Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Ľuboš Blaha
17:14:22 2019.07.10

Je zábavné, ako sa ma v eseťáckom Denníku N snažia zdiskreditovať. Vraj sa na mňa zamerali. Asi pokyn ESET-u. V poriadku, rátam s tým. A výborne sa zabávam na tých trápnych pokusoch.

DENNÍK N NA MŇA TOĽKO HĽADAL ŠPINU, AŽ NAŠIEL ČLÁNOČEK SPRED 20 ROKOV

Nevedia nájsť žiadnu špinu, nič som neukradol, nikoho som nepodviedol, žijem normálny rodinný život, jazdím na Dácii, nemám žiadne firmy, nerobím kšefty. Sú zúfalí. A tak vyťahujú moje názory, aké som mal ako 20-ročný neskúsený chalan.

Najnovšie vytiahli môj článok o Pohode, ktorý som písal ako mladý pankáč. A nevedia pochopiť, ako človek môže za 20 rokov zmeniť názory.

ÁNO, ZMENILA MA RODINA A DETI - UŽ NIE SOM LIBERTÍNSKY PUBERTIAK

Nuž, milé slniečka, môže. Už som to raz vysvetľoval. Keď sa vám narodia deti, pochopíte, aký význam má zodpovednosť a bezpečnosť.

Zahodíte do koša anarchistické nezmysly, pretože pochopíte, že libertínstvo vyhovuje predovšetkým korporáciám, mafiám. Ľahko sa ním ohlupujú pubertiaci, čo ešte nevedia nič o živote. Ale čím ste starší, tým sa váš zorný uhoľ mení.

Pochopíte, že k slobode nevyhnutne patrí aj zodpovednosť. Ako dieťa to nechápete. Nemusíte sa starať o rodinu a vašou jedinou zodpovednosťou je objednať si iba toľko pív, aby vám na nich vystačilo vreckové od fotrovcov.

Áno, taký som bol aj ja. Ako mladý pubertiak. A dnes som dospelý človek a moje názory sú iné. What a surprise.

NA ROZDIEL OD VÁS SOM NEUVIAZOL V 12. ROKOCH, MILÍ MOJI

Aby som vám ušetril čas, drahí redaktori ESET-u, vymenujem tu všetky svoje "prehrešky" z mladosti :-)

Keď som mal 5 rokov, pocikával som sa. Dnes to už nerobím. Myslím, že by ste na túto tému mali napísať článok. Je to neuveriteľný kotrmelec, ale priznávam - stalo sa to. Škandál!

A to nie je všetko. Ako 12-ročný som bol veľký fanúšik Ameriky, zbožňoval som NHL, kukal hollywoodske firmy a v Rambovi som držal palce Stallonemu, keď bojoval s Vietnamcami. O živote som nevedel nič. Nečítal som knihy. Nekriticky som preberal nezmysly z liberálnych médií. Ako každé dieťa.

Žiaľ, niektorí ľudia v tomto štádiu ostanú navždy. Ja som našťastie začal čítať o dejinách, o filozofii, o ekonomike, zaujímať sa o alternatívne pohľady, objavil som ľavicových mysliteľov.

A zistil som, aké svinstvá pácha Amerika. A aký odporný systém je kapitalizmus. Skrátka, dospel som. Nie každý má také šťastie, že dospeje.

Napríklad redaktori Denníka N ostali mentálne 12-ročné deti dodnes a ďalej spokojne bezmyšlienkovite papkajú, čo im servíruje Veľký brat z USA. Gratulujem.

VYTIAHNITE NA MŇA MOJE BLACKMETALOVÉ TEXTY, PROSÍM, RÁD SI ZASPOMÍNAM

V 15-tich som napísal študentskú prácu, kde som tvrdo kritizoval kresťanstvo a zločiny stredovekej inkvizície. Vyhral som dokonca aj nejakú cenu.

Vo svojej metalovej kapele som v tejto téme pokračoval a písal temné pohanské texty. Bolo to obdobie vzdoru a ja na to rád spomínam. Ale nie, už zďaleka nie som protikresťanský, ako som bol.

Áno, som ateista a nemám s cirkvou nič spoločné. Ale medzitým som pochopil, že kresťanstvo má silný sociálny rozmer, nadchla ma teológia oslobodenia a s rešpektom hľadím na veriacich ľudí, ako aj na takmer komunistické myšlienky z Nového zákona.

Toto všetko som ako mladý nechápal a dnes už hej. No vidíte, človek dozrieva, človek sa mení.

V ROKU 2002 EŠTE POHODA NEBOLA FESTIVALOM LIBERÁLNEJ PIESNE

Keď som mal nejakých 22, tak som sa ako vysokoškolský študent nezodpovedne zabával, chodil som na metalové koncerty, no chápete - úplný škandál. Píšte o tom! Prosím!

A v tom čase ma týždenník Nové Slovo, pre ktorý som písal, poslal na Pohodu, aby som napísal reportáž. Pohoda v tom čase ešte nebola symbolom liberalizmu a pravice, po areáli tam vtedy pobehovali len Mladí sociálni demokrati a rozdávali nálepky proti povinnej vojenskej službe. To bola, pokiaľ viem, jediná politika v tom čase. Pohoda sa zopsula až neskôr.

Pamätám si, že nakoniec moja reportáž dopadla katastrofálne, lebo som si tam šiel ako pankáč vypočuť len Zónu A a Slobodnú Európu.

Nakoniec teda článok napísal Maroš Repa, dnes redaktor Pravdy, podpísal som sa ako spoluautor a nechali mi tam len zopár pasáží. Dnes tento článok riešia v Denníku N. Tomu sa hovorí zúfalstvo, slniečka, riešiť 22-ročného Blahu.

SPOMÍNATE, AKO POHODA ZABÍJALA? TAKMER UMREL AJ MÔJ DOBRÝ KAMARÁT

Môj vzťah k Pohode sa vyvíjal. Prvý šok nastal, keď môj dobrý kamarát takmer zomrel, keď ho takmer prizabil stan na Pohode.

Ležal v nemocnici na pokraji života a všetci sme sa oňho báli. Bolo to tuším v roku 2009. A jediné, čo vtedy riešili monštrá ako Kaščák, bolo to, že sa vyviňovali. Prišlo mi z nich zle a dodnes je mi z nich nevoľno. Priznávam, to bol prvý zlom, kedy som začal Pohodou opovrhovať.

Potom sa Pohoda čoraz viac stávala festivalom liberálnych pravičiarov. Odrazu tam smeli chodiť len Kiska, Radičová, Lipšic a tak. Dokonca aj taký liberáli ako Havran o tom písali nahnevané články, že aké je to vymývanie mozgov, spomeňte si.

STOJÍM SI ZA TÝM - POHODA JE DNES AKO TOTENEHRUNG

Vyvrcholilo to v čase protiruskej hystérie. Začali tam propagovať ukrajinských fašistov, pozývať protiruské pankáčky, stavať mešity, robiť slniečkársku agitku. Vtedy som o nich začal písať ako o festivale politickej piesne pre liberálov.

Začali tam chodiť decká hamburgerov, ktoré si nechali vymývať mozgy. Ako nejakí gestapáci za Hitlera. Áno, hnusné. A áno, preto som prirovnal Pohodu k nacistickému Tottenehrungu.

Tento názor mám dodnes. A áno, pred 17 rokmi som taký názor nemal. Pretože tak to ešte vtedy nebolo. A ani ja som mnohé veci nechápal. Už tomu rozumiete, trdielka?

POCHOPIL SOM, ŽE LIBERALIZMUS JE SLEPÁ ULIČKA

Neskôr som bol aj na Dúhovom prajde. Podľahol som predstavám západných ľavičiarov, že treba výlučne pomáhať menšinám. Akoby na ničom inom nezáležalo. Už som o tom písal. Mýlil som sa. Škaredo.

V tom čase som písal veľa kníh o americkom liberalizme, vo vedeckých článkoch som obhajoval egalitárny liberalizmus a snažil som sa v tom nájsť sociálny rozmer. Ale potom som objavil klasický marxizmus a komunitarizmus. Môj prerod bol nielen ľudský, ale aj filozofický. Veľmi hlboký.

Vysvetľujem to v knižke Antiglobalista, ale nebudem vás teraz unavovať menami mysliteľov ako Hobsbawm, Harvey, Walzer či Bucharin. Neoliberáli aj tak poznajú iba Hayeka. Načo sa s nimi o tom vôbec baviť.

CHCEM PREBUDIŤ DETI HAMBURGEROV

Ale áno, kľúčový bol čisto ľudský dôvod. Narodili sa mi deti, mal som odrazu vlastnú rodinu, moje deti vyrastali a ja som sa menil každým dňom. Odrazu cítite neuveriteľnú zodpovednosť a nechápete, ako ste ako pubertiak mohli tárať všetky tie libertariánske nezmysly. A snažíte sa to povedať zblbnutým liberálnym deckám naokolo. Nahlas, ako len viete. A oni vás za to nenávidia.

No raz pochopia. Ako ste pochopili aj vy. Ale medzitým pomôžu k moci korporátnym a neoliberálnym bastardom, ktorí ich zneužívajú. To je celá ta banda okolo Denníka N a SME.

Cítim morálnu povinnosť na to upozorňovať a preto tak často píšem o deťoch hamburgerov, o liberalizme, o slniečkárstve. Prešiel som si tým a dnes viem, o čom hovorím. A chcem otvárať oči mladým ľuďom.

NIEKTO SA VYVÍJA, NIEKTO ZAKRNIE

Môj život je posunom vpred. Ako mladý som bol anarchista, pankáč, antikresťan. Dnes som klasický socialista, vlastenec, komunitarista. Mám úctu k Slovensku, mám úctu ku kresťanstvu, mám úctu k našim dejinám. A v prvom rade mám úctu k pracujúcim ľuďom.

Kedysi som bol liberálny ľavičiar, dnes som klasický ľavičiar. Taký, ako bola generácia slovenských vlastencov a marxistov typu Clementisa, Husáka či Novomeského.

Áno, kedysi som s obdivom nazeral na liberálnu filozofiu a keby ste si otvorili moje staré knihy, už dávno by ste o tom písali, slniečka, lenže vy tomu jednoducho nerozumiete.

No čo je dôležité, neskôr som na základe štúdia pochopil, že liberalizmus je len ideologickým pozlátkom ťažkotonážneho kapitalizmu, ktorý ničí ľudí, národy, prírodu. Zlomilo sa to vo mne a dnes som iný človek.

MOJA RADA PRE SLNIEČKA - ZALOŽTE SI RODINY A VZDELÁVAJTE SA

Môžu mi vyčítať, že som ako mladý pankáč bol na Pohode. Nikdy som sa tým netajil. Veď preto o nej môžem písať.

Môžu mi vyčítať, že som bol na prajde. Už som na to dávno reagoval. Tie časy sú preč.

Môžu mi vyčítať moje odborné texty o liberalizme. Ehm, vlastne nie. Tie nikdy nepochopia.

Ale na všetky moje mladícke názory existuje odpoveď. Tou je moja rodina, ktorá zo mňa spravila nového človeka. Tou sú knihy, ktoré som napísal. Čítajte, slniečka, a pochopíte. Spravte si rodiny a pochopíte. Možno.

JA SOM SA Z MATRIXU PREBUDIL, SKÚSTE TO AJ VY, DETIČKY AMERIKY

Keď dnes útočím na liberalizmus, viem, o čom hovorím. Málokto na Slovensku sa vyzná v liberalizme lepšie než ja. Málokto o ňom publikoval desiatky kníh a štúdií. Málokto na Slovensku o ňom tak do hĺbky premýšľal ako ja.

Keď dnes kritizujem liberálov, robím to preto, lebo ich poznám ako svoje ponožky. A to ich desí najviac.

Tak čo, detičky Ameriky, už tomu rozumiete? Nenechajte sa zneužívať a prebuďte sa. Dospejte. Tak ako ja.

Áno, aj ja som kedysi žil v liberálnom Matrixe. A potom mi ponúkli možnosť vyslobodiť sa z neho. Tak ako v tom filme. A ja som si vybral správne. Aj vy môžete. Nie je to pohodlnejšie. Ale vďaka tomu odhalíte pravdu. Stojí to za to.

Hoďte lístok na Pohodu do kanála. To je prvý krok ;-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
18:22:12 2019.07.02

Peter Pellegrini

RADA EÚ SA JEDNOMYSEĽNE ZHODLA NA KANDIDÁTOCH

Dnes sme na mimoriadnom summite lídrov Európskej únie rozhodli o kandidátoch na najvyššie funkcie v EÚ. Keďže boli prijatí jednomyseľne, dúfam, že Európsky parlament ich schváli tak, ako sú navrhnutí. S kandidátmi som spokojný, je mi však ľúto, že medzi nimi nie je aj Maroš Šefčovič. Mohol by sa stať jedným z podpredsedov Európskej komisie.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
11:04:50 2019.06.19

Peter Pellegrini

MAROŠ ŠEFČOVIČ JE NOMINANTOM VLÁDY NA POST EUROKOMISÁRA

Vláda na dnešnom 161. zasadnutí definitívne rozhodla, že Maroš Šefčovič je nominantom vlády na kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskej komisie na funkčné obdobie 2019 - 2024. Ide o skúseného diplomata a jeho práca je vysoko hodnotená a rešpektovaná. Som presvedčený, že táto nominácia je správna a je dobrá pre Slovenskú republiku.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Maroš Šefčovič
16:41:21 2019.06.18

Maroš Šefčovič

Energetická únia bude stáť na pevných nohách, až keď ju každý členský štát pretaví do konkrétnych opatrení doma. Z tohto pohľadu je dnešok prelomový.

Vôbec prvýkrát sme zhodnotili národné plány pre energetiku a klímu s výhľadom do roku 2030, resp. prvotné kontúry týchto plánov. Nejde o žiadnu byrokraciu alebo o čosi zanedbateľné.

Tieto národné plány vnímam aj ako pozvánku na investovanie do našich ekonomík vrátane tej slovenskej. Sú totiž signál, že to myslíme vážne s modernizáciou, ktorá prinesie energetické úspory či čistejšie ovzdušie.

Do konca roka chceme mať tieto plány pod strechou. Verím, že budú ambiciózne a dôveryhodné zároveň.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Branislav Gröhling
05:55:00 2019.06.17

BOĽŠEVICKÉ PRAKTIKY MINISTERSTVA

Na školy nedávno došiel mail ako spred 30 rokov. „Odbor kontroly“ (nik netuší, čo vôbec robia) žiada školy, aby im vyplnili dotazník, či a kedy na škole vystúpili „politicky exponované osoby.“ Ako za socíku.

Socialistické myslenie, socialistické správanie, ŠTBácke praktiky. Bez podpisu zaslaný mail, aby zastrašovali a kádrovali školy? Nerobia nič zmysluplné pre školstvo (ako sú na tom učebnice? asistenti?), ale nájdu si čas na to aby takto prerážali dno a zastrašovali školy.

Vážne, pani ministerka? Tak Vám dám pár tipov. Tu sú politici, čo boli na školách: Martina Lubyová (áno, to ste Vy, konkrétne 5.6.2019), Farkašovský, Hrnko, Beňová, Pellegrini, Fico, Šefčovič... Viacerí na škole vystúpili a so študentmi aj diskutovali. Ja to nepovažujem za zlé. Ale ministerstvo áno. Takže zakročíte proti svojim? Či na politikov z tej „správnej strany“ to neplatí?

Zákon diskusiu s politikom nezakazuje, ale robenie politickej kampane áno. Diskusia s politikom môže byť prínosná, tak, ako na školách môže diskutovať IT-čkár či biológ. Je to priestor, kde môže vysvetliť, čo je jeho práca, ako fungujú veci verejné a študenti sa ho môžu pýtať kritické otázky... Je to isté budovanie občianskej a politickej gramotnosti mládeže. Práve jej nedostatok často vedie aj k radikálnym riešeniam.

Ministerstvo by malo prestať robiť štbácky „zoznam nepohodlných škôl.“ Namiesto toho nech poriadne robia svoju prácu. Ideálne tak, aby sa ministerka nebála prísť na školu a nehanbila sa diskutovať o svojej práci.

P.S: Áno, aj ja chodím na školy. Mám za sebou množstvo diskusií s učiteľmi, či študentmi. Je to dobré, aby človek poznal problémy škôl a názory učiteľov či študentov z praxe. Aby potom nenavrhoval v školstve nezmysly od zeleného stola (ako obedy zadarmo), ktoré robia viac škody ako úžitku.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Marek Maďarič
10:15:03 2019.06.07

Marek Maďarič

MATEJ KOREŇ - VIDEL SOM ŤA (H. Leško / M. Maďarič)

Hudba: Henrich Leško
Text: Marek Maďarič
Spev: Matej Koreň
Gitara: Jerguš Oravec
Hammond: Henrich Leško
Basa Martina Latiina Timková
Bicie: Maroš Janček (Studio 29)
Mixing: Henrich Leško, Tomáš Lobb / LVGNC recording studios
Mastering: Sage Audio
Video: Matej Koreň / Lucia Pauerová

Videl som ťa v meste
Ale ty, ty si to nebola.
Spomienky zabolia.

Videl som viať vlasy
podobné tvojim.
Ako kameň stojím.

Videl som tvoje oči
v očiach iných žien.
Viem, je to sen.
Je to len sen. Sen.

Vo všetkých ženách
vidím stále jedinú –
potopenú pevninu.

Videl som tvoje boky
hojdať sa ako more.
Srdce mám choré.

Videl som vo sne loď
miznúť na horizonte.
Márne kričím: Stojte!

Tam na jej palube,
už som ťa nevidel.
A strašne by som chcel.
Veľmi by som chcel. Chcel.

Vo všetkých ženách
vidím stále jedinú –
potopenú pevninu.

Videl som tvoje oči
v očiach iných žien.
Viem, že je to sen.
Je to len sen. Len sen.

Vo všetkých ženách
vidím stále jedinú –
potopenú pevninu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľubomír Galko
20:59:26 2019.05.29

Ľubomír Galko

EURÓPSKA KOMISIA NEPATRÍ STRANE SMER - SD

Slovenskej nominácii člena Európskej komisie by mala predchádzala dohoda so stranami, ktoré budú mať svojich zástupcov v Európskom parlamente.

Skutočnosť, že premiér Pellegrini s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom rokujú o podpore Maroša Šefčoviča s krajinami V4, pokladáme za ignorovanie volebného výsledku. Podotýkam, že z troch strán vládnej koalície bude mať v Európskom parlamente zastúpenie len Smer-SD a ani táto strana nie je víťazom volieb.

Politická kultúra jasne hovorí, že premiér Pellegrini by mal v prvom rade rokovať o kandidátovi na člena Európskej komisie s politickými stranami, ktoré budú mať poslancov v Európskom parlamente.

Strana SaS vzhľadom na to, čo predviedol Maroš Šefčovič v prezidentských voľbách, už artikulovala výhrady voči jeho nominácii do novej Európskej komisie. Slovensko má pritom schopných a bezúhonných ľudí, ktorí by dokázali na vysokej odbornej úrovni pracovať v prospech Európskej únie. Poďme o nich rokovať. Európska komisia nepatrí strane Smer-SD.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Maroš Šefčovič
14:10:56 2019.05.26

Maroš Šefčovič

Slovensko je pro-európsky orientovaná krajina. Do sveta ide opätovne tento pozitívny signál o našej krajine. Dobrá správa je aj to, že záujem o europarlamentné voľby poskočil.

Ďakujem všetkým vám, ktorí ste včera volili. A osobitne všetkým vám, vďaka ktorým sa nenaplnil najčernejší scenár v podobe víťazstva proti-európskych síl.

V najbližšom období Európu - a teda aj nás - čaká veľa rozhodnutí, kde sa potrebujeme spájať v prospech dobrých riešení. Vezmime si len to, ako nám dýcha na krk Čína či Spojené štáty. Aj o schopnosti konkurovať a o pracovných miestach je európska spolupráca.

Televízia TA3

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Maroš Šefčovič
05:30:53 2019.05.25

Maroš Šefčovič

‪Slovensko + členstvo v Európskej únii = úspešný príbeh. Dnešné voľby sú súčasť tejto rovnice, pretože s kvalitnými europoslancami toho v Európe dosiahneme viac. ‬

‪Poďte voliť, priatelia. Aj dnešok je tá správna príležitosť ''nedržať hubu''. ‬

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

František Mikloško
15:06:04 2019.05.23

Pred pár dňami vyšiel v Denník N rozhovor s Marošom Čaučíkom, v ktorom hodnotil aj okolnosti mojej kandidatúry na prezidenta SR. Vladimír Palko reagoval na Facebooku na túto pasáž rozhovoru, za čo som mu vďačný. Zareagoval aj Marián Čaučík. Cítim potrebu i záväzok vyjadriť sa k postoju Maroša Čaučíka vo veci podpory KDH v prezidentských voľbách mojej osobe. V lete minulého roku ma oslovil Maroš Čaučík, že by sa chcel so mnou stretnúť. Stretli sme sa a povedal mi, že sa chce vzdať svojej kandidatúry v prospech mňa a chce, aby ma KDH podporilo. Povedal som, že si to budem vážiť a isto mi to pomôže. Rozišli sme sa s tým, že on bude tlmočiť náš rozhovor Alojzovi Hlinovi. Pri ďalšom našom telefonáte mi Maroš Čaučík povedal, že Alojz Hlina je pripravený o tom hovoriť, ale že „bianco šek mi nepodpíše“. Celkom náhodou som stretol aj Alojza Hlinu, ktorý povedal, že hovoril s Čaučíkom, že môžeme rokovať, že to ale bude dlhšie trvať a že by sme mali urobiť gentlemanskú dohodu: ak nebudem mať dosť percent, tak odstúpim, lebo inak by museli svoju podporu stiahnuť. Povedal som Alojzovi Hlinovi, aby po tomto považoval naše rokovanie o jeho podpore za skončené a informoval som o tom aj pána Čaučíka.
Nejaký čas na to som v Bratislave na Laurinskej náhodou stretol Maroša Čaučíka a Renátu Ocilkovú. Povedali mi, že si myslia, že podpora KDH pre moju kandidatúru je na spadnutie, ale či by som sa stretol s niektorými členmi Predsedníctva KDH. Súhlasil som. Nato sa mi ozval člen Predsedníctva KDH Peter Bobula, povedal mená ľudí – medzi inými aj Alojza Hlinu - a navrhol termín, s čím som súhlasil. Pred stretnutím som s ním znovu telefonoval a opýtal som sa ho, o čo pôjde. Povedal, že si ma chcú vypočuť a potom sa rozhodnú. Odpovedal som, že za takýchto okolností sa stretnutia nezúčastním a stretnutie som zrušil. Znovu som o tom informoval Maroša Čaučíka. Ďalšie okolnosti sú už známe. V septembri ma predsedníctvo KDH pozvalo na Radu KDH do Prešova. Ospravedlnil som sa, ale poslal som list s textom, že ak ma Rada KDH podporí, budem vďačný. Rada odložila rozhodnutie na november a tam pozvali mňa a aj pána Mistríka, aby sme sa predstavili. Na túto Radu KDH som odmietol prísť. Medzitým ma pán Hlina vyzval na primárky s pani Remišovou, potom TASR vydala správu z prostredia KDH, že ak by som sa vzdal kandidatúry v prospech Čaučíka, v takom prípade KDH pozve na kandidátku do eurovolieb Vladimíra Palka. Keď na návrh Milana Majerského predsedníctvo KDH nakoniec prehlasovalo Alojza Hlinu, aby ma Rada KDH podporila, na tejto Rade Alojz Hlina predložil návrh uznesenia, kde ma Rada KDH podporuje, ale zároveň nebráni svojim členom a voličom voliť aj pána Mistríka. Toto uznesenie prešlo. Spomeniem nakoniec blog pána Hlinu po prezidentských voľbách, kde ma vyzval, aby som už nikdy nikde nekandidoval. Celý prístup KDH voči mojej osobe od leta 2018 až do marca 2019 bol obojaký, bol súčasne dávaním prísľubu podpory, a súčasne bol spochybňovaním mojej osoby.
Rád by som sa nakoniec opýtal pána Čaučíka, ak som si chcel uchovať aspoň trochu ľudskej i politickej hrdosti, kde som urobil chybu, kde som si zahatal cestu k podpore KDH? Na tomto mieste ešte raz ďakujem Vladimírovi Palkovi, že všetko vystihol a verejne sa ma zastal.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Maroš Šefčovič
10:34:54 2019.05.21

Maroš Šefčovič

V Európskom parlamente potrebujeme skúsených, odborne zdatných zástupcov. Preto som rád, že o dôveru ľudí sa uchádza aj Robert Hajšel. Poznáme sa od študentských čias a jeho skúsenosti považujem za záruku toho, že by záujmy Slovenska obhajoval na výbornú.

V minulosti bol poctivým novinárom a dnes je profesionálnym manažérom, ktorý pozná prostredie Europarlamentu ako málokto. Viem, že mu záleží napríklad na znižovaní pretrvávajúcich nerovností - aj v sociálnej oblasti. A viem, že chce spájať, aby sa toho pre ľudí dosiahlo čo najviac.

Ja Roba túto sobotu 25. mája podporím.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Eugen Jurzyca
12:00:01 2019.05.20

Eugen Jurzyca

Miko a Maroš (Hladký) - Chlapi, ďakujem pekne za podporu a za nádej, že "na obzore sa slnko objaví".

#vbruselizaslovensko #25volim25
.
.
.
.
.
.
.

Objednávateľ: Sloboda a Solidarita, Priemyselná 8, 821 09 BA, IČO: 421 39 333
Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 46293

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
19:28:11 2019.05.19

Za posledné dni sa ku mne v liberálnych médiách stihol vyjadriť každý slniečkar, ktorý má v zadku dieru - zväčša ide len o spŕšku invektív, detinského hejtu, trápnych nálepiek a tak.

ÚTOKY SLOVENSKÝCH LIBERÁLOV - BORORO RULEZ

Musí tam byť vždy slovo "troll", do toho nejaké prepojenie na Rusko a samozrejme, Blaha je "extrémista" a tak. Ako cez šablónu. Proste úroveň, akú vám predvedie aj váš sused Fero, keď ho stretnete v šenku po sedemnástej borovičke.

Ale malo to aj vtipnejšie momenty. Od samej zlosti ma napríklad niektorí dúhovo-liberálni aparátčikovia dokonca aj nechtiac pochválili.

KEĎ VÁS CHCE PRAVDA URAZIŤ PRIROVNANÍM KU KEVINOVI KUHNERTOVI

V Pravde ma chcel Maroš Repa uraziť prirovnaním k mladému nemeckému socialistovi Kevinovi Kuhnertovi, ktorý dnes na ľavom kraji v SPD obhajuje vyvlastnenie BMW a ďalšie radikálne ľavicové reformy. Veď to je taká lichôtka, že až. Áno, Kuhnert je skvelý! Ďakujem za toto prirovnanie, Maroš!

Ja viem, že liberálom z Pravdy viac voňajú bankári ako Macron či vojnoví zločinci ako Blair, ale medzi skutočnými ľavičiarmi je určite väčšou inšpiráciou Lafontaine, Wagenknechtová, Mélenchon, Corbyn či Kuhnert.

Repova kritika Blahu sa vlastne zmenila na kritiku ľavice ako takej. Nečudo, že z Repovho článku slintajú také proamerické monštrá ako Demeš. Gratulujem!

PRAVDA = NEOLIBERALIZMUS LIGHT

Len nech, preboha, nikto nepredstiera, že Pravda je ľavicová. No jasné. A Repa je Che Guevara. Prepáčte, ale Pravda je asi taká ľavicová ako Truban s Čaputovou.

V skratke: červená je zločin, robotníci sú fuj, nech žije rúžová, menšiny, slniečko a dúha. A samozrejme modrá je dobrá - len musí mať na sebe dvanásť žltých hviezdičiek. Proste - neoliberalizmus light.

DENNÍK N = HARDCORE NEOLIBERALIZMUS

Ale ešte šialenejšie obvinenia padali medzi hardcore neoliberálmi. V Denníku N som sa dnes o tejto mojej stránke dočítal napríklad takéto:

"Blaha tam pravidelne obhajuje zločinecké režimy, oslavuje zločineckú minulosť Slovenska (Československa), šíri bludy a nenávisť."

ZLOČINECKÉ REŽIMY? MYSLÍTE USA, IZRAEL ČI SAUDSKÚ ARÁBIU?

Prepáčte, ale nespomínam si, že by som tu niekedy obhajoval režim USA, ktorý skutočne možno označiť za zločinecký, keďže za posledné desaťročia vyvolal niekoľko krvavých vojen.

Ako tvrdí jeden z najznámejších svetových intelektuálov Noam Chomsky, každý americký prezident v dejinách 20.storočia je vojnový zločinec.

A áno, pravidelne na zločiny USA upozorňujem, neviem, kde Denník N došiel na to, že obhajujem zločinecké režimy.

Neobhajujem ani izraelskú vládu (sorry za tento repovský "antisemitizmus", veď Bibi je cool!), ktorá porušuje medzinárodné právo a zabíja nevinných Palestínčanov.

Neobhajujem ani saudskoarabský zločinecký režim, ktorý vraždí deti v Jemene a popravuje študentov za kritické statusy voči vláde.

Nie, milé trdielka z Denníka N, žiadne takéto zločinecké režimy neobhajujem - naopak, vášnivo ich kritizujem.

ZLOČINECKÁ MINULOSŤ SLOVENSKA? MYSLÍTE BOMBARDOVANIE JUHOSLÁVIE ČI IRAK?

A vraj oslavujem zločineckú minulosť Slovenska. Nuž, ja neviem o tom, že by Slovensko počas socializmu viedlo útočné vojny a pripojilo sa k bombardovaniu Juhoslávie. Nie, toto svinstvo nemal na svedomí Husák, ale "demokrat" Dzurinda.

Nepamätám si, že by socialistické Československo vysielalo vojakov do Iraku, aby tam pomáhali Američanom pľundrovať krajinu. Nie, to nemal na svedomí komunista Husák, ale "demokrat" Dzurinda.

Ale áno, obhajujem také "zločiny" Slovenska za socializmu, ako bývanie pre všetkých, práca pre všetkých, bezpečnosť pre naše deti a skorší odchod do dôchodku.

A súhlasím, takýchto "zločinov" sa slávni demokrati fakt nedopúšťajú. Lebo tí na ľudí kašľú. Tým záleží len na biznise! Tak ako vlastníkom Denníka N.

KTO JE SKUTOČNÝ EXTRÉMISTA

Pri všetkej úcte, ak tu niekto šíri bludy a nenávisť, tak sú to liberáli z Denníka N - šíria nenávisť proti Smeru, proti Rusku, proti bývalému režimu a proti každému, kto má iný názor.

A sú celí rozklepaní z toho, že už tej ich tupej americkej propagande nikto neverí, len zopár vyhriatych slniečok z bratislavských kaviarní.

Ľuďom sa otvárajú oči a už nestačí každého onálepkovať, že je extrémista. Lebo ľudia vidia, že skutoční extrémisti sedia v Denníku N.

EUROVÝBOR NEMÁ CHRÁNIŤ BRUSEL, ALE SLOVÁKOV

V Denníku N píšu ešte aj takéto: "Bezprostredným spúšťačom premiérovho počinu bol status, v ktorom Blaha predstaviteľov Európskej únie okrem iného označil za lúzrov, hoci on sám vedie výbor pre európske záležitosti."

Už som písal, že sa k premiérovi verejne vyjadrovať nebudem, to je vnútorná záležitosť. A tak to aj ostane. Ale k tomu, čo tárajú vypatlanci z Denníka N, sa teda vyjadrím rád.

Pretože len idiot si môže myslieť, že zmyslom výboru pre európske záležitosti je propaganda EÚ. Haló, výbor nášho parlamentu pre európske záležitosti nie je vysunutou pobočkou Bruselu v Bratislave, to si pletú s kanceláriou Európskeho parlamentu či zastúpením Európskej komisie.

DENNÍK N NEVIE O EÚ ABSOLÚTNE NIČ

Oficiálna úloha eurovýboru je obhajovať slovenské národné záujmy v EÚ a bojovať za našich občanov, ak EÚ urobí niečo cez čiaru.

Toto vie aj začínajúci študent politológie v prvom semestri - no v Denníku N sedia imbecilovia, ktorí od predsedu eurovýboru očakávajú rektálny alpinizmus k bruselským inštitúciám a zrádzanie záujmov vlastného národa: niečo ako náruživí bruselskí aparátčikovia Štefanec alebo Šimečka.

Nie, drahúšikovia, národný parlament má chrániť Slovensko, nie Brusel. A ak ste doteraz nevedeli, tak ste práve zo seba urobili v priamom prenose neuveriteľných magorov.

EURÓPA SA MUSÍ ZMENIŤ!

Európska únia je neoliberálny projekt a hovorím to už roky. A budem robiť všetko preto, aby bola sociálnejšia, pretože sa neuveriteľne odtrhla od pracujúcich ľudí.

Počas Barrosa a Junckera sa premenila na liberálny tank, ktorý gniavi sociálne práva, pretláča migračné nezmysly, šíri individualistickú liberálnu kultúru a slúži bankám, korporáciám a liberálnym mimovládkam.

Vždy som volal po radikálnej zmene v Európe. To neznamená, že som protieurópsky. Naopak! Ale celkom isto som protijunckerovský, protimacronovský a protischulzovský. A v prvom rade som proslovenský.

SLOVENSKO NEPOTREBUJE NOVÝCH ŠAŇOV MACHOV

Mojou úlohou ako predsedu eurovýboru je brániť Slovensko a práva pracujúcich ľudí. A upozorňovať na zlyhania EÚ. Ak si Denník N myslí, že mojou úlohou je robiť euro-propagandu, tak si moju funkciu poplietli s úlohou Šaňa Macha počas nacizmu.

A nie, Slovensko nepotrebuje nových Machov,aby tu šírili nemeckú propagandu. Slovensko potrebuje vlastencov, ktorí budú brániť naše záujmy v Európe.

LEN PÍŠTE, TRDIELKA, PÍŠTE

Poviem vám to čo najjemnejšie, slniečka z Denníka N. Aby ste sa furt neurážali. Ste neuveriteľne nevzdelaní, nepripravení, servílni a hlúpi. To nie je urážka. To je fakt. A potvrdzujete ho každý deň.

Čím viac o mne budete písať tie svoje nezmysly, tým viac budete celému Slovensku dokazovať, že na mňa nemáte. Tak len smelo ďalej. Cmuk :-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Maroš Šefčovič
10:07:44 2019.05.17

Maroš Šefčovič

Teší ma, že na Slovensku máme tak zanietených mladých ľudí ako Igor Melicher - Mladí Sociálni Demokrati. Osobitne preto, že v Európskej komisii mám na starosti aj vesmírne programy EÚ, ktoré vylepšujú náš každodenný život – od bezpečnosti na cestách a v leteckej doprave, cez smartfóny až po reakcie na prírodné katastrofy. Držím palce aj vo voľbách do Európskeho parlamentu, Igor!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Eduard Chmelár
17:13:28 2019.05.15

Eduard Chmelár

EURÓPA JE VAZALOM SPOJENÝCH ŠTÁTOV A NEMÁ LÍDROV BOJUJÚCICH ZA JEJ ZÁUJMY, PRETO SA ROZPADÁVA

Vyhrážky Spojených štátov, ktoré v uplynulých dňoch adresovala Trumpova administratíva predstaviteľom EÚ pre ich plány na posilnenie európskej obrannej spolupráce, jasne dokazujú, že skutočným cieľom tlaku na zvyšovanie zbrojenia nie je naša bezpečnosť, ale zákazky pre americké zbrojárske firmy. Ako vyplýva zo správy francúzskej tlačovej agentúry AFP, prezident USA poslal 1. mája Európskej únii ostré varovanie, že jej plány na posilnenie spoločnej európskej obrany môžu „zničiť desaťročia transatlantickej spolupráce“ rozumej zabrániť Spojeným štátom zúčastniť sa na európskych zbrojárskych projektoch. V sprievodnom liste k varovaniu, ktorý AFP takisto získala, sa veľvyslanec USA pri EÚ Gordon Sondland dokonca vyhráža sankciami a veľmi nediplomaticky šéfku európskej diplomacie Federicu Mogheriniovú žiada o urýchlenú odpoveď: "Ocenil by som vašu odpoveď do 10. júna 2019," napísal Sondland jazykom, ktorý európskych predstaviteľov pobúril. Vzápätí sa však Mogheriniová rýchlo poponáhľala s vyhlásením pre médiá, že EÚ pripravuje pre amerických priateľov „vyčerpávajúcu odpoveď“ a že únia zostane otvorená amerických výrobcom v zbrojárskom priemysle. "Dúfam, že sa takýmto krokom sankciám budeme môcť vyhnúť," varoval Sondland. Na opačnej strane Atlantiku sa podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič rozplýva nad „veľkorysým privítaním“, ktoré sa mu dostalo od Donalda Trumpa a bez akýchkoľvek podmienok, bez toho, že by čo i len vyjednával o zastavení plánovaných ciel, ktoré chce Washington uvaliť na európske firmy, sľubuje americkému prezidentovi, že Európa bude od USA kupovať drahý a ekologicky škodlivý skvapalnený plyn, ktorý má vraj prispieť k „vyššej energetickej bezpečnosti EÚ“.

Pozorujúc týchto byrokratov s vazalskou mentalitou sa nedá vyhnúť otázke: má vôbec Európa lídrov schopných ochrániť jej záujmy? Francúzsky prezident Macron (z ktorého kancelárie pravdepodobne cielene unikol výhražný list USA) je doma nepopulárny a v európskom zahraničí zrádzaný vlastnými spojencami. Je smiešne, keď sa Peter Pellegrini cíti výnimočne, že si mohol pár minút posedieť v Oválnej pracovni Bieleho domu a nasľuboval pritom aj to, na čom sa vláda nedohodla, keď o pár dní prijal Donald Trump maďarského autokratického premiéra Viktora Orbána a poďakoval mu za „vynikajúcu prácu“. Česká republika nie je schopná pokryť liečbu chorých detí zo štátneho rozpočtu, ale podpísala najväčší vojenský obchod v histórii svojej armády, v rámci ktorého kúpi od Spojených štátov vrtuľníky za dvojnásobnú cenu, ako by podľa expertov stáli tie isté stroje z iných štátov. Aj za to si Babiš vyslúžil prijatie u Trumpa. Spojené štáty vedome rozdeľujú Európu a my sa na tejto podradnej hre vedome zúčastňujeme.

V hre je samozrejme aj vojenská zmluva s USA. Kým docent Právnickej fakulty UK Branislav Fábry v analýze pripomína, že „vďaka aktivistom ako E. Chmelár a čestnému postoju niektorých politikov SNS sa o tejto dôležitej téme dozvedela aj verejnosť“, minister Lajčák sa čoraz viac zamotáva do vlastných lží. casopisargument.cz Keď kotlebovci vyrukovali s dohadmi z uzavretého zasadnutia parlamentného výboru, že NATO pripravuje vojenskú provokáciu proti Rusku a šéf našej diplomacie to označil za klamstvo – kto mu uverí, keď to isté tvrdil aj o rokovaní o americkej vojenskej prítomnosti na Slovensku? „Keď to nevadilo Maďarom, prečo by to malo vadiť nám?“ argumentoval Jozef Tiso v slovenskom sneme v prospech Ochrannej zmluvy s Veľkonemeckou ríšou. Takú istú logiku dnes používal Miroslav Lajčák vo vzťahu k vojenskej zmluve s USA. Táto dohoda jednoducho nie je pre nás výhodná v žiadnom prípade. Úprimnejšie to povedal veliteľ armády na Srí Lanke generál Mahesh Senanayake, ktorý sa postavil proti dohode o obrane so Spojenými štátmi so slovami: „Ako môžeme túto dohodu podpísať? Nesúhlasíme s jej obsahom. Je to ako previesť váš majetok na inú osobu a spáchať samovraždu. Táto dohoda by podkopala našu suverenitu.“

Európa sa dostáva do čoraz väčšieho područia Spojených štátov. Nesleduje vlastné záujmy. Neformuluje vlastné ciele. Podriaďuje sa diktátu Washingtonu, ktorý sa už neštíti otvorených vyhrážok. Tí politici, ktorí tak radi zdôrazňujú, že sú proeurópski, sú v skutočnosti proamerickí. Podporujú posilňovanie americkej vojenskej prítomnosti v Európe namiesto vybudovania spoločnej európskej obrany. Zastavme to, kým je čas. Európa sa správa nedôstojne, postavme ju na nohy a osloboďme ju od amerického vplyvu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Maroš Šefčovič
08:17:56 2019.05.15

Maroš Šefčovič

Súčasťou prvého letu na palube Air Force One je milá tradícia - telefonát manželke. Podarilo sa nám Helenku naozaj prekvapiť a prezradím, že Air Force One sa jej dovolal na prvý raz. Dozvedel som sa zároveň, že som bol prvým cudzím štátnym príslušníkom, ktorý bol pozvaný na palubu amerického špeciálu počas úradovania prezidenta Trumpa.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Maroš Šefčovič
03:19:28 2019.05.14

Maroš Šefčovič

Dobrú noc z Washingtonu, odkiaľ sa s prezidentom D. Trumpom na palube Air Force One presunieme do mesta Hackberry v americkom štáte Louisiana. Nachádza sa tam terminál na vývoz skvapalneného plynu (LNG) do Európy, ktorý má prispieť k vyššej energetickej bezpečnosti EÚ.

Živo si pamätám, ako sme aj na Slovensku počas energetickej krízy v roku 2009 museli robiť ťažké rozhodnutia, či plyn pôjde domácnostiam, nemocniciam alebo priemyslu. Aj preto je energetická bezpečnosť medzi prioritami Energetickej únie, čo v praxi znamená, že každý členský štát musí mať prístup aspoň k trom rôznym zdrojom plynu. Bez skvapalneného plynu to nejde.

EÚ a USA tvoria ideálny tandem, ideálnu dvojičku. Európa potrebuje viacero dodávateľov plynu, ktorí si budú navzájom konkurovať a ponúkať nám lepšie ceny. Spojené štáty sú zasa najväčší svetový producent plynu. Naša spolupráca má teda strategický význam.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X