Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Jana Cigániková
16:13:24 2019.06.17

Jana Cigániková

ĎALŠÍ BIZNIS PRE NIEKOHO❓
Pred pár dňami, keď sme tu riešili ukončenie zmlúv medzi VšZP a Medirexom nám ministerka Kalavská oznámila, že má v pláne do konca roka vybudovať nové štátne laboratórium. Tak takto sa riešia problémy. Nevieme sa dohodnúť, tak si postavme ďalší štátny podnik. Novú nemocnicu sa nám nedarí postaviť už vyše 30 rokov, tak toto nám bude trvať ako dlho-5,10,20 rokov? Neustále tu riešime otázku financií. Vedenie ministerstva neprestajne chodí prosíkať o ďalšie a ďalšie financie, ktoré potrebuje na pokrytie základných vecí. Tak kde chce vziať peniaze na nové zariadenie? Alebo potrebujeme nový podnik, kde sa nám budú ,,strácať“ peniaze?
Nemyslím si, že problém by bol v tom, že máme u nás málo laboratórií. Skôr by bolo potrebné, aby vláda prestala fackovať naše zdravotníctvo rôznymi sociálnymi balíčkami a rezort dofinancovala.
iness.sk
#taktosariesiaproblemy #nemamepeniaze #socialnebalicky #taktonie #dofinancovanie #jankaciganikova

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
13:00:00 2019.06.17

Jana Kiššová

TEORETICKY ÁNO, PRAKTICKY ANI ZA NIČ
Toto sledujem na mnohých konferenciách, panelových diskusiách či iných odborných fórach.
Aj tu sme sa zhodli, že nepredvídateľné zákony šité horúcou ihlou, kadejaké prílepky a povinnosti schválené v skrátenom konaní všetkým škodia, no keď bola debata o tom, ako to vieme zmeniť, zrazu sa hovorilo o dôvodoch, ako to nejde, nie o možnostiach, ako by sa to dalo.. A pritom je to také jednoduché, ani zákon netreba meniť. Stačí dodržiavať ten, ktorý je platný.
#alternativaexistuje

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
11:28:49 2019.06.17

Ľuboš Blaha

Na dnešnom summite V4, ktorý som organizoval v Bratislave, vystúpil k téme Srbska Ján Čarnogurský, jeden z dvoch ministrov Dzurindovej vlády (druhým bol neskorší líder SDĽ Paľo Koncoš), ktorý v roku 1999 nehlasovali za prelet amerických stíhačiek cez slovenské územie počas bombardovania Juhoslávie.

PREPÁČTE ZA DZURINDU, SRBSKÍ BRATIA!

Čarnogurský sa dnes Srbom ospravedlnil za to, čo spáchala Dzurindova vláda. Klobúk dole. Som rád, že z jeho úst zaznela pravda o Srbsku, o Kosove, o tom, akú krivdu voči Srbom spáchal Západ.

V rámci svojho príspevku som zdôraznil naše bratské vzťahy so srbským národom. Som rád, že som mohol hrdo vyhlásiť, že Slovensko neuznáva Kosovo a do záverov sa mi podarilo presadiť kritiku Kosovčanov za to, čo stvárajú vo vzťahu k Srbom v posledných mesiacoch.

Nie všetky krajiny V4 majú ten istý názor ako Slovensko, o to viac si to cením. Myslím, že som pre Srbov urobil maximum, čo som vedel. Srbi si to vážia.

NOVÉ MOTTO V4 - SMRŤ KOKAKOLE

Po siedmych rokoch skúseností z riadenia eurovýboru a medzinárodných fór je pre mňa organizovanie V4 viacmenej rutinou, ale som veľmi rád, že dnes na Bratislavskom hrade vystúpili fakt skvelí rečníci - okrem Jána Čarnogurského aj šéf srbského eurovýboru Nenad Čanak a podpredseda slovenskej vlády Rišo Raši.

Na záver predseda maďarského výboru zdôraznil, že počas najbližšieho summitu V4 v Maďarsku nám chce predstaviť výborné maďarské víno. Ako dodal - žiadna kokakola.

A tak sme na záver s humorom prijali nové neformálne motto V4, ktoré som navrhol - smrť kokakole. Verím, že sa ujme :-)

HOR SA DO SKALICE!

Teraz ešte mojim českým, maďarským, poľským a srbským priateľom ukážem Skalicu, nech vidia, aké nádherné je Záhorie, kde sa začali písať dejiny európskeho družstevníctva a odkiaľ, mimochodom, pochádza môj otec a teda aj blahovský rod ;-)

Želám krásny zvyšok dňa, priatelia!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Žitňanská
06:48:17 2019.06.17

Teším sa, že vláda uvažuje zvýšiť rodičovský príspevok, lebo mladé rodiny naozaj čelia najväčšej chudobe. Mrzí ma však, že mamičky, ktoré sú doma, starajú sa o svoje dieťa so zdravotným postihnutím a dostávajú príspevok na opatrovanie sú v kategórie tých mamičiek, ktoré si pri ďalšom dieťatku prilepšia nie o 150 ale len o 50 Eur. Už som v minulosti písala ministrovi Richterovi, aby aj mamičky, ktoré poberajú príspevok na opatrovanie, mali rovnaký štatút ako zamestnané ženy (veď vykonávajú náročnú častokrát 24 hod prácu!) a aby sa na ne vzťahovala napríklad podpora v nezamestnanosti, keď prestanú poberať príspevok na opatrovanie. Zatiaľ sa to uňho nestretlo s pochopením...

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
20:53:08 2019.06.16

Ľuboš Blaha

Predsedám európskemu výboru sedem rokov a úprimne: vždy som si najviac užíval stretnutia Vyšehradskej štvorky.

PRIATELIA Z VYŠEHRADSKEJ ŠTVORKY

Aktuálne hostím v Bratislave summit eurovýborov V4 a ako vždy - nesie sa v príjemnej priateľskej atmosfére. Kamaráti z českej KSČM, z maďarského FIDESZ, z poľskej PiS. A tak.

Za tie roky už viete, v čom máte rovnaké názory a v čom sa líšite. A viete zabrať, keď ide o národný záujem. Tak to má byť.

POZVAL SOM SRBSKÝCH BRATOV

Tentoraz som si pripravil dve špeciality. Zavolal som na naše stretnutie špeciálnych hostí - delegáciu zo Srbska. Pretože Srbsko je mojim srdcovým národom.

Pred pár mesiacmi som bol v srbskom parlamente, aby som doručil pozvanie - a svoj sľub plním.

Keď v roku 1999 Američania bombardovali Juhosláviu, zrodil som sa ako politik. Dusil som v sebe obrovský hnev. Voči Amerike, voči NATO.

HOVORME O TOM, ČO PÁCHA KOSOVO

Vtedy som o tom ako mladý študent napísal pesničku pre svoju metalovú kapelu Ethereal Pandemonium (Vidovdan 1999), dnes môžem ako politik postupovať inak - pozval som srbskú delegáciu, aby na summite V4 povedala o tom, čo páchajú Kosovčania na Srboch.

Porušujú všetko, čo sa dá. Clá na srbské tovary, vytvorenie kosovskej armády, lynčovanie srbských obyvateľov kosovskej provincie.

ROK 1999 MA ZRODIL

Srbsko na zajtrajšom summite eurovýborov V4 dostane priestor, aký by bez Blahu nikdy nedostalo. Je to to najmenej, čo môžem urobiť pre srbských bratov.

Dnes som na slávnostnej večeri počúval srbského priateľa, ako mi hovoril, ako ukrýval svoje malé deti pred americkým bombardovaním. Do očí sa mi tisli slzy... Moja generácia nikdy nezabudne.

POZVAL SOM JÁNA ČARNOGURSKÉHO

A ešte jedna vec: zajtrajší summit na Bratislavskom hrade otvorí predseda srbského eurovýboru, no nasledovať bude slovenský rečník, ktorého som vybral ja osobne. Ján Čarnogurský. Človek, s ktorým sa nezhodnem na kope vecí, ale na jednej áno: na odpore voči rusofóbii.

Čarnogurského som si začal vážiť, keď v roku 1999 hlasoval vo vláde proti preletu stíhačiek NATO, ktoré bombardovali Belehrad. Neskôr sme spolu zbierali podpisy za referendum, ktoré malo rozhodnúť o tom, či SR má byť súčasťou NATO.

BRÁŇ SA, VLČÍ ROD!

Zajtra bude na moje osobné pozvanie Ján Čarnogurský hovoriť o Srbsku. A viem, že bude hovoriť dobre. Sú veci, na ktorých sa socialisti a konzervatívci vedia zhodnúť: na odpore voči americkým vojnám.

Snažím sa pomôcť. Ako viem. Srbsko si to zaslúži.

Kedysi som napísal do piesne, ktorú som venoval srbskému národu: "Bráň sa, vlčí rod. Pamätaj na Vidovdan! Vzopäl národ všetky sily, boj sa, jeho nepriateľ!"

Je rok 2019 a ja ďalej bránim vlčí rod. Pred monštrami z Kosova a Metochie.

Slovensko nikdy neuzná Kosovo! Pretože - Kosovo je Srbija!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
16:39:48 2019.06.16

Jana Cigániková

POMÔŽME NAŠIM DEŤOM ❗️
Zdravie je najdôležitejšia vec, ktorú máme. Preto by sme mali dbať o jeho starostlivosť, najmä zlepšením svojho životného štýlu, zdravšou stravou či dostatkom pohybu. Z výskumu, ktorý realizovalo MZ SR vyplýva, že veľa detí trpí u nás obezitou. Zvyšuje sa nám síce konzumácia ovocia a zeleniny, avšak výskyt nezdravých návykov je ešte stále vysoký.
Našou úlohou by preto nemala byť len starostlivosť o vlastné zdravie, ale i o zdravie našich detí. Detská obezita nie je len estetický problém, práve naopak, je významných rizikovým faktorom pre mnohé ochorenia (cukrovka, ochorenia srdca, nádorové ochorenia,...). Aj v súčasnosti stále platí pravidlo - prevencia obezity je účinnejšia ako liečba. Preto učme naše deti správnym (zdravým) návykom každý deň.
www.webnoviny.sk
#detskaobezita #zdravyzivotnystyl #zdravastrava #viacpohybu #deti #spravnenavyky #ucmeich

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
17:00:09 2019.06.14

Jana Cigániková

NEMOCNICA POBLÍZKU ALEBO SKÚSENEJŠÍ LEKÁR? ČO BY STE SI VYBRALI VY?
Po zavedení stratifikácie do praxe by sme mali síce lekára ďalej od nás, ale na druhej strane by sme mali garanciu toho, že nás bude ošetrovať skúsenejší lekár. Ako dobre vieme presadenie tohto zákona je veľmi ťažké. Preto je potrebné, aby sme pacientom vysvetľovali, že vďaka tejto reforme dostanú lepšiu zdravotnú starostlivosť. Dnes už je skoro isté, že súčasnej vláde sa to nepodarí. Preto sa VšZP dohodla s niekoľkými nemocnicami o potrebe minimálnych počtov výkonov. Poisťovňa považuje toto opatrenie za kľúčové, aby zdravotná starostlivosť bola bezpečnejšia a kvalitnejšia. Ministerka Kalavská namiesto toho, aby pochválila tento krok, odkázala, že na reguláciu je tu ona. Áno je, ale ona túto svoju možnosť nevyužila a stratifikáciu neustále odkladá.
Ja toto opatrenie vítam. Zmeny by mohli prebiehať aj rýchlejšie, ale v súčasnej dobe to sťažuje legislatíva.
dennikn.sk
#stratifikacia #potrebna #zmena #vitam #jankaciganikova

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Michal Šimečka
12:43:46 2019.06.14

Michal Šimečka

DRUHÝ TÝŽDEŇ - NOVÝ NÁZOV A ŽIVOT PO VERHOFSTADTOVI

Ako vybrať nový názov pre politickú skupinu? V Európskom parlamente sú v kurze skratky, ako EPP, ECR, či dokonca GUE/NGL. Lenže mimo Bruselu málokto vie, čo vlastne znamenajú. Akurát Zelení majú dobrý brand.

Moja liberálna politická skupina ALDE teraz dostala zaujímavú príležitosť rebrandingu, kvôli spojeniu s Macronovým hnutím En Marche. Ako šéf slovenskej delegácie PS som patril k tým, čo mali nový názov vybrať.

Nebolo to jednoduché. V názve nemohli byť politické pojmy, ktoré by prirodzene označovali, kým sme: “liberálny” má vo Francúzsku nepríjemné konotácie, “progresívny” bohužiaľ obsadili socialisti, a “reformu” majú v názve euroskeptici. Zároveň to musí byť názov, ktorý sa dá zrozumiteľne preložiť do všetkých národných jazykov. Vylúčili sme skratky, lebo tie sú pre ľudí nezrozumiteľné. V záverečnom výbere zostali štyri názvy, vyhralo Renew Europe. V slovenčine budeme požívať “Obnovme Európu”.

Nový názov vyjadruje túžbu po zmene a pozitívnu energiu, ktorú do EP prinášame, ako tretia najsilnejšia frakcia a kľúčový hráč v akejkoľvek novej koalícií.

S tým súvisí otázka, ktorú rozlúskneme budúci týždeň: meno nového lídra skupiny po Guyovi Verhofstadtovi.

Ešte začiatkom týždňa to vyzeralo, že najväčšie šance má Nathalie Loiseau, šéfka najväčšej delegácie z En Marche. Po nešťastných výrokoch v médiách však svoju kandidatúru stiahla. V popredí sú teraz dvaja iní kandidáti: Sophie in't Veld z holadskej strany D66, a Frederik Federley zo švédskej Centerpartiet.

Z tejto dvojice poznám lepšie Sophie. Podporovala PS od úplného začiatku. Minulý rok dokonca viedla delegáciu EP na Slovensku, ktorá vyhodnocovala stav právneho štátu po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej - a vyslúžila si ostrú kritiku našich vládnych politikov.

Sophie aj Frederik sú skúsení europoslanci a obaja by skvele viedli Renew Europe. Do voľby zostáva pár dní. Vyjednávania sú v plnom prúde, takže pre mňa to bude aj pracovný víkend. Ale teším sa naň.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Žitňanská
06:31:03 2019.06.14

Jana Žitňanská

Podledná kniha môjho obľúbeného autora. Jeho knihy mi odľahčili minulý rok, ktorý bol asi najťažší v mojom živote. Žial už ďalšie nebudú. Aj on zomrel minulý rok a dnes si pripomíname jeho 80. nedožité narodeniny. Tuším v tom nebi začína byť lepšia spoločnosť než tu na zemi...

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Eduard Chmelár
06:00:00 2019.06.14

Eduard Chmelár

TIENE NAJSLABŠIEHO PREZIDENTA

Keď pred piatimi rokmi Andrej Kiska zvíťazil v prezidentských voľbách, slovenské médiá reagovali s podobnou eufóriou ako dnes. Titulky hlásali, že: Dobro zvíťazilo nad zlom – Slovensko urobilo veľký skok k vyspelej Európe – Slovenská demokracia ukázala obrovskú silu. Tá hŕstka z nás, ktorá sa skepticky pýtala, prečo, bola prehlušená oslavným huriavkom novodobých žabiek-demokratiek, ktoré medzitým začali kŕkať na inom rybníku. Kým naše médiá považovali za „občianskeho kandidáta“ niekoho, kto sa nevyšvihol do svojej pozície vzopätím občianskej spoločnosti, ale kumuláciou finančných prostriedkov, svetové médiá reagovali na vzniknutú situáciu oveľa presnejšie: vyhral „obchodný magnát“ (BBC), milionár (ORF), bohatý podnikateľ (Le Monde)...

Nie, občianska spoločnosť naozaj nezvíťazila, verejnosť na ňu v skutočnosti rezignovala. Už nežiadala demokratické riešenia, ale spasiteľa, netúžila po pravde, ale po ilúzii, ktorá oslňuje. Slovenská spoločnosť sa odvrátila od skutočnosti a vyčerpaná z vnútorných zápasov sa poddala príťažlivému klamu – kto v nej vzbudí ilúzie, ovládne ju. Pred piatimi rokmi som upozornil, že nič nás do týchto temných hlbín nestrháva rýchlejšie ako morálny gýč – pojem, ktorý do svetovej literatúry a filozofie vniesol český spisovateľ Milan Kundera.

V slávnom románe Neznesiteľná ľahkosť bytia definuje morálny gýč ako „kategorickú negáciu hovna“ – postoj, ktorý vyraďuje zo života všetko, čo narúša monopol nad ľudským svedomím – každý prejav individualizmu, každé pochybovanie či iróniu. V ríši morálneho gýča vládne dojatie, ktoré vytláča z vedomia ľudí zmysel pre rozdielnosť, konečnosť a neprehľadnosť životných situácií jednotlivcov. Vládne tu diktatúra srdca. Tam, kde hovorí srdce, je neslušné, aby rozum niečo namietal. Prívrženec morálneho gýča nechce poznať otázku, na ktorú svojím postojom odpovedá. Odpovedá kategoricky a nepripúšťa historickú obmedzenosť, zakrýva nejednoznačnosť situácie, v ktorej musíme aplikovať naše hodnoty. Dnes sme svedkami renesancie tohto druhu politiky. Počúvame frázy o politike pre ľudí (akoby ju doteraz robili pre akváriové rybičky), počúvame nič nehovoriace marketingové heslá vydávajúce sa za sľuby. Nepochádzajú z vnútorného presvedčenia, nie sú odrazom štátnickej vízie a hodnotovej zrelosti ich nositeľa, ale produktom a výsledkom presne vypočítanej stratégie skúmajúcej ľudské túžby – ako to priznal aj vtedajší šéf volebného štábu Andreja Kisku.

Takýmto spôsobom sa však nemení spoločnosť, ale zneužívajú sa jej slabosti. Môže tento morálny gýč nahradiť reálnu politiku? Nemôže. Tak ako nemôže moralizovanie nahradiť všeobecne záväzné pravidlá, ktoré v demokratickej spoločnosti umožňujú ľuďom racionálne riešiť vzniknuté situácie. Tak ako nemôžu deklarované hodnoty nahradiť efektívne inštitúcie, ktoré sú užitočné občanom pri riešení ich nepredvídaných situácií. Preto je morálny gýč veľkou hrozbou pre demokraciu, lebo paralyzuje schopnosť občanov budovať tieto inštitúcie a riešiť situácie, v ktorých sa ocitajú.

Dnes už veľa ľudí vie, v čom a prečo Kiska zlyhal, ale pred tými piatimi rokmi, v tej atmosfére masovej eufórie, mi pripadla mimoriadne nepopulárna a nevďačná úloha, na ktorú rezignovali inak hyperkritické médiá. Ja som totiž prezidentovi tú pózu filantropa nikdy neuveril, pretože moc peňazí nikdy nemôže suplovať poctivú občiansku angažovanosť, pretože žiadne skratky neexistujú, pretože morálny gýč nemôže nahradiť pravidlá demokratickej politiky. Nádej totiž nespočíva v nových spasiteľoch, ale v tých nedokonalých ľuďoch, ktorí napokon vždy musia sami prejaviť vôľu ku konkrétnym zmenám. Keď nám totiž politik sľúbi, že tu bude pre ľudí, len tí vnímavejší z nás sa dovtípia, pre ktorých.

Andrej Kiska má bezpochyby stále veľa prívržencov, no z hľadiska výkonu jeho právomocí a konkrétnych výsledkov jeho politiky ho považujem za najslabšieho prezidenta v doterajšej histórii Slovenskej republiky. Svojím spôsobom je mementom. Mementom, čo sa môže stať, ak vložíme slepú dôveru do neznámeho boháča, ktorý odštartoval drahú kampaň s lacným programom prvej dámy a nenaučil sa vystupovať na verejnosti lepšie ako treťotriedny ochotnícky herec, ktorý sa len málokedy vie intonačne trafiť do prejavu, ktorý mu napísali. Bol neobyčajne lenivý, takmer polovicu týždňa trávil s rodinou, kvôli tomu neraz prijímal štátne návštevy doma na Spiši a napriek jeho okázalému rozdávaniu platu boli premrštené výdavky jeho kancelárie najvyššie spomedzi všetkých prezidentov. Ich veľkú časť zhltli platy funkcionárov (ktoré odmietol zverejniť) a lety do Popradu za manželkou (tie obhajoval tvrdením, že nie je súkromná osoba a prezidentom je stále, hoci keď prijal dalajlámu, hovoril zasa, že sa s ním stretol ako súkromná osoba). Mal jednoznačne najslabšiu bilanciu zahraničných ciest a kontaktov spomedzi všetkých prezidentov. Jeho aktivity na tomto poli sú neporovnateľné nielen s českým či rakúskym prezidentom, ale vysoko ho prevyšuje aj prezident dvojmiliónového Slovinska Borut Pahor, ktorého prijala britská kráľovná, španielsky kráľ či nemecká kancelárka, čo sa Andrejovi Kiskovi nepodarilo. Je jediným slovenským prezidentom, ktorého neprijali v Bielom dome, ale ani v Kremli či Pekingu. Kým prezidenti okolitých štátov robili v zahraničí veľké obchody, Andrej Kiska ekonomickú diplomaciu úplne zanedbal a jeho cesty sa ponášali skôr na výlety.

Hoci neustále tvrdí, že vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej boli jeho najťažším dňom vo funkcii, pravdou je, že tento „najťažší deň“ prežíval na lyžovačke v rakúskych Alpách, ktorú vôbec neprerušil. A hoci jeho úlohou ako hlavy štátu bolo moderovať vzniknutý politický konflikt, Andrej Kiska sa okamžite stal hlavou opozície a od tej chvíle sa prestal hrať na to, že je prezidentom pre všetkých. Sklamaná z jeho konania však zostala napokon aj opozícia, pretože vo chvíli, keď mohol vyvolať predčasné voľby, zaradil spiatočku – už vtedy totiž plánoval založiť politickú stranu a urýchlenie pádu vlády Smeru nevyhovovalo jeho plánom.

Štátne vyznamenania udeľoval svojim kamarátom a prívržencom a kedy sa mu zachcelo (nie v deň štátneho sviatku), tureckého diktátora Erdogana nazval priateľom, Turecko „ostrovom stability“ a Rusko „nepriateľom, počas prejavu ruského veľvyslanca pri výročí Karpatsko-duklianskej operácie demonštratívne odišiel a odvtedy ho vypískali na každých oslavách SNP. Azda najviac sa vo svojej funkcii vložil do agresívnej podpory zbrojenia, čím dovŕšil premenu Slovenskej republiky na militaristickú spoločnosť.

Jeho posledný rok vo funkcii bol pre spoločnosť čistým trápením. Andrej Kiska rozoštval slovenskú spoločnosť tak ako žiaden z doterajších prezidentov. Spôsobil obrovskú medzinárodnú blamáž, keď nazval Slovensko mafiánskym štátom – čo si nedovolil ani Michal Kováč v čase jeho najtuhšieho zápasu s mečiarizmom. Kiskovo správanie počas jeho daňových a pozemkových káuz bolo obzvlášť hanebné, lebo za takéto veci v zahraničí hlavy štátu odstupujú, on však ukázal, že sľuby o novej politickej kultúre boli prázdne reči. No a napokon začal ešte počas funkčného obdobia prezidenta budovať svoju vlastnú politickú stranu, čím pošpinil majestát tohto úradu. A v neposlednom rade je až nevkusné, ako tancuje na hrobe novinára a zneužíva jeho vraždu na vlastnú politickú kampaň. Už by s tým mal naozaj prestať.

Keď Andrej Kiska kandidoval za prezidenta republiky, len málo ľudí rozumelo tomu, prečo to robí. Po rozpačitom výkone jeho úradu opäť mnohí nerozumejú tomu, prečo zakladá politickú stranu, keď je jasné, že opozíciu neobohacuje, ale rozbíja. Navyše svojou aktívnou straníckou politikou dehonestuje úrad hlavy štátu. Každý je sám strojcom svojho šťastia, ale v tomto prípade je Andrej Kiska strojcom jediného fenoménu – vzostupu digitálnej oligarchie na Slovensku.

Zajtra sa ujme svojho úradu prvá prezidentka Slovenskej republiky. Hoci Andrej Kiska nezanechal nijaký odkaz, nijaký hmatateľný výsledok jeho činnosti, jeho duch z Prezidentského paláca neodchádza. Kontinuita je zreteľná predovšetkým v zahraničnej politike a súdnictve – dvoch najsilnejších právomociach hlavy štátu. Otvorene poviem, že ma to neteší. Zahraničná politika štátu by mala byť menej proamerickou a viac proeurópskou, menej dogmatickou a viac tvorivou. Činnosť prezidentky Čaputovej však v najbližších mesiacoch nebudem hodnotiť. Jednak si zaslúži tak ako každý ústavný činiteľ svojich tradičných 100 dní na to, aby ukázala svoje kvality a jednak nepotrebujem, aby si každý pologramotný chumaj vysvetľoval moje slová, že sa neviem zmieriť s porážkou. Na rozdiel od Štefana Harabina opakovane potvrdzujem, že rešpektujem jej voľbu a myslím, že aj on by sa mal ako sudca Najvyššieho súdu SR správať dôstojnejšie. Ak je, samozrejme, jeho cieľom ústavnosť, a nie rozvrat právneho systému.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
11:42:55 2019.06.13

Jana Cigániková

✅DOHODA JE NA STOLE✅
Včera sa konečne po niekoľkých mesiacoch rokovaní VšZP dohodla s ANS. Pre poistenca to teda znamená, že bude mať zabezpečenú akútnu i plánovanú starostlivosť. Aktuálna zmluva je podpísaná do konca tohto roka a finančné podmienky do 30. septembra. Na rade je teraz ministerstvo zdravotníctva spolu s ministerstvom financií, ktoré by mali zabezpečiť dofinancovanie rezortu. Prisľúbených bolo 90 miliónov, ale ako sme pred nedávnom upozornili táto suma nie je reálna.
Som rada, že rokovania dopadli zatiaľ úspešne a pacienti nebudú obmedzovaní. Otvorenou otázkou však ostáva koľko peňazí sa podarí ministerke vylobovať a či to bude stačiť na pokrytie všetkých potrebných záležitostí.
#dohoda #nastole #konecne #dofinancovanie #kolkotobude #budetostacit #jankaciganikova

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ivan Štefanec
17:00:00 2019.06.12

Ivan Štefanec

Manfred Weber je politik, ktorý problémom strednej Európy skutočne rozumie a chce ich pomôcť riešiť. Vďaka nemu sa mi podarilo presadiť vyslanie misií po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Slovensko. Bez nich by sa zrejme vláda stále tvárila, že sa vlastne nič nestalo a v slovenskom poľnohospodárstve nie je žiadne rozkrádanie. Verím, že sa postaví na čelo Európskej komisie a naša dobrá spolupráca bude pokračovať.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
11:30:13 2019.06.12

Jana Cigániková

‼️POLITIKA ZADARMO V PRAXI ALEBO AKO KALAVSKÁ RUŠÍ POPLATOK, KTORÝ EŠTE ANI NEZAVIEDLA‼️
Pacient by mal za dlhodobé ošetrovanie v nemocnici platiť päť eur za každý deň. Podľa plánov vedenia MZ tak chceli motivovať príbuzných, aby pre svojho blízkeho čím skôr vyhľadali iné doliečovacie zariadenie (namiesto nemocnice). Najnovšie informácie však hovoria, že ho zrejme zruší ešte predtým, ako o tomto zákone budú hlasovať ministri.
S blížiacimi voľbami sa snažia opäť niektorí kompetentní vytvoriť v ľuďoch pocit, že všetko majú a budú mať zadarmo. Takto to však nefunguje a problémy sa len prehlbujú.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Kiššová
08:47:52 2019.06.12

Jana Kiššová

E-KASA SA POSÚVA
NERADA TO HOVORÍM, ALE MY SME TO HOVORILI!!!
Celé mesiace tvrdíme, že s e-kasou je problém a tlačíme na odklad. Celé mesiace nás Finančná správa zavádza a tvrdí, že zbytočne panikárime, že všetko je v poriadku a všetko sa stíha. Všetko majú pod kontrolou.
Tak to majú pod kontrolou, že to dnes (konečne!!!) posúvajú.
Načo bolo to zavádzanie dobré???

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Žitňanská
08:14:54 2019.06.12

Jana Žitňanská

Viete si predstaviť, že ste nepočujúci, chcete niečo vybaviť na úrade, poradiť sa s lekárom, dorozumieť sa so svojim okolím, ale nemáte niekoho, kto by vám pomohol s komunikáciou? Tak s takouto situáciou sa ľudia so sluchovou poruchou na Slovensku stretávajú denne.
Napriek tomu, že už 10 rokov majú zo zákona nárok na tlmočnícku službu, realita je však taká, že takmer vôbec nefunguje. Ak sa v krátkej dobe nepríjmu opatrenia, ktoré túto situáciu napravia, hrozí úplný kolaps. Viac informácií nájdete v tomto videu:

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jana Cigániková
17:11:08 2019.06.11

Jana Cigániková

SOM ZA,ALE...
Už dlhú dobu počúvame správy o akútnom nedostatku či už lekárov alebo iných zdravotníckych pracovníkov. Preto vítam aj takéto riešenie, nemôžeme predsa ostať bez personálu. Avšak našou prvoradou úlohou by malo byť vytváranie takých podmienok, aby sme si našich zdravotníkov udržali doma. Či už ide o podmienky v školách alebo zariadeniach.Takéto riešenia považujem až za druhoradé.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X