Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Jozef Mihál
13:54:00 2019.09.18

Jozef Mihál

A veselo sa kradne ďalej.

Naša pani ministerka nakúpila 300 testerov na alkohol za sumu 2400 eur za kus. Na internete sa také isté testery dajú kúpiť už za necelých 1200 eur za kus. České ministerstvo nakúpilo rovnaké testery za 1236 eur za kus.

Trocha matematiky:

2400 eur - 1200 eur = 1200 eur (predraženie na kus)

1200 eur x 300 kusov = 360000 eur

360000 eur, ktoré nám niekto ukradol.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
11:47:51 2019.09.15

Jozef Mihál

Ak sa minimálna mzda v roku 2020 zvýši na 580 eur, ako bude vyzerať tabuľka minimálnych mzdových nárokov?

Aké budú v roku 2020 príplatky za sobotu, nedeľu a nočnú prácu?

Odpovede nájdete v článku.

Viac sa o novinkách pre rok 2020 dozviete na seminároch, začínajú 27.9.2019 v Bratislave, prihlásiť sa môžete na obchod.relia.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Sme rodina - Boris Kollár
13:48:20 2019.09.08

Sme rodina - Boris Kollár

"Útek z horiacej obce"

Presne pred 75. rokmi obec Zlatá Baňa zľahla popolom. Nepokryl ju iba dym a oheň, ale predovšetkým pomsta a ľudská zloba.

Malebná obec Zlatá Baňa ležiaca neďaleko Prešova bola počas druhej svetovej vojny strategickým miestom pre pomoc partizánom z brigády "Čapejov" ukrytých v okolitých lesoch.

Domáci ich tak vďaka dobrým hospodárskym podmienkam mohli zásobovať a podporovať, to však bolo tŕňom v oku pre fašistických vojakov, ktorí sa rozhodli túto obec vypálil do tla.

Z noci zo 7. na 8. septembra 1944 obec ľahla popolom. Ľudia stratili nielen svoje obydlia a hospodárstva, ale aj svoje ľudské bytie... Boli potrestaní, ponížení a vyštvaní z vlastných domovov...

Výsledok nepriniesol nič iné, ako tragédiu, smútok a doživotné spomienky na tento neľudský čin.

Dnes túto tragickú udalosť pripomína "Útek z horiacej obce", a teda pamätník, ktorý sa týči v strede obce, a tiež každoročné pietne slávnosti, ktoré obec organizuje.

Naše hnutie SME RODINA - Boris Kollár sa taktiež zúčastnilo Regionálneho spomienkového stretnutia pri príležitosti 75. výročia SNP a vypálenia obce Zlatá Baňa.

Pretože považujeme za nevyhnutné, aby sa takéto udalosti pripomínali a odovzdávali odkaz mladšej generácií o zverstvách, ktoré boli napáchané. Nemá to byť len pietna spomienka, ale aj výstrahou do budúcna. Pretože hoci históriu už zmeniť nevieme, vieme sa z nej však poučiť...

Jozef Lukáč
Marek Košč.
Jozef Dušenka

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

SaS Sloboda a Solidarita
14:50:12 2019.09.06

SaS Sloboda a Solidarita

‼️ KOČNER SA MÔŽE POKÚSIŤ O ÚTEK

O podozreniach z možného úteku hovoril aj poslanec SaS Jozef Rajtár - Nádej na skutočnú zmenu.

Poukázal na to, že nie len vedenie justičnej stráže ale aj Kočner sa snažil, aby konanie prebiehalo v Bratislave a nie na Špecializovanom súde v Pezinku.

„Riaditeľstvo konalo v súlade s tým, čo chcel Marian Kočner. Riaditeľom zboru je Milan Ivan, ktorý nedávno robil pre firmu, ktorá je napojená na Norberta Bödöra,“ povedal v stredu Rajtár.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Rajtár
07:46:18 2019.09.06

Jozef Rajtár

"Policajní operatívci pracujú aj s informáciou, že sa Marian Kočner v pondelok pri prevoze na pojednávanie v kauze zmenky do Bratislavy pokúsi o útek."

Už túto stredu som upozorňoval na indície, ktoré nasvedčujú tomu, že by sa Kočner mohol pokúsiť ujsť. Moje slová sa opäť začínajú potvrdzovať, existuje reálne nebezpečenstvo úteku.

Verím, že sa polícii podarí tohto kriminálnika ustrážiť, ide o veľa.

Všetkým čestným policajtom držím palce a vedzte, my v SaS stojíme za Vami!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
06:32:24 2019.09.05

Jozef Mihál

Nie je jednoduché spojiť dve strany, (minimálne) dve egá ;) a ťahať za jeden koniec povrazu.

PS a SPOLU to dokázali. Na rozdiel povedzme od maďarských strán.

O pár dní začneme predstavovať program koalície. Sme pripravení uchádzať sa o vašu podporu, ďakujeme.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľubica Laššáková
07:12:12 2019.09.04

Ľubica Laššáková

Jozef Mak s makovou kyticou ma dnes prekvapil v mojej pracovni. Folklorista telom aj dušou, ktorý spieva v Mužskej speváckej skupine FSK Kráľova hoľa, nás pozýva 7. septembra do Banskej Bystrice na Slovenský deň kroja. Folklórne súbory z celého Slovenska sa predstavia v krojoch, ktoré sú nositeľmi našich ľudových zvykov a tradícií. Verím, že medzi nimi sa objavia aj tie, ktoré nosili vaši starí rodičia.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
20:46:55 2019.08.30

V týchto dňoch opakovane dostávam otázky, či Sociálna poisťovňa odoberie otcovi materskú ak dieťa od 1.9. nastúpi do škôlky (súkromnej, obecnej...).

Odpoveď:

Medzi podmienkami, ktoré určuje zákon o sociálnom poistení na priznanie resp. odobranie materskej, nie je podmienka, podľa ktorej by dieťa nesmelo chodiť do škôlky.

Teda podľa zákona, skutočnosť že dieťa chodí do škôlky (resp. že bude chodiť do škôlky) nie je dôvodom na nepriznanie (resp. odobratie) materskej.

Od septembra 2018 však Sociálna poisťovňa pri priznávaní materskej (resp. pri odobratí už priznanej materskej) oteckom, posudzuje podľa svojej utajenej (a podľa autora tohto statusu protizákonnej) metodiky, či otec skutočne prevzal od matky starostlivosť o dieťa.

Sú známe prípady, kedy priťažujúcou skutočnosťou bolo to, že dieťa chodilo do škôlky - a Sociálna poisťovňa otcovi materskú nepriznala z dôvodu že sa vraj "nestará o dieťa". Všetky tieto známe prípady však boli v prvom rade o tom, že otec, ktorý žiadal o materské, mal aj iné zamestnanie - a to bol primárny dôvod, prečo Sociálna poisťovňa materské zamietla.

Neviem žiadnemu oteckovi garantovať, že mu Sociálna poisťovňa ponechá materské potom, čo dieťa začne od 1.9. chodiť do škôlky. Neviem preto, lebo Sociálna poisťovňa si robí čo chce a momentálne nikto kompetentný s tým nedokáže resp. nechce urobiť poriadok. Čo sme si zvolili, to máme, milí priatelia.

Na záver však zopakujem, že podľa platného zákona dieťa pokojne môže chodiť do škôlky, zákon nehovorí nič o tom, že otec by v takomto prípade mal startiť materskú.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
10:02:05 2019.08.30

Ďalšia legislatívna perla z dielne SMERu. Poslanecký návrh o zavedení kompenzačného príspevku baníkom.

Absolútne súhlasím, veľmi potrebná norma v súvislosti s útlmom baní v Prievidzi a Handlovej.

Ale takto sa zákony nerobia, to je doslova neúcta k chlapom, ktorí svoj život strávili pod zemou (btw. môj strýko pracoval vyše 30 rokov v baniach v Karvinej).

Žiadna analýza finančných dopadov, kolko to bude stáť. Žiadna spoluúčasť pána Čičmanca, majiteľa baní, ktorý dlhé roky zarábal na ťažbe ci presnejšie povedané, na dotáciach.

Odfláknutá novela zákona o sociálnom poistení. Za prepustených baníkov má platiť poistné na dôchodkové poistenie štát, napísané je to však učebnicovo babrácky, nečudo, autori sú smerácki poslanci...

Čo ma dorazilo: Títo borci úplne zabudli na novelu zákona o zdravotnom poistení (budú prepustení baníci poistenci štátu? Logicky by mali byť) a zabudli aj na novelu zákona o dani z príjmov (bude príspevok oslobodený od dane? Mal by byť...).

Takto to vyzerá, keď štát riadi skupina nekompetentných ľudí, čo si dali nálepku "sociálna demokracia".

Verím že ich o 6 mesiacov s vašou pomocou vymeníme...

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X