Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Gábor Gál
20:00:40 2019.09.09

Gábor Gál

Prvé kolo voľby predsedníčky Najvyššieho súdu SR

Pred prvou voľbou som sa vyjadril, že politika by nemala zasahovať do súdnej moci. Preto som sa rozhodol nenavrhnúť kandidáta na post predsedu, hoci zákon by mi to dovoľoval. Posledné týždne sú pomerne turbulentné a želal by som si stabilizáciu dôvery v súdnictvo. Verím, že Súdna rada SR ako kompetentný orgán zvolí v ďalšom kole predsedu jednej z najdôležitejších justičných inštitúcií. Za pozitívny signál pokladám možnosť verejného procesu voľby, presne ako verejné hearingy pri vypočúvaniach kandidátov na post sudcov ústavného súdu, ktoré sa práve mne podarilo presadiť.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
17:49:18 2019.08.03

Keď som nastúpil na post ministra spravodlivosti, ešte som nevedel, ako ťažké bude presadiť dôležitú a odbornú a odhodlanú práca v prospech občanov. Nie vždy je ľahké presadiť zmeny rýchlo a hneď, ale určite sledujete, že mojou mravenčou prácou sa toho podarilo dosť. Bez škandálov, empaticky, odborne. Tak pracujeme. Keď som bol v pozícii opozičného politika, tiež som upozorňoval a kritizoval, ale malo to hlavu a pätu. Teraz robím reálne pre ľudí. Pekný večer všetkým.

spravy.pravda.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
08:34:45 2019.07.24

Povedal som si, že si na nejaký čas oddýchnem od politiky, ale neviem sa prestať smiať... Toto budú tie najvtipnejšie oslavy Novembra 89.

OSLAVY NOVEMBRA AKO Z KOMÉDIE

Ja do toho našim drahým nežným "demokratom" nechcem kecať, ale tohtoročné oslavy toho ich 17.novembra sa im menia na poriadnu frašku. Ale že mega-frašku.

Námestie SNP im ukradol trnavský podvodníček, ktorý v strachu o svoju politickú budúcnosť kope na všetky strany a chce si privlastniť ešte aj Nežnú revolúciu. Už ho majú za vola aj v tlačových orgánoch Penty a Esetu. Epic fail.

NEBLÁZNITE, VŠAK PODVODNÍK MATOVIČ JE TEN NAJLEPŠÍ SYMBOL PONOVEMBROVÉHO VÝVOJA

Ja síce vôbec nepochybujem, že Matovič socializmus z duše nenávidí, pretože s takými podvodníkmi ako on sa komunisti nemaznali.

Za bývalého režimu by nepodvádzal na daniach a nebýval v haciende, ale makal by vo fabrike a žil ako obyčajní ľudia, nie ako arogantný milionár.

To, že si privlastňuje November 89 práve on, je síce groteskné, ale aj úžasne symbolické - kto je lepším symbolom ponovembrového vývoja ako nemorálny zbohatlík, ktorý sa dostal k majetkom podvodmi a neváhal kvôli honbe za bohatstvom zneužiť aj svoju matku?

GAUNERSKÝ KAPITALIZMUS A LA IGOR

Matovičovský kapitalizmus, to je presne to, čo November priniesol - podvody, zločiny, nerovnosti, aroganciu a výsmech ľuďom.

Ja neviem, čo sa do Igorka všetci obúvajú. Prosím, celé oslavy zverte do rúk tomuto bláznovi, nič nedokáže vystihnúť 30 rokov kapitalizmu ako tento gauner. Červený Blaha odporúča...

VALLO SA ODBAVUJE NA SNP AKO POSLEDNÝ NÁCEK

Ešte lepší nápad ako Matovič dostal Vallo z Progresívneho Slovenska. Vraj treba časť Námestia SNP premenovať na Námestie Nežnej revolúcie.

Zhodou okolností práve tú časť, kde sa nachádza McDonald's, takže deti hamburgerov sú určite vo vytržení. Predsa im nebude kaziť zážitok z dobrého hamburgeru nejaká hnusná národná história, kedy nás tu oslobodzovali tí zlí červení Rusi.

Nech žije Amerika! A sloboda kradnúť a plieniť svet! Nežne! A demokraticky!

MCDONALD'S - ĎALŠÍ KRÁSNY SYMBOL NOVEMBRA A NAŠEJ POROBY

Ale aj tak - povedzte, čo môže byť lepším symbolom Novembra ako premenovať priestor pred McDonald's - nech každý vie, čo prišlo po Novembri.

Kolonizácia americkými korporáciami a kultúrna mcdonaldizácia. Čo tam po SNP, poďme oslavovať liberalizmus!

Má to však háčik. Vallovi v jeho nekonečne progresívnej hlávke zjavne nedocvaklo, že premenovať Námestie SNP práve v čase, keď si pripomíname 75.výročie povstania je asi to najobscénnejšie fašistické gesto, k akému by sa neznížil ani Šaňo Mach.

UŽ LEN SI PROGRESÍVNE ZAHAJLOVAŤ, MATÚŠKO!

Ten paradox - slniečka a náckovia spoločne tlieskajú Vallovi, že likviduje našu antifašistickú tradíciu. Ach, to je také progresívne. Asi ako gestapo. Gratulujem.

Ešte by mohli odstrániť sochu partizánov a postaviť si tam sochu Čaputovej, buditeľky rána, to by bolo ešte progresívnejšie. Ako sa drží za ruku s Havlom a držia v ruke americkú zástavu. Ach! To by bolo úplne že najprogresívnejšie.

Ale bez srandy - Vallo by si zaslúžil nakopať - odbavovať sa na SNP, to je už len demokratické. Ešte by si do toho mohol aj zahajlovať. Hnus.

PREVRÁTENÝ KABÁT AKO ĎALŠÍ SYMBOL NOVEMBRA

Mňa by len zaujímalo, koho chcú na tie svoje oslavy zavolať, tí naši nežní chlapci. Ich hrdina Kiska bol pred 89 oddaným komunistom.

Čaputovej dnes robí poradcu známy marxistický novinár Leško.

V SaS-ke vedie antikomunistické krídlo Dostál, ktorý ešte počas roku 89 písal pre Nové Slovo o tom, aký nenahraditeľný je socializmus...

Ehm, ja teda nič proti, ale to sú asi takí hrdinovia kapitalizmu ako škopec Kukan - a to už rovno môže ostať symbolom Novembra prevrátený kabát.

HLAVNE NEZAVOLAJTE ČARNOGURSKEHO, KOHO UŽ LEN ZAUJÍMAJÚ DISIDENTI?

Čarnogurského nezavolajú, lebo nie je na výplatnej páske amerických liberálov. A obhajuje Rusko, čo je smrteľný hriech každého správneho "demokrata".

Nuž, tak sa zabudne, že bol ďaleko väčší disident než komunista-čakateľ Kiska či mladí pošahanci ako Matovič a Vallo. Disidentov nechceme, oslavuje sa predsa November.

No ale koho teda zavolať? Kňažko slúžil Mečiarovi, Budaja obviňujú, že bol eštebák, Čarnogurský je nepohodlný, Gál nenávidí Slovensko a Mikloško nikoho nezaujíma.

ZAVOLAJTE ROVNO MŇA, JA SOM PRED 89 NA ROZDIEL OD VAŠICH HRDINIV NEBOL V STRANE

Viete čo, moji milí, zavolajte si tam rovno mňa. Blaha nebol v strane, nebudoval svetlejšie zajtrajšky so ZSSR na večné časy, nepísal pre orgán ÚV KSS, ani nespolupracoval s ŠTB. Som čistejší než väčšina vašich hrdinov kapitalizmu, slniečka.

Akurát sa neviem zmieriť s tým, že kopete do generácií ľudí, čo tu za socializmu postavili na nohy Československo, zničené vojnou. A neviem sa zmieriť s ponovembrovou rabovačkou. S tým, ako sme sa stali kolóniou Západu. S tým, že sa tu hrdinovia robia z opilcov a lúzrov. S tým sa neviem zmieriť.

NAŠI RODIČIA - SKUTOČNÍ HRDINOVIA ĽAVICE

Moji hrdinovia sú tí, kto vybudovali Slovensko - generácie našich rodičov a prarodičov. A áno - vrátane presvedčených komunistov, ktorí verili v sociálne spravodlivú spoločnosť.

Verili, že budujú lepší svet. Dnes mnohí mladí veria v hamburger a americké vojny. V nič iné. A s tým sa nikdy nezmierim.

TÍTO ŠAŠKOVIA CHCÚ VLÁDNUŤ?

Viete čo? Strčte si tie vaše trápne oslavy za klobúk. Ľudia si zaslúžia viac ako Matoviča, Valla a podobných šaškov.

Vy chcete vládnuť? Veď sa už teraz pretekáte v tom, kto je väčší klaun.

Ste smiešni. Neuveriteľne smiešni.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
14:26:04 2019.07.17

Gábor Gál

Prečítajte si časť rozhovoru pre agentúru SITA o tom, čo sa nášmu rezortu počas môjho 16-mesačného pôsobenia ako ministra spravodlivosti podarilo presadiť.

SITA: "Gálovi nedávno Národná rada SR odobrila aj iné kľúčové zákony, ako napríklad aktualizovaný protischránkový zákon. Šéf rezortu spravodlivosti je osobne spokojný aj s inštitútom hosťujúceho sudcu, ktorý môže zastupovať kolegov počas dlhodobej práceneschopnosti či materskej dovolenky."

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
12:03:52 2019.07.10

Gábor Gál

Som veľmi rád, že sa pani prezidentka stotožnila s našou legislatívou na zastavenie starých exekúcií, ktoré dlhé roky enormne zaťažovali súdny systém. Sudcom aj ďalšiemu personálu súdu sa uľaví od spravovania nevymožiteľných pohľadávok a budú sa môcť venovať podstatným agendám, čo bude v konečnom dôsledku znamenať pridanú hodnotu pre občanov- súdne konania sa zrýchlia. Zároveň pomôžeme občanom, ktorí sa ocitli v dlhovej pasci spravodlivým spôsobom tak, aby aj veritelia mali zabezpečenú možnosť vymáhať svoje pohľadávky.

ekonomika.sme.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
13:34:04 2019.06.20

Gábor Gál

Slovenské väzenstvo bude modernejšie- podarilo sa nám zmeniť prístup zboru k verejnosti i médiám. Ďalší pozitívny krok z rezortu spravodlivosti.

Po modernizácií väzníc prichádzajú na rad ďalšie opatrenia a projekty, ktoré zmodernizujú celý Zbor väzenskej a justičnej stráže. Väzenstvo bude transparentnejšie a otvorenejšie verejnosti.

Prečo je modernizácia dôležitá aj vo väzenstve?

Ústavy na výkon trestu odňatia slobody a ústavy na výkon väzby slúžia predovšetkým na účely, aby si tí, ktorí v živote pochybili, odpykali tresty za svoje prehrešky, alebo tí, ktorí sú z trestnej činnosti podozriví, sa nevyhýbali trestnému konaniu, alebo ho nezmarili. Za väzenské múry nikto nevidí, a preto je Zbor väzenskej a justičnej stráže pre spoločnosť jednou veľkou neznámou. Minister spravodlivosti Gábor Gál: „Zbor väzenskej a justičnej stráže, keďže jeho príslušníci vykonávajú svoju prácu predovšetkým za väzenskými múrmi, je možno pre veľa ľudí taká záhadná organizácia, o ktorej vieme len veľmi málo informácií.“ To je jeden z hlavných dôvodov, prečo chce ZVJS prinášať viac informácií o ich činnosti, aj prostredníctvom nových projektov.

Čo prinesie modernizácia do praxe? Prečítajte si viac v tlačovej správe.

www.justice.gov.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
17:15:00 2019.06.19

Jana Cigániková

ZAPLATIA TO PACIENTI
Hoci kolegovia z koalície predstavili zákon o zastavení starých exekúcii ako pomoc ľudom, nie je to pravda. Práve naopak, postihne to nás všetkých. Najväčším veriteľom sú totižto zdravotné poisťovne, ktorým vznikli (kvôli neplatičom) pohľadávky v celkovej sume vyše 150 miliónov. Napriek upozorneniam sa minister Gál rozhodol, že peniaze nebudú kompenzované zo štátneho rozpočtu. Nielenže to zaplatíme my všetci, ale je jasné, že tieto peniaze nám budú v zdravotníctve chýbať.
Tento návrh zákona je už v druhom čítaní a zajtra by sme mali o ňom rokovať. Pevne verím, že kolegovia poslanci si uvedomia, že to nie je až taký ,,super“ zákon a neprijmú ho v tejto podobe.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
13:43:54 2019.06.18

Gábor Gál

Dnešné zasadnutie Kolégia ministra spravodlivosti pre väzenstvo. Mimochodom, v spolupráci so ZVJS chystáme novinky, chceme, aby sa zbor viac otvoril verejnosti aj médiám. Vo štvrtok budeme informovať viac na tlačovej konferencii spolu s generálnym riaditeľom ZVJS gen. Milanom Ivanom.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
17:15:10 2019.06.17

Gábor Gál

Ústavný súd nemôže byť odkázaný na výkladovú vojnu k ústave

Ako minister spravodlivosti som pri kreovaní nových pravidiel procesu voľby ústavných sudcov urobil maximum. Ústavný súd teraz potrebuje zodpovednosť príslušných strán- jednak poslaneckej aj prezidentskej. Obidve strany by mali pristúpiť k voľbe- aj menovaniu s plnou vážnosťou a vyriešiť čo najskôr spoločnými silami situáciu tak, aby bol Ústavný súd SR plne funkčný a slúžil občanom SR. Je žiaduce, aby avizované rokovanie najvyšších ústavných činiteľov vyriešilo patovú situáciu. V súčasnej situácii je potrebné, aby všetci prislušní, ktorých úloha je slúžiť občanom, pristupovali k svojej povinnosti s väčším rešpektom.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
17:24:25 2019.06.15

Gábor Gál

Týždňový sumár

Okrem toho, že som bol tento týždeň opäť v “teréne”- tentokrát na Okresnom súde v Považskej Bystrici a na porade registrových súdov v Omšení, s mojim tímom sme absolvovali ťažký Ústavnoprávny výbor NR SR- diskusie ohľadom zastavenia starých exekúcií aj trestného zákona. Rovnako sa hovorilo o pozmeňovacom návrhu poslanca koaličnej strany k našej novele protischránkového zákona- tu ale zdôrazňujem, že na odstránení zbytočnej administratívnej záťaže aj prehodnotení sankcií rezort spravodlivosti poctivo pracoval viac ako rok a považujeme našu novelu za jediný a najlepší návrh, bol by som nerád, aby neprešiel. Bola by to obrovská škoda pre všetkých. Ak to ale bude nutné, tak ako som avizoval, radšej nech zostane súčasná verzia zákona, pretože sa ukázala aj vo svete ako unikát a musí byť chránená.

Dnes prebehla aj inaugurácia prvej slovenskej prezidentky p. Zuzany Čaputovej. Gratulujem jej a pevne verím, že inšpiratívne slová počas jej prejavu dokáže premeniť na reálne činy a bude mediátorkou v dobe, keď spoločnosť prechádza polarizáciou. Držím jej palce, aby tak ako hovorila, že si nebude brať k srdcu osobné útoky, aby naozaj dokázala odolávať tlakom a občas aj skresleným mediálnym informáciám, sám viem, aké ťažké to občas býva. Za seba môžem povedať, že sa teším na spoluprácu s ňou, keďže je rovnako ako ja, právnik/advokát a verím, že aj vďaka spoločnej profesii, budeme mať rovnaké hodnoty a vízie.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
14:21:05 2019.06.14

Gábor Gál

TA3: Minister spravodlivosti Gábor Gál chce skoncovať s náročnými eskortami obvinených a odsúdených na súdy. Namiesto cestovania by mohli vypovedať cez videokonferencie. Inšpirovať sa mal v Maďarsku, kde túto možnosť bežne využívajú.

"Musím skonštatovať, že eskorty na jednotlivé súdy sa tak rozmnožili, že pre eskortné vozidlá je ťažké zvládať logistiku. Je to ad 1 nákladné, a to nielen samotný prevoz. Je potrebné zabezpečiť príslušníkov ale aj cely. Máme osoby, ktoré sú odsúdené na dlhé roky trestu odňatia slobody a využívajú túto možnosť, aby sa dostali zo svojich ciel von do autobusu, do nejakého eskortného vozidla a takpovediac si "pocestujú" a zároveň na súde nič závažné nepovedia. Aj preto navrhujeme, aby sa takéto prípady dali efektívne riešiť cez videokonferenčný hovor."

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Gábor Gál
17:19:11 2019.06.12

Gábor Gál

Opäť o krok bližšie k odbremeneniu súdov od nevymožiteľných vecí, ktoré by ani nemali riešiť a mali by sa prioritne venovať záležitostiam skutočne podstatným pre vás- občanov. Súdne konania sa týmto krokom výrazne zrýchlia, zároveň je to spravodlivý kompromis pre všetkých.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X