Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Veronika Remišová
05:30:04 2019.09.02

Veronika Remišová

VŠETKÝM DEŤOM PRAJEM DOBRÝCH UČITEĽOV A VŠETKÝM UČITEĽOM ZVEDAVÝCH ŽIAKOV

Dnes je začiatok školského roka. Deti sú od prírody zvedavé a práve húževnatá a vytrvalá zvedavosť stojí za celým pokrokom, ktorý ľudstvo dosiahlo.

Tu je jeden krásny a skutočný príbeh o učiteľovi Dušanovi, ktorý vie fascinujúco vysvetľovať svet atómov malým aj veľkým. Keď rozpráva o tajomstvách chémie, počúvame ho, akoby rozprával vzrušujúci thriller.

Dušan je vedec, ktorý pracoval v tímoch s dvoma držiteľmi Nobelovej ceny a vrátil sa zo zahraničia späť, aby učil študentov na Slovensku. Takých učiteľov želám všetkým deťom. A také školy, ktoré zvedavosť podnecujú, nie ubíjajú.

Dušan nám pomáhal s programom a verím, ze ak nám ľudia dajú dôveru, jeho inšpiratívne nápady prenesieme do praxe.

Príjemné čítanie a krásny prvý školský deň <3

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Štefan Vavrek
14:11:15 2019.06.14

Štefan Vavrek

S hlbokým zármutkom sa lúčim s mojim detským lekárom pánom MUDr. Dušanom Rybárom, ktorý nikdy nezabudol na to skade pochádzal a vždy mu išlo o dobro ľudí, detí a ich rodičov. Bolo mi veľkou cťou, že som sním mohol spolupracovať v Rimavskej Seči . Pán Doktor, nezabudneme na Vás, odpočívajte v pokoji.

Nagyon megrendített MUDr. Dušan Rybár gyermekorvos halála. Egy olyasvalaki távozott közülünk, aki sosem felejtette el, hogy honnan jött, életét az emberek, gyerekek gyógyításának szentelte. Nagy megtiszteltetés volt, hogy együtt dolgozhattam vele Rimaszécsen. Doktor Úr, sosem felejtjük el Önt, nyugodjon békében!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Rajtár
17:05:08 2019.06.05

Jozef Rajtár

Dnes z Finančnej správy odchádza viceprezident Dušan Pátek kvôli vratkám DPH pre Bašternáka a Kočnera. Toto som o ňom písal v roku 2016. Koľko škody medzičasom napáchal?

"Za ich (Kaliňák + Počiatek) prvého "panovania" prudko klesal výber DPH, lebo molodci sa potrebovali nacucať a DPH predstavovala hojný zdroj. Za krátkej vlády Ivety Radičovej sa ani len nestihli vymeniť kľúčoví ľudia. Na čele daňového úradu Bratislava - kde je sústredená drvivá väčšina podvodov - bol od roku 2006 kontinuálne Dušan Pátek, ktorý sa teraz (2016) "za zásluhy" stal dokonca viceprezidentom Finančnej správy. Preto cucanie DPH pokračovalo ďalej."

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Veronika Remišová
08:31:11 2019.05.24

Veronika Remišová

ZAJTRA 25. MÁJA VOLÍM MICHALA ŠIPOŠA
Verím, že tak, ako bojoval za svoje mesto a za svoj región, tak bude bojovať aj za Slovensko v Európskom parlamente. Okrem profesionálnych kvalít je skromný, ľudský a férový človek. Držím mu palce.

Druhý krúžok dám Zita Pleštinská.
Mám len dva krúžky, no na kandidátke sú ďalší skvelí ľudia.
- Dominik Drdul, mladý muž, ktorý sa napriek znevýhodneniu nikdy nevzdáva. Namiesto nariekania pomáha druhým popasovať sa s osudom a je pre nich príkladom a povzbudením.
- Igor Dušenka - jeden z najlepších právnikov-legislatívcov, ktorého talent pri tvorbe legislatívy EÚ by bol veľmi potrebný. Pripravovali sme spolu mnohé komplikované zákony a vážim si jeho profesionalitu
- Peter Pollák, ktorý sa neúnavne a celý život venuje zlepšovaniu života Rómov
- Dušan Šándor, bývalý diplomat, ktorý už teraz pracuje v EÚ ako poradca pre inovácie. Jeho znalosť európskeho prostredia a zameranie na problematiku vzdelávania, vedy a výskumu je v dnešnej dobe v EP veľmi užitočné
- Lucia Greškovitsová, ktorej špecializáciou sú medzinárodné vzťahy
- Milan Potocky, občiansky aktivista a novinár, okrem toho vzácny a dobrý človek
- Lucia Rennerova, ktorá hovorí niekoľkými jazykmi, tlmočníčka
- Pavol Jusko a Eva Ivanovová, ktorí s OĽaNO dlhodobo spolupracujú
- Matúš Bystriansky šikovný mladý muž, s ktorým sa mi veľmi dobre pracuje

Európska únia je krehký projekt. Pošlime tam ľudí, ktorí budú rozvíjať dobré iniciatívy, no zároveň budú pri každom zákone a nariadení premýšľať, či je to dobré pre Slovensko. Takých ľudí máme na kandidátke.

JA CHCEM BOJOVAŤ A PRACOVAŤ PRE ĽUDÍ TU, NA SLOVENSKU.
NO POTREBUJEME ČESTNÝCH ĽUDÍ AJ V EURÓPE. ĎAKUJEME ZA PODPORU A DÔVERU.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Alena Bašistová
16:08:42 2019.05.22

Alena Bašistová

Pozdravujem vás.
Dnes som prijala pozvanie na 30. snem ZMOS-u, ktorý je zároveň i volebným - bude sa voliť nový predseda združenia. Na post kandidujú starostka obce Spišské Tomášovce Zuzana Nebusová, starosta obce Píla Radovan Mičunek, primátor mesta Nováky Dušan Šimka a primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger.

V úvodnej časti vystúpil, okrem predsedu ZMOSu aj pán prezident SR a premiér. O čom hovorili? Titulky zo správ sú jasné:

Sýkora: ZMOS nehovorí to, čo sa dobre počúva, ale čo je podstatné.
Prezident: Slovensko má za sebou ekonomicky dobré roky, netreba ich premrhať.
P. Pellegrini: Vláda urobí konkrétne opatrenia na zlepšenie výkonu samospráv.

V programe dvojdňového rokovania (22. - 23. 5.) je popri pracovnej časti aj sprievodný program, počas ktorého vyhlásia výsledku ankety "Oskar bez bariér 2018" a odovzdajú i ocenenia cenenia v rámci Komunít priateľských deťom a mladým ľuďom.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Miroslav Sopko
14:50:21 2019.05.22

Miroslav Sopko

Zomrel Dušan Mitana

Odišiel geniálny slovenský autor, ktorý bol aj skvelým scenáristom. Veď dať do sfilmovateľnej podoby také diela ako Londonovho Tuláka po hviezdach v Hasprovom Dynamite alebo Tolstoja vo Vláčilom Albertovi s nezabudnuteľným Jarom Filipom, to chce pravého umelca.

Ale hlavne bol veľkým autor, ktorý hľadal sám seba a svojho čitateľa s nádejou na stretnutie.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Natália Milanová
09:05:42 2019.05.22

Dušan Mitana a jeho Psie dni boli, sú a budú v mojom literárnom svete na najvyšších priečkach. Od prvého prečítanie boli pre mňa neskutočnou inšpiráciou, otvorili mi dvere postmoderny a stanovili hranicu, ktorej by som sa chcela aspoň koncom malíčka dotknúť. Zatiaľ sa nepodarilo, ale vzory nehynú. A tak, či Mitana chce, či nie, pre mňa bude večne živý.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Andrej Kiska
07:56:12 2019.05.22

Andrej Kiska

ODIŠLA LEGENDA
Vo veku 72 rokov zomrel Dušan Mitana, kultový spisovateľ pre viaceré generácie. Za jeho životné dielo som mu v januári udelil štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy. Bolo mi ľúto, že si ho pre zhoršený zdravotný stav nemohol prísť prevziať osobne.

Navždy si ho budeme pamätať ako provokatéra a rebela. Na čítačky jeho kníh chodili húfy mladých ľudí, autogramiády trvali aj hodinu. Dogmatici ho označili za „ideologického diverzanta, ktorý rozvracia socializmus“.

Nedávno povedal: „Stále sa je o čo sa biť.“ A parafrázoval verše proroka Izaiáša: „Tma kryje zem a temnota národy, ale svetlo už prichádza...”

Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť jeho rodine, priateľom a všetkým jeho čitateľom.

Bude nám veľmi chýbať.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ján Marosz
09:15:44 2019.05.18

Ján Marosz

VOLÍM NA KANDIDÁTKE OĽANO (č.7)
DUŠANA ŠÁNDORA (č.10)!
Dušan Šándor má podľa mňa najlepšie predpoklady byť 100% europoslancom. Hodnotovo ukotvený, jazykovo vybavený, ovláda procesy v Európskej komisií, dokáže podporiť výskum a vývoj, teda "pridanú hodnotu" slovenskej ekonomiky. Dobrá voľba!
#volimdusanasandora;

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Alojz Baránik
12:42:11 2019.05.15

Vyšetrovanie Kočnera poodhaľuje mafiánsku povahu prokuratúry. Tu sú jeho SMS so smeráckym šéfom Stromčekom.
O tom vyšetrovateľ Peter Juhás uvádza:
„Medzi tieto kontakty Kočnera patrili najmä: Tomáš Rajecký, Ladislav Bašternák, Rado Bžán, Pavol Forisch, Marek Para, Ladislav Tichý, Jaroslav Haščák, Dušan Pátek, Viktor Stromček, Ivan Lexa, Peter Tóth, Norbert Bödör, Marian Krajniak, Martin Glváč, Martin Daňo, Jano Počiatek, Miro Konôpka, Boris Kollár, Robert Pinter, Peter Šufliarsky.

Kočner Stromčekovi 6. júna 2017 po štvrtej popoludní napísal: „Zdravím Viktor. Potreboval by som k tej záležitosti nasledovné informácie: 1/ kde sa vec vyšetruje (presné oddelenie), 2/ ak vieme, tak aj meno vyšetrovateľa, 3/ak vieme, tak aj meno dozorového prokurátora. Podľa toho odporučím vhodného právneho zástupcu. Marian K.“

Stromček Kočnerovi odpísal v dvoch správach: „Marian, v prvom rade veľmi pekná vďaka za ochotu. Vami požadované info preposielam. Trpezlivo teda počkám na Váš návrh. Ešte raz vďaka a prajem pekný deň :)“

Ďalšia správa: „1. vec vyšetruje Obvodné oddelenie PZ Bratislava-Ružinov-východ, Sputnikova 12. 2. vyšetrovateľ por. Vladimír Kimlička, 3. prokurátor: Mgr. Boris Brenčič, Okresná prokuratúra BA II, Kvetná 13.“

Kočner: „Ok. Zajtra rozhodím sieť.“

Skrátka, potvrdzuje sa, že nám vládne mafia.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
20:47:14 2019.05.11

Žiaľ dnes Slovensko - Fínsko 2:4, ale z knižky Materská sa potešia tí, čo správne tipovali:

Ľuboš Sopoliga, Dusan Kelle, Marek Bary Baranyai, Stanislav Fořt, Ján Onofrej, Anna Zmušková a Katarína Seman Hriňáková.

Víťazom gratulujem a poprosím aby napísali mail na reliaba@gmail.com a uviedli adresu kam im treba knižku poslať.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Igor Janckulík
18:48:06 2019.04.28

Igor Janckulík

TAK UŽ VIEM ODKIAĽ VIETOR FÚKA

Do volieb je ešte ďaleko, ale SNS na Orave už rozohrala svoju hru. Začala špinavá kampaň založená na mojej osobe. Tak ako starosta v Mútnom, tak aj starosta Párnice (p. Hančiak SNS), ZNEUŽILI obecné noviny takmer identickým článkom proti mne. Článok je plný neprávd a zavádzajúcich informácií. Pripadám si, ako keby som bol jediný poslanec na VÚC, ktorý za všetko môže.
Kto je vlastne autorom článku??? Tajomník Krajskej rady SNS Dušan Galbavý alebo pán Murín?
Prečo SNS nevyužije svoj KOALIČNÝ POTENCIÁL a nerieši problémy obyvateľov pre nich zabudnutej Oravy???
Prečo mi SNS nepomôže v mojom snažení ohľadom R3, ktorú riešim od začiatku volebného obdobia a nevyvinie väčší tlak na ministerstvo dopravy?
Čoho sa boja?
Pochopil som správne, že SNS sa nepáči navrhovaný protest pohľadnicami, ktorý neobmedzí vodičov???
Chceli sme len slušným spôsobom upozorniť kompetentných, že aj Orava je na mape Slovenska.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Matúš Vallo
09:19:22 2019.04.27

Matúš Vallo

Včera som ocenil 5 Bratislavčaniek a Bratislavčanov, ktorí nezištne pracujú na lepšej Bratislave.

Som veľmi rád, že za celoživotné zásluhy v prospech rozvoja kultúrnej práce s menšinami a dotvárania kozmopolitnej identity mesta Bratislava si Cenu primátora za rok 2019 prebrala dlhoročná poslankyňa a predsedníčka Mestského výboru Csemadoku v Bratislave pani Izabelle Jégh.

Za osobitný prínos v oblasti rozvoja športu a mimoriadny príspevok k zdravšiemu životného štýlu v Bratislave si Cenu primátora za rok 2019 prebrali bratia Peter a Jozef Pukalovičovci.

Za mimoriadny odborný prínos v oblasti histórie architektúry a zásluhy v prospech rozvoja architektúry a urbanizmu si Cenu primátora za rok 2019 prebrala teoretička, historička a kritička architektúry pani Henrieta Moravčíková.

Za kreatívny projekt inšpiratívnej práce so susedskou komunitou i seniormi a za dotváranie identity Bratislavy ako tolerantného a priateľského mesta si Cenu primátora za rok 2019 prebral aktivista Dušan Martinčok.

Ocenení si ako dar odniesli grafiku Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára. Každý kto chce Bratislavu urobiť lepším miestom, má našu podporu, uznanie a poďakovanie. A poďakovanie za včerajší skvelý večer v DPOH patrí aj šéfovi BKIS Vladovi Grežovi a jeho tímu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Renáta Kaščáková
15:27:48 2019.04.12

Renáta Kaščáková

Včera som bola na diskusii o novom smeráckom tlačovom zákone. Uistila som sa, že dvomi poslancami navrhované právo na odpoveď pre politikov aj na pravdivé (!) informácie pod hrozbou odstrašujúcich pokút pre vydavateľstvá, nemá oporu úplne v ničom. Je to skrátka len úlet obetavého dua Jarjabek-Číž, ktorí plnia Ficove zadanie - klepnúť dobre po prstoch príliš odvážnym novinárom. Nebezpečne rozmazávané kauzy sú totiž pre jeho zločineckú vládu evidentne problém.

Pre zanietencov ponúkam aj link na celú cca dvojhodinovú diskusiu, v ktorej naše opozičné názory hájil Ondrej Dostál. Naša spoločná fotka, dúfam, dostatočne vystihuje pocit radosti, že sme obaja vydržali až do konca. Poslanec Číž okrem svojej typickej ekvilibristiky ako mnohými slovami vlastne na nič neodpovedať, predviedol aj zopár pozoruhodných argumentačných obratov, kedy za slobodu médií síce je, ale vlastne zase nie až tak úplne. A pán Farkašovský opäť poučoval o tom, ako sa má správať dobrý novinár - hlavne vraj nemá čo provokovať politikov.

Celá diskusia je tu : www.facebook.com

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Lucia Ďuriš Nicholsonová
11:16:03 2019.03.23

Status na slnečnú sobotu. Kočner je síce vo väzení, ale jeho úderka operuje ďalej.
Otázka je, kto po Kočnerovi prevzal kormidlo a kto tých ľudí za tú špinu, ktorú robia, teraz platí.
Toto sú ľudia, s ktorými Kočner udržiaval pravidelný kontakt:


Tomáš Rajecký, Ladislav Bašternák, Rado Bžán, Pavol Forisch, Marek Para, Ladislav Tichý, Jaroslav Haščák, Dušan Pátek, Viktor Stromček, Ivan Lexa, Peter Tóth, Norbert Bödör, Marian Krajniak, Martin Glváč, Martin Daňo, Jano Počiatek, Miro Konôpka, Boris Kollár, Robert Pinter, Peter Šufliarsky,“ vymenúva vyšetrovateľ.

Pavol Forisch je človek, ktorý ako prvý zverejnil falzifikát údajne z kanadskej polície, podľa ktorého som mala byť v Kanade súčasťou gangu, ktorý vykonával prostitúciu a predával deti na prostitúciu. Od dokumentu sa kanadská polícia dištancovala s tým, že ide o falzifikát a informácie z neho sa nezakladajú na pravde. Viacero ľudí, ktorí poznajú Forischa tvrdia, že on je autorom tohto falzifikátu. Aktuálne to vyšetruje polícia, keďže som podala trestné oznámenie.

Forisch na mňa nedávno podal viacero trestných oznámení za vykonštruované trestné činy od ohovárania až po vlastizradu. Za vlastizradu pre mňa v oznámení požadoval väzobné stíhanie, lebo som vraj nebezpečná a rozvraciam túto krajinu. Aktuálne teda chodím po jednotlivých policajných oddeleniach vypovedať, je to časovo veľmi náročné. Považujem to za zastrašovanie a šikanu Kočnerovho človeka, ktorý je známy tým, že pracuje pre toho, kto si ho ako bývalého SiSkára zaplatí. Kto ho platí teraz?

Všimnite si tiež, že Kočner mal komunikovať pravidelne s Martinom Daňom. To je ten Daňo, kvôli ktorému som mala ochranku, lebo sa mi vyhrážal zabitím roxorovou tyčou a u Sajfu v relácii povedal, že som mala byť zabitá namiesto Jana Kuciaka. Tento Daňo kandidoval za prezidenta, lebo sa mu pod kandidatúru podpísalo 16 poslancov - medzi inými Boris Kollár a takmer všetci jeho poslanci. Boris Kollár je tiež medzi tými, ktorí mali podľa Nka pravidelne komunikovať s Kočnerom. Čo presne sa tu deje? O čo ide tejto skupinke? Lebo evidentne medzi sebou spolupracujú naďalej.

Je fajn, že dnes svieti slnko. Ale trochu mi to ráno zatienili články o špine, ktorá sa tu medzi nami rozpína.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Lucia Ďuriš Nicholsonová
13:14:36 2019.03.06

Lucia Ďuriš Nicholsonová

Pozrite si rozhovor Sajfu s Martinom Daňom, kandidátom na prezidenta. Tomuto človeku podpísalo kandidatúru 16 poslancov NR SR.

Boris Kollár, Peter Pčolinský, Petra Krištúfková, Zuzana Šebová, Ľudovít Goga, Peter Štarchoň (všetci Sme rodina), Dušan Čaplovič, Ján Podmanický, Maroš Kondrót (všetci Smer-SD), Peter Pamula (SNS), Eduard Adamčík (Most-Híd), Peter Marček, Alena Bašistová, Martina Šimkovičová, Rastislav Holúbek a Juraj Kolesár (všetci nezaradení).

Sajfa

youtu.be

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Karol Galek
22:55:25 2019.02.20

Karol Galek

SaS EUROFONDY A ENERGIE TOUR POKRAČUJE

Dnes to bola Bratislava. Odborné pojmy prebili dojmy a spolu s Ján Rudolf - eurofondy, rady a tipy sme mali skvelé publikum v Liberálnom dome. Dušan Rusňák veľké ďakujem za príspevok o osobnej skúsenosti s garantovanou energetickou službou, ktorá je vždy lepšia ako tisíc teórií.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľubomír Galko
18:44:37 2019.02.18

Ľubomír Galko

"PÁNOVI 61/0“ NBÚ SKONTROLUJE BEZPEČNOSTNÚ PREVIERKU

Dnes som inicioval ako predseda Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti NBÚ mimoriadny výbor, ktorý sa zaoberal bankovou transakciou špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Išlo o jeho vklad 204 tisíc eur, ktorý vložil v hotovosti na účet v banke v roku 2017. Nie je to obvyklé – to netreba zdôrazňovať. Podozrenie by to vyvolalo u kohokoľvek, špeciálny prokurátor je a musí byť v pozornosti ešte viac.

Výbor poveril riaditeľa Národného bezpečnostného úradu Jozefa Magalu, aby predložil informáciu o previerke špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na nasledujúcu schôdzu výboru.

Dušan Kováčik je vzhľadom na svoju funkciu tzv. exponovaná osoba, banka teda jeho vklad ohlásila polícii. Tá to však údajne sprvu nepreverovala. Až na dopytovanie médií odôvodnil Dušan Kováčik pôvod peňazí, ktoré podľa neho pochádzajú z legálneho predaja majetku.

Prokurátor Dušan Kováčik by sa mohol volať „pán 61/0“. Také je podľa medializovaných prípadov skóre jeho aktivity. Za posledné roky nepodal Dušan Kováčik ani jednu obžalobu v 61 prípadoch, ktoré osobne dozoroval. Toto dozorovanie si pridelil sám. A teda aj sám dohliadol na to, ako prípady dopadnú.

My v SaS nie sme sudcovia. Je však treba povedať, že vysvetlenie, ktoré sa u iného javí ako dôveryhodné, z vyššie uvedených dôvodov tak v jeho prípade nevyzerá a vyvoláva pochynosti.

Rok 2017 nie je „doba kešu“. Nie je obvyklé, že človek prinesie státisícovú hotovosť a vloží ju do banky. A preto je dobré, že túto transakciu preverí Národný bezpečnostný úrad.

Uznávam bankové úniky sú vždy nepríjemné. Nespomínam si však, že by Dušan Kováčik protestoval alebo sa ozval pri iných podobných prípadoch, napríklad v prípade Igora Matoviča a úniku daňového tajomstva.

Nevieme dnes odhadnúť, ako previerka dopadne. Keď som podobnú previerku žiadal pri tajomníkovi Bezpečnostnej rady SR Viliamovi Jasaňovi a štátnej radkyni Márii Troškovej, zistilo sa, že pani Trošková previerku ani vôbec nemala a pán Jasaň radšej stiahol svoj súhlas s preverovaním a obaja sa museli zo svojich miest porúčať.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X