Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Jana Cigániková
12:59:23 2019.07.15

Jana Cigániková

ZMENA JE VO VAŠICH RUKÁCH❗️
Vláda Smeru nás v priebehu svojho dlhoročného vládnutia niekoľkokrát upozorňovala, že jednou z jeho priorít je aj fungujúce zdravotníctvo. Aké prázdne slová do vetra to boli. Za toľké roky vládnutia neboli schopní urobiť pre slovenské zdravotníctvo nič poriadne- nemáme ani novú nemocnicu a nedočkáme sa ani stratifikácie.
Na to aká je stratifikácia nutná sme upozorňovali už niekoľko krát. Na potrebe a nevyhnutnosti tejto reformy sa zhodujú všetci, ktorí do zdravotníctva majú čo povedať. Vedenie smeru však zaujíma len to, aké politické dopady to môže na nich mať. Ak necháme zdravotníctvo v rukách Smeru, skončí to tak, že ľudia prídu do nejakej ošarpanej búdy na ktorej bude nápis nemocnica, kde bude jedna vyčerpaná sestra a jeden asistent premenovaný na sestru s polovičným vzdelaním, neatestovaný lekár bez skúseností a v takomto zložení budú robiť čo len môžu, ale nebude to stačiť a ľudia budú zomierať a prípady sa budú komplikovať. Pacienti to budú vyčítať personálu, ale to nebude ich chyba, ale chyba chorého systému a nezvládateľných pracovných podmienok.
Zmeniť tento vývoj môžu len voliči v najbližších voľbách.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
17:56:18 2019.07.13

Jana Cigániková

ČAS ODDYCHU, ALE I ÚRAZOV
Aj leto nesie so sebou svoje nástrahy. Počas tohto obdobia je potrebné zvýšiť opatrnosť najmä pri športovaní, práci v záhrade či turistike, kedy rastie riziko úrazov. Svedčia o tom aj čísla narastajúcich hlásení akútnych prípadov.
Darovanie krvi je veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Preto kto môžete, pomôžte. Ďakujem.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
18:00:30 2019.07.08

Jana Cigániková

KED ÚLOHY RIEŠI NIEKTO INÝ...
Stáva sa, že ceny, ktoré si niektorí lekári pýtajú za vyšetrenia považujú pacienti za neprimerané a v mnohých prípadoch sa stávajú aj terčom kritiky. Najnovšie sa do tejto problematiky pustilo aj vedenie ministerstva, ktoré začalo pre lekárov pripravovať cenník výkonov. Je to kvôli tomu, že asociácie si pravidelne pýtajú od zdravotných poisťovní viac peňazí.
Osobne to však nepovažujem za primeraný krok. Rezort by dohadovanie cien mal nechať na poisťovne. Oni samé by sa mali dohodnúť s lekármi na podmienkach a ministerstvo by im nemalo hovoriť aké ceny sú tie správne.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
06:07:00 2019.07.08

Jana Kiššová

POZOR NA FALOŠNÝCH DAŇOVÝCH KONTROLÓROV

Finančná správa upozorňuje podnikateľov, aby si dávali pozor na falošných kontrolórov, ktorí sa objavujú v súvislosti s ostrým štartom systému eKasa. V ozname sa dozviete, ako je možné identifikovať kontrolórov z finančnej správy.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
18:07:01 2019.07.05

Jana Cigániková

❌NEVIEME, NEDÁ SA A KVALITNÉ ZDRAVOTNÍCTVO STÁLE V NEDOHĽADNE❌
Súhlasím s tým, že presadiť nejaký zákon nemusí byť také jednoduché ako sa zdá. Najmä ak ide o takú tému ako je stratifikácia, keďže niektorí politici sa jej kvôli nátlaku lobistov boja. Myslím si však aj to, že pani ministerka sa nesnažila dostatočne. Ako uviedla nie je „všemocná“, ale mohla sa viac posnažiť a zabojovať.
Zavrhnutie tejto reformy je ďalším prejavom neschopnosti vlády, ktorá slová ako reformovať a transformovať nepozná. V jej slovníku sa nachádzajú iba slová zadarmo, nevieme, nedá sa a pod. Ozdravenie nášho zdravotníctva bude teda až úloha pre novú vládu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
13:41:09 2019.07.04

Jana Kiššová

NAJPRV ZAPLAŤ POKUTU, AŽ POTOM SA VYVIŇUJ
Predstavte si takúto situáciu: na základe kontroly vo vašej prevádzke vám úradník udelí obrovskú, napríklad miliónovú, pokutu. Máte pocit krivdy, chcete sa brániť a vychádzate z toho, že na Slovensku existuje prezumpcia neviny. Veríte, že máte právo na spravodlivý proces a chcete sa odvolať. No podľa koaličnej novely zákona o potravinách musíte pokutu najprv zaplatiť, až potom sa môžete odvolať. A až potom, ak druhostupňový orgán alebo súd rozhodnú inak, môžete si už zaplatenú nezákonnú pokutu vymáhať. Máte sa na čo tešiť, súdne spory u nás trvajú v priemere okolo sedem rokov. Ktorí z vás by toto ustáli a ktorí museli zabaliť? Je toto fakt podpora podnikania?

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Veronika Remišová
06:00:01 2019.07.04

Veronika Remišová

AKO BOJUJE MINISTERSTVO VNÚTRA A POLÍCIA PROTI POLICAJNEJ KRIMINALITE?

Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyšli na povrch šokujúce zistenia o tom, akým spôsobom fungovali kriminálne prepojenia na východe Slovenska. Podvody na agrodotáciách, Vadalovci, firmy bývalej poslankyne Smeru, dotácie na betónové plochy, bitky, fyzický a psychický teror voči poctivým farmárom. A asistencia aktívnych či bývalých policajtov po boku gaunerov, ako aj nečinná prokuratúra.

Je zrejmé, že na východe sa odvtedy toho až tak veľa nezmenilo. Médiá poukazujú na prípad aktívneho policajta, ktorý mal napadnúť bezbrannú ženu - farmárku a indície v médiách hovoria, že išlo práve o záujmovú skupinu okolo bývalej poslankyne Smeru.

Dnes je spomenutý policajt obžalovaný, napriek tomu je stále v aktívnej službe. Nie je to prvý prípad, kedy ministerstvo vnútra ale aj vedenie polície nie je schopné vysporiadať sa s policajnou kriminalitou. Ministerka Saková v minulosti ako odpoveď na moju otázku neváhala v parlamente obhajovať fotku policajného dôstojníka s ľuďmi z podsvetia a oligarchami, aj napriek zjavnému porušeniu zákona. Policajná inšpekcia zas nedokáže stíhať policajtov, ktorých v pozadí chránia „naši ľudia“.

Aj preto je v záujme Slovenska čo najskôr prelomiť tento systém tak, aby zákon a spravodlivosť platili pre každého rovnako.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
17:00:01 2019.07.03

Jana Cigániková

AKO BY STE ICH OHODNOTILI VY❓
Podľa môjho názoru sú výsledky súčasnej koalície veľmi neuspokojivé. Úroveň zdravotníctva sa pod vedením súčasnej ministerky vôbec nezlepšila, ba povedala by som, že problémy sa ešte len prehĺbili. Každé jej doterajšie rozhodnutie znamenalo pre naše zdravotníctvo krok dole. Preto si pani Kalavská nezaslúži odo mňa nič iné ako nedostatočnú.
Za tie roky vládnutia mali už niekoľko šancí na reparát, ale vykašlali sa na to. Dúfam teda, že čoskoro príde zmena k lepšiemu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Lucia Ďuriš Nicholsonová
11:16:15 2019.07.03

EP má nového šéfa. Talianskeho socialneho demokrata Davida Sassoliho. Veľmi mu čapkal pán Číž. Ja som volila Jána Zahradila z ODS. Teraz má pán Sassoli prejav a musím povedať, že hovorí dobre. Napríklad aj o väčšom zastúpení žien vo verejných funkciách. Uvidíme, čas ukáže akú funkciu bude plniť EP pod vedením Sassoliho, ako jediná priamo volená inštitúcia EU.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
05:03:23 2019.07.03

Jana Kiššová

Navštívili Mochovce.
S dostavbou 3 a 4 bloku to ešte stále nie je tak, ako sa roky sľubuje. Termín sa opäť posúva a peňazí bude treba opäť viac, predbežne o 270 miliónov eur. Oceňujem aspoň otvorenú a konštruktívnu debatu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
16:27:21 2019.07.01

Jana Kiššová

FICOVE VLÁDY SA ZNEVÝHODNENÝMI REGIÓNMI ZAOBERAJÚ UŽ VIAC AKO 10 ROKOV.

Žiaľ, bez úspechu. Jednorázové almužny a výjazdovo-rokovacie rozdávačky proste nefungujú. Plátajú len dlhodobé neriešenie problémov. Miesto vybudovania kvalitnej infraštruktúry a vytvorenia podmienok pre jednoduchšie a lacnejšie zamestnávanie zavádzajú kadejaké poplatky za rozvoj a príplatky za odsťahovanie sa. Ale kto v tých regiónoch nakoniec ostane? Vláda by sa mala spamätať. Mala by zavádzať funkčné opatrenia. Plošné, spravodlivé, motivujúce ekonomiku i povzbudzujúce jednotlivca. Aby každý, kto chce ostať doma, tam mohol žiť riadny a slušný život.
#alternativaexistuje

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
19:02:37 2019.06.29

Jana Cigániková

AJ TÁTO PROBLEMATIKA SA NÁS TÝKA
Zdravé komunity je projekt, ktorého cieľom je osveta zdravia v rómskej komunite. Program je jedinečný v tom, že asistentmi sú tí, ktorí problémy v osadách poznajú najlepšie- samotní Rómovia.
O pomoci Rómom sa u nás veľa hovorí, ale realita je často iná. Preto ma teší, že tento projekt sa uchytil a začína prinášať ovocie.
Tento týždeň sme mali možnosť pozrieť si u nás v národnej rade aj výstavu fotografii ako taká práca asistenta v teréne vyzerá. Musím uznať, že je to skutočne ťažká, ale veľmi potrebná práca.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
16:11:00 2019.06.28

Jana Kiššová

Budúcoročné voľby budú kľúčové a je dôležité, aby sa ich mohlo zúčastniť čo najviac Slovákov. Aj tých, ktorí sa nachádzajú či už dočasne alebo dlhodobo v zahraničí a chcú si uplatniť svoje ústavné právo - právo voliť.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Erik Tomáš
10:13:06 2019.06.28

HRÁČI SO SMRŤOU

Igor Matovič zorganizoval obed so Zlaticou Kušnírovou. Z opozície prijali pozvanie zástupcovia troch strán SaS, Za ľudí a SMK.

Pani Kušnírová má právo na akúkoľvek emóciu, lebo stratila dieťa. Dokonca aj na tú negatívnu voči vláde napriek tomu, že polícia poctivo koná, má povzbudivé výsledky a vyšetrovanie nepotvrdilo pôvodnu verziu o talianskej stope, o ktorej média tak masívne informovali.

Ale zneužívanie ľudského nešťastia časťou opozície na politické ciele považujem za neospravedlniteľné. Doslova ide o “hru so smrťou”. Matovič sa po prepade preferencií a odchode poslancov z jeho klubu ocitol v zúfalej situácii a svojím konaním len potvrdzuje, že kvôli vlastnej záchrane je pripravený urobiť čokoľvek. V tomto kontexte jeho známe škandalózne vyjadrenie - “míľnik, ktorý sme dosiahli smrťou Jána Kuciaka a jeho snúbenice” - už ani nevyzerá ako prerieknutie.

Možno to niekoho prekvapí, ale chcem oceniť, že ďalší lídri opozície Truban, Beblavý a Hlina sa z dôvodov, o ktorých tu píšem odmietli na spomínanom obede zúčastniť.

Pevne verím, že všetkých ešte stále zaujíma pravda. Mňa áno, nech už je akákoľvek. O to viac, že som bývalý novinár.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
08:35:06 2019.06.28

Jana Kiššová

A VERME VYŠETROVANIU .... :-(
Až sa mi nechce veriť, že sú to až takí amatéri...
„Polícia našla v dome obvineného v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Tomáša Szabóa bundu, ktorú mal mať na sebe strelec v deň vraždy.“

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
10:12:08 2019.06.25

Jana Cigániková

ZLÉ NASTAVENÁ LEGISLATÍVA
Žiadna poisťovňa nemôže preplatiť všetkým všetko. Riešením (nielen na tento problém) je definícia obsahového aj časového nároku pacienta.Ak poistovňa spĺňa nárok, nemusí zazmluvniť ďalšieho poskytovateľa. To vlastne patrí aj medzi jej úlohy, triediť poskytovateľov a vyberať najlepších za rozumnú cenu. Na to musia byť ale jasne a transparentne nastavené pravidlá, inak na to dopláca pacient.
Ak by mala zaplatiť všetkým všetko (tak, ako chcú lekári), systém zdravotnej starostlivosti by veľmi rýchlo skrachoval.
Úlohou rezortu a vlády by malo byť teda prijatie takej legislatívy, aby nám na jednej strane štátna akciovka nekrachovala a na strane druhej, aby lekári nepracovali zadarmo.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
09:31:34 2019.06.22

Jana Cigániková

ŤAŽKÉ OZDRAVOVANIE
Viac krát som už upozorňovala, že oddlžovanie nemocníc nemá žiadny efekt. Na to, že sa neriešia príčiny zadlžovania poukázal pred pár dňami aj NKÚ. Samozrejme rezort reagoval na túto kritiku a uviedol, že ak budú dodržané ozdravné plány do piatich rokov by mohli nemocnice hospodáriť vyrovnane.
Naozaj pomôžu? Ozdravné plány si nastavili samotné nemocnice a tie spolu s ministerstvom ich odmietajú ukázať. Kto ich teda skontroluje a určí či sa naozaj plnia?
Utajovanie dokumentov ide ministerstvu na jednotku, keby mu išli tak aj iné veci. Namiesto nesystémového nalievania peňazí do nemocníc, by sa mal skôr zaujímať o prijatie takých opatrení, ktoré by zamedzili tvorbe dlhov nemocníc.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
16:20:38 2019.06.21

Jana Cigániková

MÔŽE SA TO TÝKAŤ KAŽDÉHO Z NÁS
Psychické problémy môžu ovplyvniť aj naše fyzické zdravie. O tom, že pokrivkávame nielen pri liečbe telesného, ale i duševného zdravia si môžete prečítať v blogu môjho kolegu Martin Barto

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
09:43:32 2019.06.21

Jana Kiššová

ZNOVU MUSELA ZAKROČIŤ OPOZÍCIA
Podnikateľská súťaž na slovensku akoby neexistovala. 34 porušení zákona pri 3 zákazkách – to je výsledok toho, keď podvodníci nadobudnú pocit, že im prejde už naozaj hocičo. Takéto ilegálne čachre a podvodné získavanie agrodotácií musí skončiť.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X