Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Jozef Mihál
19:36:45 2019.04.25

Jozef Mihál

Dvaja veľkí páni. Ondrej Prostredník a Pavol Macko.

Keby Vám moje odporúčanie voliť na kandidátke PS + SPOLU do Európskeho parlamentu č. 2 Vlado Bilcik a č. 3 Simona Petrík nevyhovovalo, tak páni Prostredník a Macko Vás musia presvedčiť ;)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
10:23:40 2019.04.24

Píše Miro Beblavy

... nedávno uplynul rok odkedy som bol zvolený za predsedu SPOLU – občianska demokracia. K napísaniu tohto listu ma však inšpiroval jeden z dvoch veľkých sviatkov, ktorý každoročne oslavujeme, Veľká noc. Keď som bol mladší, využíval som Veľkú noc na krátku dovolenku v blízkom zahraničí. Manželka ma však presvedčila, že Veľká noc by, rovnako ako Vianoce, mala byť sviatkom, ktorý spoločne prežívame na Slovensku so širšou rodinou.

Vďaka tomu som mal teraz čas hlbšie rozmýšľať nad otázkou, ktorú som nedávno dostal v súvislosti s našou koalíciou PS/SPOLU: „V čom je SPOLU jedinečné a čo prinieslo do slovenskej politiky? Aké sú hodnoty, ktoré by bez nás chýbali?“ Na takéto otázky zvyčajne odpovedám cez náš program: chceme spravodlivosť, rekonštrukciu štátu, skutočne európske Slovensko. V pokoji Veľkej noci som si však uvedomil, že politické témy prichádzajú a odchádzajú. Hodnoty – tie skutočné hodnoty – sú to, čo nás spája a čo nám každý deň dáva energiu.

Tu je teda moja odpoveď a budem vďačný, keď mi napíšete svoj pohľad.

Keď sme SPOLU zakladali, dali sme si cieľ vytvoriť politickú stranu, ktorej sa dá dôverovať. Nie preto, že je dokonalá a nikdy sa nemýli. To nedokáže ani jednotlivec, nieto ešte organizácia stoviek či tisícov členov. Ale preto, že sa budeme správať dôveryhodne – hovoriť pravdu a dodržiavať slovo. Inšpiráciou boli aj moje skúsenosti, keď som po voľbách 2016 odmietol možnosť byť ministrom Ficovej vlády. Pretože sme voličom dali slovo. Nikdy predtým som nezažil to, čo nasledovalo. Písali mi stovky ľudí, zastavovali ma na ulici aj v obchode a hovorili jedno – konečne niekto v slovenskej politike slovo dodržal. Také je a vždy musí byť aj SPOLU. Keď niečomu veríme, keď sme presvedčení, dodržíme to, aj keď to nie je populárne. A platí to aj naopak. Keď urobím chybu, tak to priznám.

V slovenských novinách často vidím niečo, s čím som sa v zahraničí príliš nestretol. Anketu s poslancami, ako trávia Veľkú noc či hodnotenie, ako sú oblečení. Chápem, že je to praktické, nabehnúť do parlamentu, za pol hodinu odchytiť 5 – 6 poslancov a článok je hotový. Pre mňa je to však symbolom toho, ako sa z politiky stal šoubiznis.

Lajky na sociálnych sieťach, predstavenia pred kamerami, smotánky… Nie je na tom nič zlé, ale do veľkej miery to vytlačilo podstatu verejného života – riešiť problémy, s ktorými si ľudia nedokážu poradiť sami. Vládne strany dnes už ani nepredstierajú, že sú schopné niečo dôležité zmeniť. Napriek mnohým rokom v opozícii ani ostatné strany nie sú pripravené vládnuť.

SPOLU sa rozhodlo od začiatku byť iné. Politika je pre nás vážna vec. Sme pripravení vládnuť. Od začiatku je pre mňa cťou a potešením pracovať s partiou špičkových, serióznych ľudí. Postupne sa pridávajú ďalší a dávame si pozor, aby s nami tento rešpekt k tomu, čo ľudia naozaj potrebujú, zdieľali. Nerobíme deľbu na existujúcich, nových, mladých či starých. Zaujíma nás len to, či sú slušní, odborne zdatní a pripravení vládnuť. Jožo Mihál, generál Macko, plukovník Diďák, Erik Baláž či Katarína Macháčková, každý z nich je vo svojej oblasti značkou kvality a serióznosti.

SPOLU nie je „projekt“, ale demokratické spoločenstvo hodnôt. Nedávno som sa rozprával s vynikajúcim mladým mužom, ktorého mnohí poznáte zo správ. Rozmýšľa o vstupe do politiky a povedal mi: hľadám spoločenstvo, nie volebný projekt. A to krásne slovo – spoločenstvo – mi utkvelo v pamäti. Vyjadrilo niečo, čo už dlho hľadám. Nič proti jednorazovým projektom s jasným majiteľom a manažérskym prístupom, ale v politike sa potrebujeme oprieť o niečo pevnejšie a trvácnejšie.

Spoločenstvo nemôže patriť jednému alebo dvom ľuďom. Musí patriť všetkým, ktorí sa na ňom podieľajú. Nemôže byť ani založené na finančnom príspevku úzkej skupiny ľudí. Nepáči sa mi, keď sa niekto naváža do eseťákov za to, že podporili Matúša Valla či Zuzanu Čaputovú. Chyba je inde. Celý zvyšok Slovenska sa spolieha na to, že aj demokraciu za nich „zatiahne“ niekto iný.

Spomedzi reálnych politických strán funguje SPOLU najskromnejšie. Najvyšší príspevok (odo mňa) predstavuje menej ako pätinu vyzbieraných peňazí. V prvom roku nám určite chýbal rozpočet na marketing. Na propagáciu sme vynaložili zlomok toho, čo iní. Lenže demokratické spoločenstvo môže byť skutočné len vtedy, ak je demokratické ekonomicky. SPOLU také je. Nemá žiadneho „hlavného“ sponzora, skladá sa na naň viac ako tisícka členov, sympatizantov a darcov.

Náš posledný príspevok je snaha o zmierenie liberálne a konzervatívne orientovaných občanov v mene spoločného cieľa – urobiť zo Slovenska skutočne európsku krajinu. Liberálne aj konzervatívne hodnoty sú veľmi dôležité a netreba ich podceňovať. Sú však širšie i hlbšie ako názor na registrované partnerstvá či fajčenie marihuany. Nenadarmo sa hovorí, že konzervatívec je liberál, ktorý má 12-ročnú dcéru. Vzhľadom na prítomnosť kotlebovcov, SMERu a iných neprijateľných síl v slovenskej politike sú konzervatívci a liberáli odkázaní na spoluprácu. Spolupráca znamená vzájomný rešpekt a hľadanie dohôd prijateľných pre všetkých. Tak to vidíme v SPOLU od začiatku a tak to budeme presadzovať v Koalícii PS/SPOLU. Iba tak sa nám podarí dosiahnuť skutočnú zmenu spôsobu vládnutia na Slovensku, na ktorej každý deň pracujeme.

S pozdravom,

Miro Beblavý

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Radoslav Pavelka
16:43:12 2019.04.16

Radoslav Pavelka

Skvelé tri dni na Východnom Slovensku. Stretnutia so žiakmi stredných škôl, so starostami ale aj občanmi v meste. Prdlajs, že tu nič nie. Práve naopak. Veľa skvelých ľudí ktorí chcú zmenu, ktorí chcú pracovať, žiaci, ktorí vedia o politike prekvapivo veľa. Dalo to zabrať, ale určite to stálo za to. S Jozef Rajtár - Nádej na skutočnú zmenu a Ľubomír Galko

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
20:07:39 2019.04.15

Jozef Mihál

Dnes večer prednáška Materská v Prešove.

Pre info môj program na najbližšie dni.

Utorok 16.4. od 9:00 Zákonník práce, Prešov, Hotel Dukla, www.relia.sk

Utorok 16.4. od 18:00 Materská, Košice, Radnica Staré Mesto, vstup voľný

*

Streda 17.4. od 9:00 Zákonník práce, Košice, Hotel Košice, www.relia.sk

*

Štvrtok 18.4. od 9:00 Zákonník práce, Zvolen, Hotel Tenis, www.akademiaplus.sk

Štvrtok 18.4. od 17:00 Materská, Žiar nad Hronom, Okresný úrad, vstup voľný

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
18:04:41 2019.04.14

Jozef Mihál

Zajtra začínam 7.-my týždeň kampane koalície PS + SPOLU pred voľbami do EP.

Voľby sú 25. mája 2019.

Prednášky "Materská" v týždni od 15.4.2019:

Pondelok 15.4. od 18:00 Prešov, Čukoláda, Hlavná 89
Utorok 16.4. od 18:00 Košice, Radnica Staré Mesto
Štvrtok 18.4. od 17:00 Žiar nad Hronom Okresný úrad

Pridajte sa k zmene ⏩ progresivnespolu.sk

Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia
_
_
_
_
_
Objednávateľ: Progresívne Slovensko, Tallerova 10, 811 02 BA, IČO:51224836
Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Rajtár
16:24:29 2019.04.12

Jozef Rajtár

Súviseli lustrácie novinárov s vraždou Jána Kuciaka?
Policajná inšpekcia konala promptne a na základe môjho podnetu začala stíhať lustrovanie Jána Kuciaka a ďalších novinárov.
Je nevyhnutné to vyšetriť, lebo Gašpar je súčasťou organizovanej skupiny bödörovcov. Zsuzsová vypovedala, že o príprave vraždy prinajmenšom vedeli Bödör (a Haščák).
Samotné lustrovanie je zneužívanie. No súvis s vraždou - napríklad si objednávateľ mohol dopredu zistiť, či bol J. Kuciak držiteľom zbrane - by bolo podieľanie sa na vražde samotnej!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
11:26:40 2019.04.10

Jozef Mihál

Verím, že si 25. mája spomeniete na rady, ktoré ste dostali na prednáškach alebo na tejto stránke a poďakujete sa mi tak, že pôjdete voliť, vyberiete si z ponuky lístok číslo 29 a predtým ako ho hodíte do urny zakrúžkujete č. 2 Vlado Bilčík a 3 Simona Petrík ;)

Ďakujem!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Rajtár
18:47:35 2019.04.09

Jozef Rajtár

SaS očakáva od nového ministra financií rázne konanie. „Keďže pôsobil ako šéf finančného výboru parlamentu, tak je dostatočne oboznámený s problémami na ministerstve financií a na finančnej správe. Osobitne finančná správa je v kritickom stave, a to najmä v súvislosti s obrovskými colnými podvodmi v stovkách miliónov eur a podvodmi s DPH, ktoré sa pohybujú vo výške 1,5 miliardy eur ročne,“ uviedol poslanec Jozef Rajtár.

SaS apeluje na Kamenického, aby začal hľadať nového šéfa finančnej správy, ktorý sa „rozlúči s ľuďmi ako Ľudovít Makó, ktorý je riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy, alebo Štefanom Kaplánom, ktorý je generálnym riaditeľom sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly FS.“

Strana očakáva aj to, že minister bude rázne riešiť problémy súvisiace s eKasou.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
18:00:32 2019.04.09

Len jeden deň po tom, čo som vyzval všetkých, čo chceme zastaviť americké základne, na to, aby sme na seba vzájomne neútočili, na mňa stihol zaútočiť Uhrík z ĽS-NS aj Chmelár.

SOM RÁD, ŽE SOM SPOJIL NAJVÄČŠÍCH NEPRIATEĽOV

Konečne som zistil, čo jediné dokáže spojiť krajnú pravicu, liberálne slniečka a chmelárovskú ľavicu - hejt voči Blahovi. Gratulujem.

A musím povedať, že jediný rozdiel medzi Uhríkom a Chmelárom je to, že Uhrík svoju kritiku sformuloval relatívne kultivovane, kým Chmelár napísal hysterický status, v ktorom používa slová ako "sraľo" a "sračky" a podobne. Ja len, že takéto slová používa človek, ktorý mi vyčíta moju expresivitu. Ehm. Milé.

NAČO VZÁJOMNÉ ÚTOKY?

Nebudem oplácať. Opakujem - nechcem útočiť na ľudí, ktorých považujem za ideových spojencov v boji proti základniam.

To, že hlasovanie na eurovýbore o zverejnení pracovného návrhu zmluvy, bolo bezpredmetné, pretože nemá vyššiu právnu silu ako infozákon, ktorý Lajčák ignoruje, som už vysvetľoval.

Nemá zmysel to opakovať, Chmelár aj Uhrík to dobre vedia, nie sú idioti. Proste - keď si treba kopnúť do Blahu, dobrá je aj tá najlacnejšia demagógia.

NEBUDEM CHMELÁROVI OPLÁCAŤ

Ja len nerozumiem, čo tak Chmelára rozčúlilo. Všimnite si, že ja do tohto pána vôbec neútočím a ani keď kandidoval za prezidenta, nikdy som o ňom v kampani nepovedal krivé slovko, skôr naopak.

Máme rozdielne názory na mnohé veci, ale obaja sme vždy bojovali proti americkému militarizmu a rusofóbii. Nevidím dôvod na útoky. Netuším, čo toľko prská.

PREČO JE PROBLÉM ČARNOGURSKÝ?

Od včera som zverejnil tri statusy, ktoré ho mohli takto rozrušiť - video z mojej prednášky na MGIMO, kde kritizujem neoliberálnu politiku; kritický status o tom, ako oligarchovia z ESET-u krivia demokraciu; a status, že si viem predstaviť spoluprácu s konzervatívcami ako je Ján Čarnogurský, s ktorými, mimochodom, spolupracoval aj sám Chmelár, keď sa zbierali podpisy za referendum o NATO.

Nemám poňatia, čo z týchto statusov je dôvod, pre ktorý - aby som citoval autora - mnou Chmelár "pohŕda".

VLASTENCI NIE SÚ NEONACISTI

To, že sa viem spojiť s vlastencami, Chmelár interpretuje ako spájanie sa s neonacistami, čo je pochopiteľne nezmysel.

Mal som na mysli ľudí ako Jaro Paška z SNS, s ktorým máme spoločný cieľ, postaviť sa americkým základniam.

Mal som na mysli ľudí ako Jozef Banáš, ktorý výborne kritizuje liberálne slniečka.

Či Romana Michelka, ktorý z národno-ľavicových pozícií dlhodobo kritizuje kapitalizmus.

Mal som na myslí bežných ľudí, ktorých mám aj medzi priateľmi na sieti, ktorí milujú Slovensku a nechcú prijímať americký liberálny model.

LIBERÁLI SÚ PROBLÉM

Ale ešte raz: nebudem agresívne útoky zo strany Chmelára a Uhríka oplácať tou istou mincou. Vraj útočím na všetkých - hovorí Chmelár. Mýli sa. Útočím výlučne na neoliberálov, resp. liberálov.

Možno niekomu prekáža, že tieto pojmy obmieňam - nech si prečíta moju knihu Antiglobalista, aby vedel prečo. Od liberalizmu k neoliberalizmu je filozoficky sakramentsky blízko. Najmä v ére globálneho kapitalizmu.

EŠTE RAZ - SPOJME SA PROTI AMERICKÉMU MILITARIZMU

Milí priatelia, to, čo som včera a dnes napísal, myslím vážne. Spojme sa proti liberálnym globalizátorom. Spojme sa proti americkým základniam.

Nevytĺkajme z toho politické body - že ten je lepší a ten horší. Nezáviďme si. Nehejtujme sa vzájomne. To pomáha len neoliberálom, oligarchom a americkým pudlíkom. A proti tým sa musíme spojiť.

DOSŤ BOLO ROZBÍJANIA, NENASKOČÍM NA TO

Ďakujem Eduardovi Chmelárovi za vyjadrenie názoru. Zjavne sa nezhodneme a zjavne vzbudzujem emócie. V poriadku. Beriem na vedomie.

Ale verím, že v boji proti americkým základniam, ktorý spustil on a ja som mu za to vďačný, vieme stáť na jednej strane barikády. Vzájomné útoky víťazstvo neprinesú.

Pekný večer, priatelia :-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.