Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Viera Dubačová
16:29:00 2019.07.17

Viera Dubačová

Opäť na cestách, opäť ponorená v množstve rozhovorov

Nápad vytvoriť mobilnú poslaneckú kanceláriu som dostala vtedy, keď som intenzívne začala cestovať po regióne, ktorému vládol extrémista. Aj to bol dôsledok ignorovania životných potrieb ľudí. Každý sníva o lepšom a slušnom živote.

Minulý rok sme s cestami po Slovensku začali a tento rok pokračujeme. Počas leta sa nám kalendár plní rýchlym tempom. Každý deň brázdime cesty a cestičky Slovenska, aby sme prišli všade tam, kde ľuďom nie je ľahostajné, ako budú žiť. A naše stretnutia nekončia len rozhovormi. Vysvetľujeme, ale snažíme sa spolu hľadať aj riešenia a na základe podnetov oslovujeme kompetentných a uvažujeme o tom, ako do budúcnosti pomôcť aj novou legislatívou.

Aktuálne informácie sú aj na tomto webe: stranaspolu.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Peter Pellegrini
06:00:17 2019.07.05

DNES SI PRIPOMÍNAME PRÍCHOD SOLÚNSKYCH BRATOV

Vierozvestci Cyril a Metod, ktorých 1156. výročie príchodu na naše územie si pripomíname, patria medzi najvýznamnejšie osobnosti starých slovenských dejín. Musíme si ctiť, že na naše územie nepriniesli len vieru, ale aj vzdelanosť a tým nás zaradili medzi moderné spoločnosti vtedajšieho sveta. Politickým elitám pomohli lepšie pochopiť vlastnú hodnotovú identitu, aj smerovanie spoločenstva, ktoré spravovali a viedli. Napriek vtedajším turbulentným časom, kedy naše územie bolo vystavené rôznym mocenským záujmom a ideológiám, vždy dokázali obhájiť svoje presvedčenie a hodnoty, ktoré presadzovali. Pre nás ako ich nasledovníkov je inšpiratívna ich nezlomná viera vo vlastné poslanie a akokoľvek sa sled udalostí vyvíjal, nikdy nezišli z cesty, ktorej verili. Aj dnes stojíme pred celým radom otázok, aká bude hodnotová a politická budúcnosť Slovenska a Európy, a som presvedčený, že ak chce byť úspešná, musí stáť na kultúrno – etickom odkaze týchto dvoch veľkých osobností našich dejín.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
12:04:29 2019.06.19

Viera Dubačová

Prebieha rokovanie júnovej schôdze NRSR a v rámci nej hovoríme aj o snahe o lepšiu ochranu národných parkov.

Žiaľ návrh, ktorý predložil parlamentu minister Sólymos, zlý a nefungujúci systém nemení. V strane SPOLU - občianska demokracia s takto predloženým návrhom nemôžeme súhlasiť a aktívne sa zapojíme k jeho pripomienkovaniu. Spolu s Erik Baláž - SPOLU za Zelenú krajinu budeme vývoj aktívne sledovať a pokúsime sa presvedčiť poslancov, že naša príroda si zaslúži zodpovedný prístup.

---

Vážený pán minister,
v úlohe ministra životného prostredia ste už tretí rok. Za ten čas sa v našich najcennejších národných parkoch vyrúbali stromy, zničili sa vzácne biotopy a ešte viac ohrozili populácie vzácnych druhov, vrátane hlucháňa hôrneho.

Za celý ten čas sa vám nepodarilo zachrániť takmer nič. A to ste mali na potrebné reformy silnejšiu podporu verejnosti ako ktokoľvek pred vami. Najmä vďaka iniciatíve My sme les.

Ak sa aj niečo malé podarilo, bolo to na súkromných, nie na štátnych pozemkoch. Tam, na štátnom, sa ešte aj v týchto dňoch rúbu posledné staré lesy v srdci národného parku Nízke Tatry. Vaša vláda tak ukázala svoju pravú tvár.

Svojimi skutkami za uplynulé obdobie ukazujete, ako vám nezáleží na životnom prostredí a chránených územiach. Po viac ako troch rokoch vládnutia to musia byť skutky, a nie reči a sľuby, ktoré by sme mali hodnotiť.

Obávame sa, že nový zákon o ochrane prírody pokračuje v dávaní sľubov namiesto reálnych činov. Ciele na dosiahnutie 50 % jadrových zón už do 6 rokov sú pekné, no v zákone chýba spôsob, ako by k tomu malo dôjsť. A samozrejme, ak tieto ciele nenaplníme, nik nebude potrestaný.

Možno by ste do zákona mali napísať, že národný park, ktorý tento cieľ nesplní, stratí v roku 2026 status národného parku? Lenže ani na to nemáte odvahu. Viete, že tie ciele by sa nenaplnili a naše národné parky by zanikli aj na papieri, kedže v realite ich devastujeme už dlho.

Experti, ktorí sa venujú ochrane prírody, pomenuvávajú hlavné piliere, na ktorých majú byť postavené národné parky. Tu sú niektoré z nich:

1) Správa národného parku reálne spravuje územie. Nemôže to byť tak ako u nás, kde Štátna ochrana prírody prakticky nič nespravuje. Namiesto toho tam ťažia stromy Lesy SR alebo súkromní vlastníci. Ochrana prírody je pre nich len drobnou nepríjemnosťou, nijako im však nedokáže zamedziť ťažbe. Svedčia o tom obrovské rúbaniská v našich národných parkoch. Ako prvý krok by preto malo byť odovzdanie štátnych pozemkov v národných parkoch rezortu ŽP a správam národných parkov. Inak nevieme zabezpečiť ochranu ani na štátnych pozemkoch. Tento kľúčový bod reformy národných parkov zákon neobsahuje.

2) Správy národných parkov by mali reálne rozhodovať o tom, čo sa v ich území robí. Musia byť teda orgánom štátnej správy, ktorý nebude dávať len stanoviská, ale bude reálne rozhodovať. O tom, či v lese bude alebo nebude prebiehať ťažba dreva, poľovačky, výstavby hotelov či regulácie potokov. Dnes o tom nerozhodujú, a aj preto sú naše parky tak zničené. Ani tento bod zákon nerieši a rozhodovacie kompetencie ponecháva naďalej rôznym iným úradom.

3) Hlavným zmyslom národných parkov je okrem ochrany prírody aj sprostredkovanie zážitku v divokej prírode a envirovýchova, čo by malo byť nadviazané na rozvoj regiónov. Národné parky by mali mať kompetencie a financie na budovanie potrebnej infraštruktúry a manažment rozvoja prírodného turizmu. V tomto sú dodnes príliš pasívne a nový zákon to nijako nezlepší.

4) Dodnes, 30 rokov po nežnej revolúcii, nemáme na väčšine území dohody so súkromnými vlastníkmi pozemkov, ktoré tvoria asi polovicu území národných parkov. Štát im nedokázal dať ponuku a dlhodobé garancie, ktoré by boli schopní akceptovať. V zákone sa síce nachádza inštitút majetkovej ujmy, tak ako to bolo doposiaľ, no je málo proaktívny a ambiciózny. Štát by sa mal snažiť o výkup/prenájom či výmenu všetkých pozemkov v národných parkoch a k tomu by mal mať alokované aj príslušné finančné prostriedky.

Ak má byť hlavným zmyslom novely zákona lepšia ochrana národných parkov, ako to bolo prezentované v médiách, opäť raz nič nedosiahnete. Mierne zvýšenie kompetencií orgánov štátnej správy neznamená, že budú aktívne zakazovať činnosti na pozemkoch, ktoré samy nespravujú.

Aj doteraz mali úrady možnosti konať, mohli na to využívať súčasné právomoci, no nevyužili ich.

Rovnako mohol rezort ŽP už schváliť ambiciózne zonácie národných parkov. Veď by predsa stačila dohoda so štátnymi lesmi. Dobré zonácie nemáme, pretože vláda ich v skutočnosti nechce. A ak sa príjme nový zákon, budú sa možno presadzovať ešte ťažšie, pretože návrh predpokladá vyplácanie majetkovej ujmy aj na štátnych pozemkoch, čo doteraz nebolo. Pridali sme tak ďalší dôvod na nerozširovanie bezzásahových zón. Oponenti budú hovoriť, že je to príliš drahé...

Tento zákon je len dymovou clonou, ktorá začne platiť tesne pred voľbami (asi začiatkom roka 2020). Nik si už nemá všimnúť, že realita je rovnako zlá ako predtým. Pár kozmetických úprav na podstate zlého nefungujúceho systému, ktorý drancuje naše národné parky, nič nezmení a v takejto podobe ho nemôžeme podporiť.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Branislav Škripek
17:11:47 2019.06.18

Branislav Škripek

Život je krásny!

je názov výstavy, ktorú som mal česť dnes otvárať ako predseda ECPM v budove Európskeho parlamentu.
Danka Pekarovičová je členkou medzinárodnej asociácie umelcov maľujúcich ústami a nohami MFPA a vydavateľstva UMÚN podporujúceho telesne postihnutých maliarov. Vášeň pre umenie objavila už ako dieťa a odvtedy neprestala maľovať. Jej diela zobrazujú svet „obyčajných“ ľudí, prezentujú ho z jej vlastnej perspektívy a vyjadrujú tak nielen pocity umelkyne, ale aj jej kresťanskú vieru.

Počas môjho päťročného pôsobenia v EP som sa vždy snažil podporovať rozmanitosť kresťanskej viery. Zorganizovanie výstavy vnímam ako významnú príležitosť prelomiť stereotypy v myslení spoločnosti voči ľuďom s postihnutím.
Diela Danky Pekarovičovej ukazujú, ako sa dá viera a vzťah s Bohom vyjadriť jedinečným spôsobom.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
19:44:51 2019.06.15

Prepáčte, ale mal to byť dnes festival ženskej rovnoprávnosti, akože prvýkrát na Slovensku žena prezidentka. A namiesto toho tu slniečka riešia, aké mala "Pani Prezidentka" krásne modré šaty, účes, úsmev a vizáž. Prepánakráľa.

TOTO JE AKOŽE TEN FEMINIZMUS? ŽE TU VEĽKÍ LIBERÁLI RIEŠIA ČAPUTOVEJ ŠATY?

Ja im do toho nechcem kecať, ale presne toto sú tie stereotypy, proti ktorým chcú akože progresívne bojovať.

Mne je srdečne jedno, aké má prezident pohlavie a čo má na sebe oblečené.

Verím v rovnosť mužov a žien a zaujíma ma, čo majú v hlave a nie, čo majú na hlave.

To, čo bolo politicky zaujímavé na zovňajšku Čaputovej, bolo len to, že si dá šaty v bledomodrej, pretože aj v deň, kedy chce vraj spájať Slovensko, potrebuje reprezentovať farby Progresívneho Slovenska. Trápne.

SÚ TO ONI, KTO ROBÍ Z POLITIČIEK BARBINY

Riešiť, či jej to slušalo, alebo nie, to je absurdné. Ona tam dnes nebola na móle. A je tak trochu ironické, ak z prezidentky liberálne média ospevovaním jej zovňajšku robia hlúpučkú Barbie.

Toto si žiadna žena v politike od svojich priaznivcov nezaslúži. Takto ju degradovať by som si ja v živote nedovolil a to som azda jej najväčší politický kritik.

DNES SME SLEDOVALI INAUGURÁCIU PREZIDENTKY ČI NÁKUPNÉ MANIAČKY?

Riešme jej slová, jej obsah, jej politiku. Ak si dobre pozriete moje statusy, nikdy som neriešil nič iné. Lebo o tom je skutočná viera v rovnoprávnosť.

No dnes sa to v médiách premenilo na čistý bulvár. Akoby sme už ani neriešili politiku, ale pozerali Nákupné maniačky. Hrozné.

ODBORNOSŤ? REALLY?

Jediné, čo ma dnes zaujímalo na inaugurácii, je Čaputovej prejav. Prečítal som si ho. A úprimne. V takejto slávnostnej chvíli namiesto jednej silnej myšlienky vychrliť tonu fráz a prečítať tam celú brožúru - to je nielen intelektuálne smiešne, ale aj krajne nevhodné.

Aspoň, že toľko nevzdychala. Inak by to bol úplný Kiska dva.

Možno aj trochu súdnosti by neškodilo. Povedať o sebe, že "ponúkam odbornosť" a nebyť profesor, riaditeľ vedeckého ústavu alebo autor desiatok monografií... uf, ja neviem, ale mne to príde ako hrozné naparovanie.

V dobrom - Čaputová je autorka zopár smiešnych brožúrok, ktoré jej financoval Soros. Aká odbornosť, preboha? Toto si o sebe sama povedať? Really?

KEDY ZAČNE ČAPUTOVEJ BLAHOREČENIE?

To, že “neprišla vládnuť", je úplne jasné. Ak to niekto zdôrazňuje, je to gýč. Prezidentské právomoci sú predsa mizivé. Prezident na Slovensku nevládne. Tak sa netvárme, že keď to povie Čaputová, tak je to prejav neuveriteľnej skromnosti od dobrotivej svätice.

Už len čakám, kedy slniečka začnú zbierať podpisy na jej blahorečenie. Zato, že baba povie, že nejde vládnuť, ale slúžiť.

A títo istí sa potom budú smiať voličom Mečiara či Fica, že akí sú nekritickí voči svojim lídrom. Veď to je smiešne. Správajú sa ako Čaputovej stádo.

ČAPUTOVÁ OCENILA FICA - KVITUJEM

To, že Čaputová nepriamo ocenila úspechy Ficových vlád v oblasti vedy, vstupu do eurozóny či boja proti schránkovým firmám, to je fajn.

Či bolo v takúto slávnostnú chvíľu potrebné hovoriť o devízových rezervách Národnej banky v roku 1993, to neviem - pripomínalo to skôr účtovníka Fantozziho.

BYŤ ŠŤASTNÁ Z VOJENSKÉHO PAKTU? ARE YOU KIDDING ME?!

Ale som si istý, že použiť slovo "šťastie" v súvislosti s NATO, to je skoro ako použiť "lásku" v súvislosti so zabíjaním a vojnou. Preboha, vojenské bloky nás nemôžu napĺňať šťastím, nech si o nich myslíme čokoľvek - vojna je zlo. Vždy.

A nekritickú oslavu NATO v Čaputovej prejave vnímam ako veľmi negustiózne prihlásenie sa k militarizmu, amerikanizmu, zbrojeniu a vojnám. Pre mňa - neprijateľné.

NATO môžu tolerovať či akceptovať, ale preboha, nie oslavovať a vyjadrovať šťastie! To je cez všetky čiary aj od Čaputovej.

Dostať sa k sociálnym otázkam až po nekonečných frázach o EÚ, NATO, klíme, dôvere, transparentnosti a právnom štáte - to je znakom typického odcudzenia bratislavských liberálov, ktorí nechápu priority slovenskej spoločnosti.

TO O ZLOM TOTALITNOM KOMUNIZME PÍSAL LEŠKO? SNÁĎ NIE

Vo vzťahu k bývalému režimu, ktorý po vojne pozviechal Slovensko na nohy, hovoriť len o "represii" a "totalite", to je absolútne primitívny antikomunizmus, ktorý je v hlbokom rozpore s tým, ako podľa štatistík vníma bývalý režim väčšia časť slovenskej spoločnosti.

Opäť - úbohý liberálny pohľad, trápne ideologizovanie, výsmech ľuďom, ktorí budovali našu vlasť počas socializmu.

A pri všetkej úcte - ak jej toto písal ex-komunista Leško, tak je to aj ľudsky neuveriteľne úbohé, lebo ten chlap tejto údajnej "totalite" poslušne slúžil ako redaktor Nového Slová.

ČAPUTOVA VYHLÁSILA VOJNU POLKE SLOVENSKA

Čaputovej prejav nebol prejavom zmierenia. Bol vyhlásením vojny. Proti všetkým, čo majú bližšie k socializmu. Všetkým, ktorí sú kritickí voči EÚ. Voči všetkým, čo majú plné zuby NATO a amerických vojen. Skrátka, Čaputová vyhlásila vojnu polovici Slovenska.

Nikdy nebudem Čaputovej vytýkať, aké mala šaty či účes. Nikdy by som nehodnotil výzor muža politika a nikdy to nebudem robiť pri žene političke - ak to nebude mať politický presah.

HISTORICKÉ ZLYHANIE HNEĎ V PRVÝ DEŇ

Moja kritika vždy bude o tom, čo táto politička predstavuje - aké názory, aké hodnoty, aké presvedčenie.

A v tomto budem nekompromisný - Čaputová ako prezidentka SR od prvého momentu zlyháva. Nie ako Barbie. Ale ako politička.

Prvý gombík na košeli zapla zle. A už to bude iba horšie.

A nepomôžu jej ani nekritické nadržané slniečka.

Dnes to bol epic fail.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ivan Štefunko
13:28:46 2019.06.12

Ivan Štefunko

Tvrdá práca a viera v lepšie Slovensko sa opláca! Vyzerá to tak, že by demokratická opozícia pod našim vedením vedela posunúť naše milované Slovensko výrazným spôsobom dopredu.
Držme si palce a nezabúdajme, že nič nie je isté, preto pracujeme ďalej...

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
08:34:46 2019.06.05

Kým tu všetci riešia Smer, slovenská opozícia je totálne na šrot:

1. VEĽKÝ EXODUS V OĽANO

Matovičovi sa komplet rozpadáva klub. Suchánek odišiel do Spolu, Remišová je na ceste ku Kiskovi, Heger ku Škripekovi a utiecť už stihli aj Vašečka, Dubáčová a Žarnay.

Dajte tomu ešte pár týždňov a Matovičovi ostane len Domovník. Tomu jedinému ešte nedocvaklo, že 5-percentný Matovič je na najlepšej ceste na smetisko dejín.

Ešteže Igorka doma čaká mamička v červenej fábii, onedlho budú zase bezstarostne brázdiť Slovenskom, aby nemuseli platiť dane.

Zakývajme OĽaNO, odchádzajú a lúčia sa s nami. Chýbať nebudú.

2. TEN POCIT, KEĎ ŠTEFUNKO A BEBLAVÝ IDÚ BOJOVAŤ PROTI KORUPCII

PS/Spolu na čele so Štefunkom a Beblavým nám tento týždeň ukázali, ako si predstavujú svoj boj za očistu verejného života: Štefunkova firma údajne podozrivým spôsobom vyhrala brutal predraženú verejnú zákazku a Beblavého kampaň do eurovolieb odfinancoval vlastník denníka SME.

Lebo to je úplne, že normálne, aby akože nestranné noviny financovali politické strany - však chápete, to je také nezávislé a objektívne.

A je ešte normálnejšie, že Palmička utárana, Mirko, náš najväčší bojovník proti korupcii v priľahlých galaxiách, sa nechá vydržiavať denníkom SME ako nejaký blonďavý zajačik v postieľke zbohatlíckej starenky. Congratulations!

Prepáčte, ale ak títo idú bojovať proti korupcii, tak to je ako keby mexické kartely spustili kampaň proti drogám.

Ponorení v oligarchickej špine, prepojení na penťácke médiá a namočení do čudných kšeftov - ale hlavné, že majú plné ústa rečí o transparentnosti, pravde a láske. A slušnosti.

Lúzri!

3. OBČIANSKA VOJNA V LIBERÁLNOM TÁBORE

Kiska ešte ani len nezaložil stranu a už po ňom poľujú vlastní. Doteraz ho ovievali ako nejakú Kleopatru, ale odrazu vstupuje do politického boja a stáva sa hrozbou pre pravicových súdruhov - plus jeden krk navyše.

A tak odrazu v SME čítame, ako je im z neho smutno, kritizujú ho, že nejde na výročie vylodenia v Normandii a Markíza mu cez Focus namerala 3-percentnú podporu, na čom sa síce ukrutne zabávame, ale ruku na srdce - kto už by len takýmto prieskumom veril.

Vysvetlenie: pravicoví oligarchovia spustili občiansku vojnu medzi sebou. Nakoniec sa spoja, ale v tejto fáze bojujú o vplyv - kto bude mať väčšiu podporu, ten bude mať v novej "SDK" väčšiu moc.

A tak si treba odtrhnúť čo najväčší kus mäsa. A zničiť konkurentov. A tak po sebe vzájomne strieľajú. A spriadajú spravodajské hry.

Jedni idú po Kiskovi, druhí po PS/Spolu, tretí po Matovičovi či Sulíkovi a vzájomne si všetci robia naprieky. Cez spriaznené médiá, cez prieskumné agentúry, cez kúpených novinárov.

LEN DO SEBA, KAMARÁTI, MY SA SKVELE ZABÁVAME!

Jedni nakopú Štefunka za Monogram, druhí Beblavého za kampaň, tretí Kisku , štvrtí Sulíka. A tak. Sadáme na gauč a otvárame pukance, show must go on.

Slovenská opozícia je na cimpr-campr. Týždeň sa tu rieši Smer kvôli tomu, že jedna sedemdesiatina organizácií vyjadrila kritiku, ale skutočná kríza je niekde inde - slniečka sa do seba pustili. Kruto a neľútostne.

V pravici sa odohráva bratovražedný boj. Len si dajte, súdruhovia, my sa skvele bavíme :-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
21:08:53 2019.05.26

Viera Dubačová

GRATULUJEM MICHALOVI WIEZIKOVI A VLADIMÍROVI BILČÍKOVI

Za SPOLU sa do Európskeho parlamentu dostali Michal Wiezik a Vladimír Bilčík. Som hrdá, že sme do koalície s PS ponúkli kvalitných kandidátov, ktorí si získali vašu dôveru. Nepochybujem, že budú Slovensko zastupovať poctivo. O výsledkoch ich práce budeme určite veľa počuť. Gratulujeme tiež Michalovi Šimečkovi a Martinovi Hojsíkovi z PS k získaniu mandátu.

Ďakujem všetkým občanom, ktorí v sobotu išli voliť a hlavne tým, ktorí sa rozhodli voliť kvalitných proeurópskych kandidátov.

Vladimír Bilčík SPOLU - občianska demokracia
Michal Wiezik - SPOLU za zelenú Európu

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
17:31:28 2019.05.21

Viera Dubačová

V blížiacich sa európskych voľbách má môj hlas aj Simona Petrík SPOLU - občianska demokracia. Spolupracujeme takmer denne a jej agenda má už dnes medzinárodný presah. Som presvedčená, že jej práca v Európskom parlamente môže mať prínos pre ľudí na Slovensku i celej spoločnej Európe.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
11:36:36 2019.05.17

Viera Dubačová

Národnej rade sme predložili návrhy na posilnenie a skvalitnenie mediálneho prostredia

Medzi politikmi i v spoločnosti neraz rezonuje kritika kvality mediálneho prostredia na Slovensku. Na rozdiel od koaličných poslancov si však my v strane SPOLU - občianska demokracia myslíme, že nie je potrebné pridávať ďalšie reštrikcie a regulácie. Naopak.

Médiá formujú verejnú mienku, médiá majú určitú moc. Je mimoriadne dôležité, aby v tomto prostredí platili pravidlá, ale zároveň aj veľmi dôležité, aby mediálne prostredie malo vytvorené podmienky pre kvalitnú prácu. A zatiaľ čo na rozdiel od spomínaných kolegov z koalície je podľa nás regulačná legislatíva nastavená dostatočne, my si myslíme, že štát by mal začať pracovať v tejto sfére aj z druhej strany.

Ak chceme posilniť kvalitu médií na Slovensku, ak chceme posilniť tvorbu kvalitnej žurnalistiky vo verejnom záujme, čo by malo byť našim cieľom, tak musíme hľadať nástroje pozitívnej motivácie. Musíme hľadať nástroje, ako podporiť vydavateľov, aby sa zamerali na kvalitné novinárske projekty. Musíme hľadať nástroje, ako podporiť prácu novinárov, ich právnu istotu.

Aj o tom bol balík návrhov zákonov, ktorý sme predložili v parlamente. Tieto návrhy považujeme určite za prvý krok v rámci celej koncepcie kultúry a mediálnych opatrení, na ktorých sme už pracovali v rámci pracovnej programovej skupiny strany SPOLU občianska demokracia v oblasti kultúry a médií. Otvárame v tejto súvislosti aj diskusiu s kolegami z Progresívneho Slovenska, aby sme ďalej koordinovali naše navrhované opatrenia. Keďže sa nám nepodarilo presadiť tieto návrhy už teraz, pracujeme tak, aby sme po prípadnej šanci presadzovať naše návrhy v budúcej vláde, boli pripravení okamžitými krokmi pozitívne podporiť aj mediálne prostredie.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
19:17:28 2019.05.16

Viera Dubačová

Praktiky ministerky Laššákovej sa nápadne podobajú praktikám bývalého predsedu BBSK Mariana Kotlebu. Aj ten panovačne a pyšne nepodpísal schválenú podporu pre banskobystrické Divadlo Štúdio tanca. "Preto, lebo... "

Vtedy sa dnešná ministerka voči takémuto postupu predstaviteľa strany vystupujúcej proti základným ľudským právam postavila. Dnes sama nemá problém porušiť demokratické princípy otvorenej súťaže. Sama ministerka pritom má byť garantom toho, že o rozdeľovaní peňazí z dotačných fondov rozhodujú odborníci. Aj touto cestou ju vyzývam, aby práve na ňou neraz proklamovanú odbornosť nezabúdala a zároveň, aby otvorene vysvetlila svoje kroky.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
07:30:01 2019.05.14

Viera Dubačová

V parlamente opäť o hazarde

Herne, kasína a rozšírenie hazardných hier na svojom území musia vedieť regulovať samotné obce. Toto je základná téza, o ktorej v parlamente hovoríme už niekoľko rokov, téza s ktorou som aj kandidovala do parlamentu. Počas môjho pôsobenia sme spoločne s kolegami predložili už niekoľko návrhov, aktívne vystupovali k tejto téme aj pri koaličných návrhoch. Hlavná a najdôležitejšia myšlienka však doteraz nezískala podporu v pléne. Pri dlhodobo zvyšujúcich sa príjmoch miest a obcí z podielových daní a oprávnenom tlaku verejnosti na zvyšovanie kvality života, už pritom zďaleka neobstojí ani obhajoba výpadkom príjmov z obecných rozpočtov.

S kolegami naprieč viacerými opozičnými stranami sme teraz spojili sily a aktívne komunikovali aj s primátormi či starostami, ktorým pri tejto téme legislatíva zväzuje ruky. Výsledkom je opätovné predloženie návrhu zákona, ktorý by priniesol jednoznačné kompetencie v regulácii a zákaze hazardu priamo obecným a mestským zastupiteľstvám bez nutnosti predchádzajúcej petície obyvateľov. Aj v mestách, kde sa podpisy 30% obyvateľov (15% v prípade Bratislavy a Košíc) vyzbierať podarí, sú dnes totiž následné rozhodnutia napádané a naťahované po súdoch.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
12:36:41 2019.05.09

Viera Dubačová

Statusom z Moskvy znevážil Andrej Danko svoj mandát i funkciu druhého najvyššieho ústavného činiteľa v štáte. Namiesto úcty a pocty, o ktorých tak rád rozpráva, sa na diaľku vysmieva občanom tejto krajiny.

Na Deň Európy a pri spomienke na mier v Európe musíme obhajovať ľudskú dôstojnosť a nesprávať sa ako trucovité dieťa, ktoré akoby sa omylom dostalo do funkcie, na ktorú nedozrelo.

www.facebook.com

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
19:44:04 2019.05.07

Viera Dubačová

SUMÁR STAVU SLOVENSKÝCH NEMOCNÍC

Študentská rada vysokých škôl SR svojou iniciatívou pomohla premiérovi nájsť plesne a zanedbané priestory slovenských nemocníc. Výber fotiek od študentov, ale aj samotných pacientov spracovala do dokumentu s názvom Kniha plesní - Čierna kniha slovenských nemocníc. Teší ma, že sa nájdu odhodlaní a aktívni študenti, ktorí chcú riešiť problémy nás všetkých.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
18:09:46 2019.05.05

Viera Dubačová

"PRIVÍTANIE" VLKOV

Dnes sme si na Slavíne s kolegami zo SPOLU a Progresívneho Slovenska uctili pamiatku bojovníkov za slobodu a zároveň sme istej skupinke zúčastnených pripomenuli, že boj o slobodu zvádzajú občania nášho susedného štátu aj dnes.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Viera Dubačová
17:43:04 2019.04.29

Viera Dubačová

Hľadať, čo nás spája je našou povinnosťou a v súčasnej situácii na Slovensku absolútnou nevyhnutnosťou. Každý krok opačným smerom by bol len ďalšou stratou času. A toho sme za vlády súčasnej koalície stratili priveľa. Po ďalších voľbách musí Slovensko dostať vládu schopnú začať pracovať pre ľudí tejto krajiny od prvého dňa.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X