Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Marek Krajčí
15:54:51 2019.06.18

Marek Krajčí

Štát sa zaviazal, že na obranu bude míňať 2% HDP, pritom paradoxne na zdravotníctvo dáva každý rok menšie percento zo svojho hrubého domáceho produktu. Ak chceme mať kvalitné zdravotníctvo, musíme zabezpečiť stabilitu v jeho financovaní a postupne navyšovať naše výdavky tak, aby sme sa približovali k priemeru EÚ. Samozrejme, neustále musíme zvyšovať efektivitu pri vynakladaní zdrojov.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Krajčí
17:57:16 2019.06.15

Marek Krajčí

OD DNES MÁME PREZIDENTKU

Gratulujem prezidentke Zuzane Čaputovej k uvedeniu do jej úradu. Jej inauguračný prejav reflektoval aj našu túžbu po slobode a spravodlivosti.

Pocit spoločenskej nespravodlivosti zosilnel a nadobudol dve podoby – podobu volania po zmene a po slušnosti, ale aj podobu hnevu na „systém“.
Tento hnev je v mnohom oprávnený, ale keby sme mu ako spoločnosť podľahli, vôbec by sme si tým nepomohli. Hnev ako liek, ktorý sa tu v poslednom čase núka, je v mnohom horší, než choroba, ktorú má odstrániť.

Čítajte viac: domov.sme.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Anna Verešová
18:30:00 2019.06.14

Anna Verešová

Výťažok z ľudského nešťastia do rozpočtu nepatrí.
Na májovej schôdzi NR som opakovane predkladala návrh novely o hazarde, ktorý by významne pomohol primátorom a starostom v boji s hazardom. Tento návrh, žiaľ, koalícia nepodporila. Na spoločnej tlačovke vtedy Marek Hattas - primátor Nitry pripomenul, že hazard mnohým ľuďom ničí život a rozbíja rodiny. A dnes som si s radosťou prečítala správu, že poslanci nitrianskeho zastupiteľstva schválili zákaz umiestňovania herní a kasín na celom území Nitry.Gratulujem občanom Nitry, poslancom aj primátorovi. A ĎAKUJEM, že sa nepozerajú iba na príjmy do kasy.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Miroslav Beblavý
18:22:44 2019.06.11

Miroslav Beblavý

NESTAČÍ HĽADAŤ DOKONALÝCH ŠERIFOV
▶️ bit.ly

Figúrky v parlamente, na polícii či prokuratúre sa menia, ale systém zostáva rovnaký a výsledky tiež. Úlohou budúcej vlády bude prelomiť tento začarovaný kruh a obnoviť dôveru ľudí, že dodržiavať pravidlá sa oplatí.

Slovensko úpenlivo čaká na chvíľu, keď začnú platiť rovnaké pravidlá pre všetkých. Pocit nedôvery v spravodlivosť pramení v príčinách presahujúcich trestné právo. No nemohúcnosť polície, prokuratúry či súdov hrá kľúčovú úlohu.

Diskusia na tieto témy väčšinou rýchlo skončí pri potrebe vymenovať do najvyšších funkcií nebojácnych šerifov. Možno vás prekvapí, ale pred pätnástimi rokmi zvolil parlament dvoch takýchto nebojácnych šerifov – generálneho prokurátora Dobroslava Trnku a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Napríklad už vtedy rešpektovaný investigatívny novinár Marek Vagovič o Trnkovi povedal: „Má predpoklad, aby očistil vnímanie prokuratúry v očiach verejnosti.” Kováčika označil po zvolení za „veľmi kvalitného prokurátora” vtedajší minister spravodlivosti Daniel Lipšic.

Obaja sa však rýchlo stali symbolmi prehnitého systému. Trnka začal chrániť Jozefa Majského a dnes vieme, že ho pásol samotný Kočner. Ani Kováčik nepotvrdil nádeje. Je známy ako autor smutného skóre – zo 61 prípadov, ktoré mal na starosti ako špeciálny prokurátor, podal 0, slovom nula žalôb.

Zámerne citujeme práve Lipšica a Vagoviča – tejto oblasti sa venovali na sto percent a nikto ich nepodozrieva, že sú kúpenými hlasmi oligarchov. Ak sa však mohli takto vážne pomýliť oni, je tu veľké riziko, že aj s najlepšími úmyslami sa môžeme pomýliť opäť.

Ako tomu predísť? V prvom rade netreba podliehať módnym vlnám hľadania šerifov cez sympatie. Trnka aj Kováčik sa stali favoritmi najmä na základe toho, že konkrétne kauzy riešili „sympatickým” spôsobom. Niektorí z toho vyvodili, že sú schopní aj charakterní.

Znie to neuveriteľne, ale v skutočnosti nikto nikdy neurobil hĺbkovú analýzu ich dovtedajšej práce ani bezpečnostných rizík, ktoré so sebou prinášajú. Pritom vieme, že už vtedy chodil Kočner po parlamente a vybavoval Trnkovi zvolenie.

Dobrý výber je dôležitý. Odolnosť inštitúcie je však daná všetkými, ktorí ju tvoria a vykonávajú jej právomoci. Nestačí sa spoliehať na jednu funkciu, jedného človeka, jedného hrdinu. Ak oligarchovia a skorumpovaní politici vedia, že stačí zlomiť len jeho, vyvinú neuveriteľné úsilie.

Musíme dôsledne budovať a chrániť nezávislé fungovanie každého prokurátora a vyšetrovateľa a brániť manipulácii prideľovania prípadov. V Česku, vo Francúzsku, v Taliansku či Španielsku dokázali potrestať vysokopostavených politikov aj podnikateľov. Nebolo to však vďaka jednému hrdinovi, ale vďaka postupne rastúcej armáde profesionálov.

V Spolu si uvedomujeme, že ak dostaneme dôveru, nečakajú na nás ľahké úlohy. Sú však dôležité, aby sa ľuďom na Slovensku žilo lepšie. Preto vytrvalo pracujeme na tom, aby sme boli pripravení zmenu systému aj uskutočniť.

Máme pripravené podrobné návrhy zmien, ktoré by zabezpečili náhodné prideľovanie prípadov na prokuratúre aj polícii, otvorili tieto zložky väčšej verejnej kontrole a chránili prokurátorov aj vyšetrovateľov pred tlakmi.

Netvárime sa, že máme patent na rozum a ochotne si dáme poradiť. Tí, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska, sa musia vedieť dohodnúť na zásadných zmenách. Nestačí hľadať dokonalých šerifov, z ktorých sa bez zmeny pravidiel stanú ďalšie figúrky systému.

Prečítajte si celý komentár: bit.ly

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Krajčí
18:04:32 2019.06.11

Marek Krajčí

Igor Matovič nedávno predstavil v OĽANO platformu pre obyčajných kresťanov. Na klube sme pred touto tlačovkou mali diskusie, kto vlastne je kresťan. Ponúkam vám pohľad frontmana kapely U2 - Bono Vox-a. Myslím, že jeho kresťanstvo je inšpiratívne :-).

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Miroslav Sopko
10:00:02 2019.06.08

Miroslav Sopko

Plne súhlasím!

"Pomáhajú vám doma deti? Majú povinnosti? Máte aspoň jedno spoločné jedlo denne? Máte aspoň hodinu denne samy pre seba? A nie sú vaše deti hodiny a hodiny stratené pri počítači alebo telefóne? A mamy len sklopia oči. Pretože zostali na všetky tie starosti v domácnosti samy. A slúžia svojim deťom. Často, bohužiaľ, aj svojim chlapom, pretože nikto nikdy jasne nepovedal, čo sa bude v rodine dodržiavať a čo bude platiť. Napríklad, že všetci máme doma nejaké povinnosti. A tiež sa musíme dohodnúť na tom, čo sa v našej rodine robiť nikdy nesmie. Musí sa to povedať jasne a musí to byť okamžite na prvý pohľad vidieť, rodina sa podľa toho musí správať. Napríklad, že mama je doma Kráľovná. Nesmie byť slúžka. To ale musí zariadiť otec. Tým, že to je v pravidlách. A že sa podľa toho aj bude k svojej partnerke správať a deti to uvidia. On nesmie za žiadnu cenu dovoliť, aby sa deťom slúžilo. Deti musia jasne vidieť, čo robí otec a čo robí mama. A musia tiež vedieť, aké sú ich povinnosti. A otec to bude starostlivo strážiť, aby sa plnili a dodržiavali - v tom musí byť oporou mamy! Viete, keď sa doma nenastavia pravidlá, tak na to vždy doplatí ten najpracovitejší člen rodiny. A to je spravidla mama. Vidím okolo seba hrozne veľa uštvaných žien."

www.dobrenoviny.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Maďarič
10:15:03 2019.06.07

Marek Maďarič

MATEJ KOREŇ - VIDEL SOM ŤA (H. Leško / M. Maďarič)

Hudba: Henrich Leško
Text: Marek Maďarič
Spev: Matej Koreň
Gitara: Jerguš Oravec
Hammond: Henrich Leško
Basa Martina Latiina Timková
Bicie: Maroš Janček (Studio 29)
Mixing: Henrich Leško, Tomáš Lobb / LVGNC recording studios
Mastering: Sage Audio
Video: Matej Koreň / Lucia Pauerová

Videl som ťa v meste
Ale ty, ty si to nebola.
Spomienky zabolia.

Videl som viať vlasy
podobné tvojim.
Ako kameň stojím.

Videl som tvoje oči
v očiach iných žien.
Viem, je to sen.
Je to len sen. Sen.

Vo všetkých ženách
vidím stále jedinú –
potopenú pevninu.

Videl som tvoje boky
hojdať sa ako more.
Srdce mám choré.

Videl som vo sne loď
miznúť na horizonte.
Márne kričím: Stojte!

Tam na jej palube,
už som ťa nevidel.
A strašne by som chcel.
Veľmi by som chcel. Chcel.

Vo všetkých ženách
vidím stále jedinú –
potopenú pevninu.

Videl som tvoje oči
v očiach iných žien.
Viem, že je to sen.
Je to len sen. Len sen.

Vo všetkých ženách
vidím stále jedinú –
potopenú pevninu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
11:37:20 2019.06.04

Ľuboš Blaha

V Mlynskej doline sa objavil kontroverzný reklamný billboard, ktorý na komerčné účely využíva nenávisť voči Blahovi.

ODKAZ PRE VEREJNOSŤ: MÁŠ INÝ NÁZOR, OČAKÁVAJ ŠIKANU

Ja osobne by som len mávol rukou, ale toto nie je otázka, či Blaha alebo Fico alebo Danko alebo ktokoľvek. Tu ide o dosť nebezpečný spoločenský proces, ktorý prekračuje všetky hranice slušnosti a ponižuje ľudí s iným názorom za ich výzor a vzhľad - a to je vážny problém.

Ak sa máte v demokratickej spoločnosti báť povedať iný názor, aby ste sa nestali predmetom pubertálnej šikany, potom už nehovoríme o demokracii, ale o fašizme. A preto túto tému treba otvoriť.

POZOR, NOVODOBÍ FAŠISTI SA NAJNOVŠIE NEOHÁŇAJÚ SVASTIKAMI, ALE SLNIEČKAMI

Nemôžeme takéto veci nechať bez povšimnutia. Ako sa hovorilo kedysi, najskôr prišli fašisti po komunistov a mlčal som, potom po Židov a mlčal som a potom po mňa a už sa nemal kto postaviť na moju obranu. Nenechajme liberálov, aby takto rozleptali Slovensko.

Adresátom tohto billboardu sú študenti z tamojších intrákov, ktorí sa majú vysmievať z toho, že Blaha má iný názor. A majú vyhrať tričko, ktoré ponižuje Blahu za to, aké má vlasy. Perfektné.

KDE SÚ HRANICE SLNIEČKARSKEHO HEJTU?

Ja len rozmýšľam, kam sú ešte slniečkari ochotní zájsť. Možno by mohli skúsiť nejakú šťavnatú výzvu na likvidáciu Blahu - to by bola reklama! Waw!

To by úplne stačil jeden jediný billboard v Bratislave a aj tak by si ho každý všimol - úplný zázrak kreativity, no nie? Prečo nezájsť až sem?

Čo poviete, kamaráti? Však tu snáď nebudeme v demokracii tolerovať iný názor! Výsmech, zloba a útoky na výzor. To je to slušné, to je to progresívne.

Tlieskajte, detičky a bežte si rýchlo kúpiť tričko, v ktorom ponižujete politika, s ktorým nesúhlasíte.

A vysmievate sa mu, že má mastné vlasy. Júúj, to ale inteligentné a múdre. Úplne, že číre duchovno. Hotová erazmovská satira. Hlbočím sa.

FIRMA ANWELL TAKTO ZARÁBA NA NAIVNÝCH DECKÁCH

Niekoľko faktov: celú túto detinskú trapošinu s bilboardom v Bratislave propaguje nenávistná stránka Zomri a bulvárny internetový odvar Hospodárskych novín na svojom webe.

Firma, ktorá si zadala takúto reklamu, sa volá Anwell. Jej konateľmi sú Michal a Štefan Porubský. Firma zarába prevažne na študentoch, ktorým kopíruje študijné materiály a viaže diplomovky - peniažky od detičiek sa sypú, rehlíme sa na zlých komunistoch a vlastencoch, hejtujeme, šírime zlobu a veselo na deckách ryžujeme. Aká pohodička. Americký sen.

PETER SEKELSKÝ, SILVIA SMOLKOVÁ, MAREK VANDRÁK - AUTORI NENÁVISTNEJ KAMPANE

Billboard, ktorý vidíte, vytvorila reklamná agentúra Digitálka, ktorú tvoria ľudia na obrázku - Marek Vandrák, Silvia Smolková a Peter Sekelský. Dvaja načačaní hipsteri a dievča s roztiahnutými nohami. A všetci plní zloby a nenávisti.

Kedysi takýchto intrigánov a podliakov v románoch vykresľoval Dickens ako Uriášov Heepov a ľudia nimi pohŕdali - dnes sa označujú ako "kreatívci" a my im vraj máme tlieskať za ich báječné reklamné nápady. Čudná doba.

Ja len, že všetci títo traja význační "kreatívci" sú kovaní slniečkari, ktorí podľa svojich profilov roky nenávidia Smer, Fica, Blahu, svoje profily majú oblepené Slušnými Slovenskami a už v minulosti kopali do Andreja Danka a ďalších koaličných politikov.

REKLAMA ZADARMO

Najnovšie som terčom ja, čo mi samozrejme lichotí - ak ste pre slniečka hlavným terčom, znamená to, že to robíte dobre.

A áno, je to reklama zadarmo na moju stránku. A je fajn, že výrazy ako "deti hamburgerov" takto pekne zľudoveli. Teším sa, detičky, že vás tak vytáča, že tu na mojej stene nemôžete nadávať ako v štvrtej cenovej a trolov blokujem. Tak je to fajn. Beriem s úsmevom.

VŠAK VY OKÚSITE KAPITALIZMUS, DETIČKY - A BUDE PO SMIECHU

A jasné, tí, študenti, ktorí chcú len zapadnúť do stádečka, sa budú hrozitánsky zabávať, že aha, Blaha nemá rád Západ a Ameriku, no chápeš, exot, hahahaha.

V pohode, však ich ten kapitalizmus za pár rokov zomelie, teraz si na intráčiku spriadajú plány, ako dobyjú svet ako druhý Bill Gates a o desať rokov budú robiť za pár sto eur zhrbení v nejakej korporácii, kopa dlhov, poníženia a vykorisťovania - a potom si spomenú na to, akí boli naivní a hlúpi.

MLADÍ MÚDRI ĽUDIA SA ZAMYSLIA

Ale pozor, medzi mladými ľuďmi nie sú len hamburgeroví konformisti. Je tam kopec inteligentných ľudí, ktorí chcú meniť svet a premýšľajú nad utrpením pracujúcich ľudí, nad konzumerizmom, nad ekologickou devastáciou, nad rastúcou mocou bánk a korporácií.

A tí sa pri pohľade na takýto billboard možno zamyslia, koľko vojen spáchali Američania a ako západná individualistická kultúra a biznis ubližujú Slovensku.

A možno si otvoria niektorú z Blahových kníh a začítajú sa o tom, koľko chudoby, hladomorov a vojen napáchali ich slávne západné mocnosti a korporácie.

Čiže nie, fakt mi nevadí, že sa slniečka snažia komerčne zarábať na politickom hejte - pokiaľ je to len politika, je to v poriadku. Som na Slovensku nositeľom vyhranených ľavicových názorov, takže fóriky o Leninovi beriem naozaj s humorom.

VYSMIEVAŤ SA Z VÝZORU FAKT NIE JE SATIRA, DETIČKY, UŽ TO KONEČNE POCHOPTE

To, čo považujem za primitívne a nebezpečné, sú útoky na výzor. Vysmievať sa jednému za "mastné vlasy", druhému za to, že je "tučný", tretí je akože smiešny "hranatou" hlavou a tak ďalej... A na tomto stavať antikampaň? Takto burcovať živočíšny hejt?

Toto ako vážne ideme klasifikovať ako humor? A dávať tomu priestor v médiách? A veselo sa tváriť, že to nie je šírenie pubertálnej nenávisti, ale politická satira? Akože toto je Voltaire? Toto je Diderot? To nemyslíte vážne!

A poďme to využiť v propagácii EÚ! Bilboardy o mastných vlasoch, vulgárne osočovanie na Zomri, vyhrážky fyzickou likvidáciou? Toto akože ideme legitimizovať?

DOSTAŇME ICH Z ANONYMITY, NECH SA HANBIA

Tu je niekde tá hranica, ktorú tie decká nechápu. A aj preto hovorím o liberálnom terore. O slniečkarskej totalite. O neschopnosti udržať politickú diskusiu v politickej rovine a neťahať do toho rodinu, výzor a osobnú nenávisť.

Chcem, aby sa takíto ľudia, ehm, "kreatívci" hanbili za to, čo robia. A budem zverejňovať ich tváre. Aby každý vedel, že toto sú oni. Tí, ktorí šíria nenávisť a zarábajú na tom. Lebo pod rúškom anonymity a firemných značiek je strašne jednoduché kopnúť si do človeka.

TOTO JE TO SLUŠNÉ SLOVENSKO?

Rozdiel medzi nami, decká, je v tom, že kým vy sa vysmievate tomu, čo ja mám na hlave, vy ste na smiech pre to, čo máte v hlave.

A takéto bilboardy sú vašou vizitkou. Nemáte morálku, nemáte dôstojnosť a nemáte cit pre mieru.

Ak vám za toto zatlieska zakomplexovaný anonym niekde na sieti, alebo študentík vracajúci sa z diskotéky po siedmom poháriku, to nech vás nemýli - toto nie je slušnosť. A toto nie je normálne. V žiadnej krajine, v žiadnej kultúre, v žiadnej galaxii.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Krajčí
16:33:27 2019.05.29

Marek Krajčí

Ministerka zdravotníctva odstupuje od nevyhnutnej reformy, ktorá sa mala výlučne týkať nemocníc. K reforme bola viac-menej donútená, keďže súčasné vedenie ministerstva nevie vyriešiť nedostatok zdravotníckeho personálu a potrebuje zefektívniť poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Reforma mala smerovať k centralizácií poskytovania zdravotnej starostlivosti v nemocniciach, a tým zvyšovať kvalitu zdravotnej starostlivosti. K reforme mali pripomienky odborníci, lekári aj my. Chceli sme zadefinovať maximálne čakacie doby, aby mal pacient istotu, že nebude na zákrok čakať príliš dlho. Pani ministerka namiesto úprav zahadzuje všetko do koša.

Zdravá zmena sa ale nakoniec pravdepodobne neudeje a my chceme vedieť prečo. Myslím si, že po zapracovaní pripomienok by s ňou súhlasila opozícia, ale aj odborná a laická verejnosť.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Krajčí
16:30:00 2019.05.29

Marek Krajčí

PANI MINISTERKA NEHOVORÍ OBČANOM A PACIENTOM PRAVDU

Operácia nesprávneho kolena a chybná transfúzia krvi. To sú prípady, ktoré v posledných dňoch otriasli Slovenskom.
O týchto prípadoch som sa rozprával s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou aj v posledných televíznych diskusiách. V tom čase už musela mať informácie od riaditeľov nemocníc, čo sa v skutočnosti stalo. Napriek tomu to divákom ani slovenským pacientom nepovedala.

Myslím si, že ak chceme pomôcť slovenskému zdravotníctvu, v prvom rade musíme byť čestní ku všetkým pacientom a hovoriť im pravdu. Pozrite si, ako by sme my v hnutí OĽANO riešili podobné problémy.

#lepsiezdravotnictvo

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Krajčí
16:30:01 2019.05.27

Marek Krajčí

BUDEME TLAČIŤ NA MINISTERSTVO, ABY PRE PACIENTOV ZADEFINOVALO MAXIMÁLNE ČAKACIE LEHOTY

Každý pacient má nárok vedieť, do akého času mu poisťovňa musí zabezpečiť operáciu, ktorú potrebuje. Bez tohoto zákona nie sme ochotní podporiť novú reformu reprofylizácie slovenských nemocníc na oddelenia dlhodobo chorých. Obávame sa, že by priniesla zvýšené čakacie lehoty pre chorých ľudí. Nebudeme podporovať žiadne pokusy na slovenských pacientoch, takýto zákon už mal byť dávno zadefinovaný.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Simona Petrík
16:24:49 2019.05.23

Simona Petrík

PALI, ĎAKUJEM!

Palo Palči Krajči je neoddeliteľnou súčasťou mojho kampaňového tímu. Ďalší nadšený dobrovoľník, bez ktorého by sa to nedalo. Chodil so mnou po celom Slovensku, vozil ma, kam bolo treba na svojej úžasnej Fabii, distribuoval pre mňa plagáty pre našich podporovateľov, organizoval diskusie a dnes tu vedľa mňa sedí a celý deň píše správy známym, aby prišli voliť. Sú to desiatky hodín neplatenej práce. Ďakujem ti Palo z celého srdca!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Krajčí
16:22:43 2019.05.20

Marek Krajčí

VŠETCI PACIENTI VIDIA, ŽE PEŇAZÍ JE V ZDRAVOTNÍCTVE MÁLO

SMER nedokáže zodpovedne financovať zdravotníctvo. Už návrh rozpočtu bol podhodnotený až o 160 mil.eur. A k tomu ešte prijímajú sociálne balíčky, ktoré nie sú finančne kryté a potom dolievajú len toľko, aby bol stále nedostatok...

A výsledok? Štátna poisťovňa tento rok opäť hospodári v červených číslach! Štátne nemocnice generujú každoročne dlh cca 100 mil. eur.
A lekári v ambulanciách tento rok nemohli zvýšiť platy svojich sestier, tak ako to ministerka sľúbila.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Anna Záborská
11:11:31 2019.05.20

Anna Záborská

ĎAKUJEM ZA PODPORU!

Marek Jurek - poslanec Európskeho parlamentu, Poľsko.
#odvazneanahlas #AnnaZáborská #volbydoEP #KresťanskáÚnia28
.
.
.
.
.
.
Objednávateľ: Kresťanská únia, Zámocká 30, Bratislava, IČO: 31794319
Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Krajčí
16:45:00 2019.05.15

Marek Krajčí

PO 12 ROKOCH VLÁDY SMERU MÁME VYDRANCOVANÉ ZDRAVOTNÍCTVO

Dlh zdravotníckych zariadení zaznamenal nový rekord - 1,5 miliardy eur. Investičný dlh v štátnych nemocniciach je ďalších 1,5 miliardy eur. Momentálne nám teda chýbajú 3 miliardy eur!
Toto je odpočet vládnutia SMERU v zdravotníctve.
Vlani sme zaznamenali rekordný ekonomický rast, napriek tomu SMER opäť nedal do zdravotníctva dostatočné množstvo financií.
Táto nezodpovedná politika sa zákonite odzrkadľuje na zdraví, kvalite zdravotnej starostlivosti a dĺžke života Slovákov. V týchto štatistikách nám patria posledné priečky v EU. Jednoznačne ju vidíme aj v našich rozpadajúcich sa a plesnivých nemocniciach. Prečo ministerka zdravotníctva nevybojovala do zdravotníctva aspoň viac financií? V diskusii "o 5 minút 12" som sa jej na to opýtal aj za vás.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Alojz Baránik
12:42:11 2019.05.15

Vyšetrovanie Kočnera poodhaľuje mafiánsku povahu prokuratúry. Tu sú jeho SMS so smeráckym šéfom Stromčekom.
O tom vyšetrovateľ Peter Juhás uvádza:
„Medzi tieto kontakty Kočnera patrili najmä: Tomáš Rajecký, Ladislav Bašternák, Rado Bžán, Pavol Forisch, Marek Para, Ladislav Tichý, Jaroslav Haščák, Dušan Pátek, Viktor Stromček, Ivan Lexa, Peter Tóth, Norbert Bödör, Marian Krajniak, Martin Glváč, Martin Daňo, Jano Počiatek, Miro Konôpka, Boris Kollár, Robert Pinter, Peter Šufliarsky.

Kočner Stromčekovi 6. júna 2017 po štvrtej popoludní napísal: „Zdravím Viktor. Potreboval by som k tej záležitosti nasledovné informácie: 1/ kde sa vec vyšetruje (presné oddelenie), 2/ ak vieme, tak aj meno vyšetrovateľa, 3/ak vieme, tak aj meno dozorového prokurátora. Podľa toho odporučím vhodného právneho zástupcu. Marian K.“

Stromček Kočnerovi odpísal v dvoch správach: „Marian, v prvom rade veľmi pekná vďaka za ochotu. Vami požadované info preposielam. Trpezlivo teda počkám na Váš návrh. Ešte raz vďaka a prajem pekný deň :)“

Ďalšia správa: „1. vec vyšetruje Obvodné oddelenie PZ Bratislava-Ružinov-východ, Sputnikova 12. 2. vyšetrovateľ por. Vladimír Kimlička, 3. prokurátor: Mgr. Boris Brenčič, Okresná prokuratúra BA II, Kvetná 13.“

Kočner: „Ok. Zajtra rozhodím sieť.“

Skrátka, potvrdzuje sa, že nám vládne mafia.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
20:47:14 2019.05.11

Žiaľ dnes Slovensko - Fínsko 2:4, ale z knižky Materská sa potešia tí, čo správne tipovali:

Ľuboš Sopoliga, Dusan Kelle, Marek Bary Baranyai, Stanislav Fořt, Ján Onofrej, Anna Zmušková a Katarína Seman Hriňáková.

Víťazom gratulujem a poprosím aby napísali mail na reliaba@gmail.com a uviedli adresu kam im treba knižku poslať.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Milan Krajniak
19:15:53 2019.05.11

NEVOLÁ SA TO “LETIACE TELESO” PO SLOVENSKY PUK?

“23:13
Oliwer Kaski strieľal od pravého mantinelu, Juho Lammikko pred bránou výborne zasiahol puk. Marek Čiliak padol na zadok, zamedzil ale ďalšiemu putovaniu letiaceho telesa do bránkoviska.”

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X