÍ SA KONEČNE OTVORIŤ SCHÔDZU NA ODVOLÁVANIE PREMIÉRA?
Peter Pellegrini sa vraj nebojí kritiky. Potom ale nie je jasné, prečo jeho súputníci tak vehementne a opakovane blokujú otvorenie schôdze. Fakt sa tak strašne boja toho, čo by tam odznelo?
V piatok bude ďalší pokus a nám ostáva len dúfať, že predseda MOSTA-HÍD nemá v zálohe nejakú svoju tretiu vetu, ako obvykle a schôdza, kde si naozaj máme čo vydiskutovať, sa riadne uskutoční.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Antal
19:12:12 2019.09.11

Peter Antal

Bohužiaľ nerád, ale musím reagovať na slová Ondreja Luntera, ktorý do konfliktu s L. Kukolíkom zaťahuje aj mňa, resp. naše mesto.

Práve mne sa nezdá úprimné a slušné, ak pán O. Lunter cielene hľadá iné dôvody odchodu Laca Kukolíka z ich poslaneckého klubu BBSK a snaží sa do toho vťahovať mňa, mesto Žiar nad Hornom alebo stranu Most-Híd. Pričom L. Kukolík jasne a zrozumiteľne vysvetlil, že mu prekáža, že syn sa stal vicežupanom otca, okolnosti, za akých sa ním stal a následné návrhy riadenia zdravotníctva BBSK, ktoré sa Lacovi zdali netransparentné.
O tom, že chce odísť z poslaneckého klubu ma informoval už v júni, po tom, ako od predsedu BBSK dostal ostro formulovaný list, z ktorého bol ako mi v tom čase povedal, veľmi sklamaný. Bola to reakcia za kritiku návrhu, aby o zdravotnej starostlivosti na území BBSK už nerozhodovali legitímne volení poslanci kraja, ale Rozvojová agentúra, v ktorej sú členovia menovaní vedením kraja. Laco Kukolík je dlhoročný lekár, primár a vážený človek, ktorý pre zdravotníctvo spravil viac ako dosť. A nielen preto má nárok na svoj názor, ale v prvom rade pre to, že je poslancom BBSK (už štvrté volebné obdobie). A kde majú názory odznievať ak nie na komisii zdravotníctva alebo poslaneckom klube?
Pri tom sa možno stačilo len viac rozprávať, alebo viac vysvetľovať a predovšetkým mať na pamäti, že demokracia nie je len o volebných sloganoch, ale v prvom rade o tom, že rešpektujem, že medzi mojimi partnermi môžu byť aj ľudia, ktorí majú iný názor alebo ktorí moje konanie kritizujú – pretože majú na to právo a ak sú dokonca poslanci, je to ich povinnosť, ak sa im v riadení kraja niečo nepáči..
Je nekorektné spájať odchod Laca Kukolíka z klubu s neposkytnutím dotácie alebo dokonca s kritikou návrhu zákona z dielne MOST-HID, ktorým sa zvýši nezdaniteľná časť základu dane pre fyzické osoby, proti ktorej najviac bojujú zástupcovia BBSK. Potom by som si aj ja mohol myslieť, že pán predseda BBSK sa rozhodol nepodporiť naše mesto dotáciou na zimný štadión práve preto a len preto, že Laco Kukolík si „dovolil“ kritizovať niečo čo sa mu nepáči na riadení BBSK. Takéto fabulácie neprospievajú žiadnej partnerskej spolupráci a mal som za to, že ľudia vo vedení nášho mesta a ľudia vo vedení BBSK majú spoločný záujem a to rozvoj kraja v ktorom žijeme.
Laco Kukolík ako zástupca primátora Žiaru nad Hronom má moju plnú dôveru a keďže viem ako mu záleží na meste, som presvedčený, ako mu záleží na budúcnosti BBSK.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
07:51:02 2019.09.11

Na dnes som si pripravil len sedem paradoxov, lebo slniečka sa sťažovali, že desať je príliš veľa - nie sú schopní dočítať, dlhšie texty nezvládajú.

Nabudúce pripojím aj obrázok, aby detičky Ameriky udržali pozornosť - ak to nie je komix či meme, tak sú deti bezradné ;-)

1.

Keď každý 11.september povinne nevyroníš potoky sĺz za 2977 obetí teroristických útokov v USA, tak z teba urobia zviera, ktoré nemá city. Ale keď si ani nevšimneš, že následné americké vojny v Iraku a Afganistane stáli život vyše milióna nevinných ľudí, tak to nevadí, však na tých nezáleží, americký život je predsa cennejší než iné životy.

Len pripomínam, že tých milión Iračanov nemalo nič spoločné s dvojičkami, ale áno, práve pád dvojičiek bol dôvodom, prečo Amerika zmasakrovala ich krajinu. Aj za asistencie slovenskej pravice, vrátane Beblavého, jediného súčasného pamätníka z Dzurindovej vlády. Ehm, novej tváre.

Ja dnes smútim za všetkými obeťami terorizmu - 2977 amerických obetí islamského terorizmu a milión irackých obetí amerického terorizmu. Feel the difference.

2.

Keď vás napĺňa pocit kozmickej spravodlivosti, že strojca útokov na USA z 11.septembra 2001, Usáma bin Ládin bol zlikvidovaný, ale nikomu nevadí to, že strojcovia inej tragédie z 11.septembra 1973, keď generál Pinochet zvrhol demokratickú Allendeho vládu v Čile, nikdy neboli chytení ani stíhaní.

A viete, kto bol strojcom čilského pekla? Americké tajné služby. CIA. A verte, že v Čile umrelo viac ako 2977 ľudí. A mučili ich, odrezávali ruky, nechali zmiznúť. Tak čo? Kedy bude potrestaná CIA?

3.

Poďme domov. Keď som v prezidentskej kampani kritizoval Zuzanu Čaputovú za to, že jej z USA poslali vyše 150 tisíc dolárov, tak ma novinári obviňovali z útoku na ženy. Doteraz si pamätám Jančkárovú v rozhlase, ktorá sa tvárila, akoby politická kritika mierená na konkrétnu ženu mala byť útokom na svetové ženstvo.

Ale v prípade, keď Matovič na inú ženu - Moniku Jankovskú - nadáva, že je štetka, tak to nevadí, to nie je útok na ženy, to je vlastne spravodlivý hnev proti Smeru a so ženami to nemá nič spoločné.

To viete - Čaputová je kvetinka, na ktorú krivé slovko nemôžete povedať, lebo inak ste exemplárny mizogýn, ale Jankovská, čo tam po nej - prečo jej nepovedať, že je štetka, ešte budeš hero of the day.

4.

Keď Peter Tóth písal o tom, akí sú liberálni novinári skorumpovaní, tak to bolo fuj-fuj a z Tótha robili najväčšieho klamára na svete. Ale keď teraz slúži k tomu, aby dali dole Kočnera, tak je z neho národný hrdina a ono vlastne neexistuje dôvod, prečo by ňufáčik klamal.

No jasné, prečo by asi tak školený spravodajský agent, čo spolupracoval roky s Kočnerom na tých najväčších sviňačinách, odrazu klamal? Na to sa fakt nedá prísť. To je proste úplne vylúčené! Nemysliteľné!

Jedného dňa mu ešte sochu postavia a on sa víťazoslávne vráti do redakcie SME, kde predtým robil. Fantastické.

5.

Keď sa spýtate kohokoľvek v bežnom živote, aký je rozdiel medzi "právnou radou" a "právnou službou", každý vie, že právnik vám môže poradiť aj bez zmluvy a bez faktúry.

Ale v prípade Lipšicovho vypočúvania Kočnera sa všetci tvária, ako by Lipšic nad všetky pochybnosti dokázal, že Ernest Valko nedával Kočnerovi právne rady.

V liberálnej tlači tlieskajú Lipšicovi, pričom túto partiu vyhral Kočner v štýle K.O. Kvôli babráctvu Lipšica.

Myslíte, že niekto o Lipšicovi napíše, že to nezvládol - kdeže! Danielko je hrdina! On ešte aj ľudí na priechode zráža hrdinsky!

6.

Keď sa po vražde Kuciaka postavil policajný prezident a informoval o vyšetrovaní verejnosť, robili z neho blázna, čo marí vyšetrovanie.

Ale keď dnes unikajú informácie z vyšetrovacieho spisu a politicky sa zneužívajú, čím sa vlastne pomáha Kočnerovi a marí vyšetrovanie, tak to nevadí, Denník N je ten najlepší a Tódová je nová Panna Orleánska.

All for Monika! Who cares about Jan?

7.

Keď USA v rozpore s medzinárodným právom sprísňuje blokádu Kuby - nevadí. Keď USA ničí medzinárodný obchod a kope do Číny - nevadí. Keď USA porušuje všetky dohody s Iránom - nevadí. Keď USA kope do Ruska a v Estónsku má nasadené špeciálne jednotky proti Rusom - nevadí. Keď USA hrozí vojnou Venezuele a financuje tam štátny prevrat - nevadí.

Ale keď poviete, že to nie sú ani Kubánci, ani Číňania, ani Rusi, ani Venezuelčania, ani Iránci, kto by prispieval k napätiu vo svete, ale sú to Američania - tak ste ruský či čínsky či kubánsky agent a iba nahrávate ich propagande.

Aké jednoduché! Kritiku upáliť na hranici a ďalej veselo viesť vojny. Nech žijú USA!

Ach tie, paradoxy.

Keď miluješ Ameriku a liberalizmus, budú ťa vynášať do nebies. Ak ich kritizuješ, si nepriateľ národa.

Z toho dvojakého metra sa až krúti hlava.

Zatiaľ na to len upozorňujeme, ale jedného dňa hnev ľudí nezastavíme. Valí sa to. Dávajte bacha, americké opičky.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Veronika Remišová
19:26:11 2019.09.10

ŠPECIÁLNY PROKURÁTOR KOVÁČIK A JEHO BOJ PROTI ZLOČINU

Špeciálny prokurátor kritizoval informácie zo spisu, ktoré prinášajú médiá v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Dokonca sa vyjadril, že „všetko sa to robí pod pláštikom nejakého verejného záujmu“. Údajne tieto informácie mali pomáhať páchateľom. Problémom je, že túto kritiku nehovorí elitný a nespochybniteľný prokurátor. Hovorí to človek, ktorý:
❌Nedokázal vyšetriť podať obžalobu ani v jednom zo 61 prípadov, ktoré za osem rokov dozoroval
❌Nedokázal vyšetriť mimoriadne vážne podozrenia z korupcie v strane Smer, kedy stopol vyšetrovanie kauzy „hlas podobný Ficovmu“
❌Nedokázal dôveryhodne vysvetliť, ako a odkiaľ mohol vložiť do banky 204-tisíc eur v hotovosti
❌ Svedok v Kočnerových kauzách Peter Tóth mal práve o Kováčikovi povedať, že sa naňho spoliehal Kočner s Bödörom, keď sa Kočner ocitol za mrežami.

Zmeny na prokuratúre budú jednou z najvyšších priorít, ktoré má pred sebou budúca vláda. Aj preto to musí byť vláda bez strany Smer a bez kohokoľvek, kto by systém „našich ľudí“ chcel na Slovensku udržať

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
13:26:17 2019.09.09

Peter Pellegrini

PAMÄTNÝ DEŇ OBETÍ HOLOKAUSTU A RASOVÉHO NÁSILIA

Nesmieme zabúdať na našu históriu a dovoliť, aby sa v takejto podobe zopakovala. Pozrite si krátky brífing po pietnej spomienke k Pamätnému dňu obetí holokaustu a rasového násilia.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
13:01:37 2019.09.09

Peter Pellegrini

NEDOVOĽME, ABY SA HISTÓRIA OPAKOVALA

Dnes sme si na pietnom mieste uctili obete strašnej genocídy židovského národa. Naša spomienka je zároveň aj etickým výkričníkom pre súčasníkov, čo sa stane, ak dovolíme zvrátenej ideológii postavenej na nadradenosti jednej rasy či národa uchopiť moc. Poďme sa preto doslova pobiť o vedomie mladej generácie s tými, ktorí dnes prekrúcajú pravdu o holokauste a druhej svetovej vojne. Je to náš morálny záväzok voči tým, ktorí sa kvôli zlyhaniu jednej generácie politikov stali obeťami represie a násilia. Nedovoľme, aby sa história v takejto podobe opakovala.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
06:57:17 2019.09.09

Peter Pellegrini

O MORÁLKE NÁM KÁŽE GANG KOČNEROVCOV

Svet je hore nohami. Gang kočnerovcov, ktorý sa ku kontaktu s touto osobou priamo priznal, mi ide kázať o morálke a odvolávať ma z funkcie. Igor Matovič sa s Kočnerom ktoviekoľkokrát stretol, Richard Sulík s ním v priamom prenose dohadoval voľbu generálneho prokurátora.
Viac som na túto tému povedal v relácii V politike televízie TA3.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Veronika Remišová
05:45:58 2019.09.09

Veronika Remišová

PREPOJENIA V KAUZE ZMENKY, SÚD S KOČNEROM, AKO AJ OBAVY Z JEHO ÚTEKU NETREBA PODCEŇOVAŤ. DRŽME PALCE ČESTNÝM POLICAJTOM, PROKURÁTOROM A SUDCOM. NA SLOVENSKU TAKÝCH EŠTE STÁLE MÁME

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza má v Bratislave vypovedať Marián Kočner, predvedený má byť aj Peter Tóth. K tomuto pozorne sledovanému procesu je potrebné uviesť niekoľko zaujímavých súvislostí:

➡️ Kauza zmenky zrejme súvisí aj s nedávnym zhabaním telefónov Moniky Jankovskej, jej sestry- sudkyne Andrey Haitovej a Jankovskej bývalej podriadenej Zuzany Maruniakovej, ktorá je takisto sudkyňa. Zuzana Maruniaková rozhodovala práve v kauze zmenky veľmi zvláštne v prospech Mariána Kočnera. V senátoch Andrey Haitovej zas končili Kočnerove prípady na odvolacom súde. Medializované podozrenia o rozsiahlej komunikácií Jankovskej s Kočnerom zas vyvolávajú vážne otázky o tom, akým spôsobom boli riešené prípady Mariána Kočnera na týchto súdoch.

➡️ Úvahy o možnom o úteku alebo likvidácií Mariána Kočnera treba brať vážne. Za predchádzajúcich vlád Smeru sme videli prípady, keď mafiáni za zvláštnych okolností ušli zo Slovenska, stačí si spomenúť na prípad Mello, ako aj na prípad odsúdeného mafiána Okoličányho minulý rok. Na Slovensku dlho platilo, že polícia a justícia boli mimoriadne bezmocné a často babrácke v prípadoch, keď bolo pre niekoho bezpečnejšie, ak odsúdený mafián zmizol v zahraničí. Ani jeden prípad sa však nemohol porovnávať so záujmom, ktorý na Kočnerovom mlčaní či úteku majú mnohí vplyvní ľudia dnes. Iba silný verejný tlak zabraňuje týmto ľuďom vykonať naozaj čokoľvek.

➡️ Nesmieme zabúdať, že práve vďaka razantnému postupu prokuratúry v kauze zmenky sa podarilo dovtedy nestíhateľného Kočnera dostať do väzby. Je ťažké si predstaviť, ako by sa vyvíjalo vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ak by Kočner zostal na slobode. Aj preto je mimoriadne potrebné držať palce všetkým čestným policajtom, prokurátorom a sudcom.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
15:03:10 2019.09.08

Peter Pellegrini

V POLITIKE

Svet je hore nohami, ak ma v Národnej rade SR ide odvolávať kočnerovský gang. Nesúhlasím s obhajobou odsúdeného poslanca Mazureka a osobne ma teší, že bol za svoje slová potrestaný. Pri nefungujúcich obedoch zadarmo sa treba opýtať niektorých primátorov a starostov, či z dobrej a sociálnej myšlienky nerobia politiku. Chcete vedieť, čo som o týchto témach povedal viac? Pozrite si celú reláciu V politike na TA3.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
08:00:37 2019.09.07

Peter Pellegrini

SLOVENSKÉ DNI KROJA

Slovenské dni kroja sú oslavou jedného z unikátnych prvkov našej kultúry. Folklór k Slovensku neodmysliteľne patrí. Keďže sa tohto podujatia nemôžem osobne zúčastniť, želám vám, aspoň touto cestou, krásny deň a nech sa všetci v krojoch dobre zabavíte.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Anton Hrnko
22:25:01 2019.09.06

Anton Hrnko

Milý Peter,
ty si už svoje schopnosti prejavil i ako šéf sekcie, vyznávajúci vieru KDH, hoci sme Ťa kandidovali a bol si zvolený za poslanca FZ ČSSR za SNS. Rovnako si bol šéfom najväčšieho štábu, aký vôbec kedy v histórii GŠ OS SR mal. Zostala po tebe len zrušená Vojenská letecká akadémia, jedna z najlepších vysokých škôl, ktorá cvičila vojenských pilotov.

Myslím si, že si vôbec nepochopil myšlienku európskej armády. Ako určite ako profesionálny vojak v zálohe vieš, EÚ nemá žiaden štáb, ktorý by bol schopný operačne viesť akúkoľvek väčšiu operáciu. Takúto schopnosť má len Najvyššie velenie NATO v Monse a keď niečo chce Európa robiť vo vojenskej oblasti, musí svoje vojská podriadiť tomuto veliteľstvu. Čudujem sa, že len tak spakruky používaš silné slová, lebo pri európskej armáde vôbec nejde o zrušenie národných armád, ale o vytvorenie ich operačnej spôsobilosti mimo rámca velenia NATO. Hoci som k tejto možnosti za súčasných pomerov viac ako skeptický, táto myšlienka nie je vôbec zatratenia hodná a už vôbec nie vlastizradná, ako to predstavuješ vo svojom viac politickom ako vojensko-odbornom článku. Od plukovníka v zálohe by som očakával hlbšie ponorenie sa do problematiky a nestrieľať len tak od pása ako westernový kovboj..

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Gajdoš
11:56:41 2019.09.06

Peter Gajdoš

Historicky najväčšia reálna modernizácia, zabezpečenie výstrojných súčiastok pre vojakov za viac ako 40 miliónov eur a vyššie platy sú výsledkom našej viac ako trojročnej práce. Modernizáciu realizujeme systémovo v zmysle Dlhodobého plánu rozvoja obrany s výhľadom do roku 2030, pretože ak má byť zmysluplná, ani to inak nejde. Verím, že projekty, ktoré máme rozpracované sa nám podarí dotiahnuť do úspešného konca.

www.mosr.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X