Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Katarína Macháčková
13:33:29 2019.05.21

Katarína Macháčková

DOBRÉ SPRÁVY PRE HORNÚ NITRU ZO ZASADNUTIA VLÁDY

Vláda dnes schválila prerozdelenie pridelených zdrojov z eurofondov na končiace programovacie obdobie 2014 - 2020 do Operačného programu Ľudské zdroje. Presun finančných prostriedkov v objeme 10 miliónov eur má byť použitý na podporu iniciatívy Európskej komisie - Platformy pre uhoľné regióny v procese premeny, teda na transformáciu regiónu horná Nitra. Finančné prostriedky sa majú použiť na dofinancovanie národného projektu operačného programu ľudské zdroje, ktorý je zameraný na sociálne aspekty transformácie regiónu horná Nitra. Presun sa má realizovať do konca 31. decembra 2019, a vyžaduje si ešte súhlas Európskej komisie.

dennikn.sk

Návrh vládneho materiálu je k dispozícii tu: rokovania.gov.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Michal Šimečka
17:23:17 2019.05.19

Michal Šimečka

TEN NAJLEPŠÍ NÁPAD - POŠLI STARÚ MAMU NA ERASMA

Na začiatku kampane som vyhlásil súťaž o “Nápad, ktorý zmení Európu”. Prišlo plno skvelých návrhov, ale porota nakoniec vybrala nápad študenta medicíny Martina Vatrala - Erasmus pre dôchodcov.

Erasmus zmenil život státisícom mladých ľudí, ktorí dostali možnosť spoznať a zažiť Európu. Chceme, aby podobnú skúsenosť mali aj seniori. Ako presne napísal Martin vo svojom návrhu, seniori sa “nesmú cítiť zabudnutí, vytlačení na okraj spoločnosti, akoby Európska únia bola projektom budúcnosti, v ktorom pre nich niet miesta.” Poznáme demografické trendy - do roku 2080 zdvojnásobí počet Európanov nad 80 rokov.

Obzvlášť na Slovensku nemajú dôchodcovia možnosti a zdroje na cestovanie po Európe. Pre Slovensko aj celú EÚ bude kľúčovou otázku, ako zabezpečiť dôstojné, aktívne a zmysluplnú starnutie - nielen holé prežívanie, často sprevádzané samotou a psychickými ťažkosťami. Nehovoriac o tom, že ak má európsky projekt politicky prežiť, nutne potrebuje zapojiť seniorov.

K realizácii projektu je samozrejme hrozne dlhá cesta. Prvým krokom by bol malý pilotný projekt “Masaryk", kde by seniori zo Slovenska dostali príležitosť spoznať EÚ, pričom jazykovú bariéru by im pomáhali prekonávať študenti v rámci medzigeneračnej solidarity. Ak budem zvolený do Európskeho parlamentu, som rozhodnutý hľadať pre tento nápad hľadať politickú podporu aj finančné zdroje. Verím, že Martin Vatral ako autor mi v tom bude pomáhať.

Týmto chcem poďakovať všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili, a samozrejme porotcom Katarina Mathernova, Kristína Tormová a Matej Ftáčnik!

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Macháčková
16:50:19 2019.05.18

Katarína Macháčková

SRDCE PRE SESTRY

Tento týždeň sme v Bojniciach na výročnom stretnutí zdravotných sestier odovzdali
ocenenie Biele srdce,ktoré je symbolom starostlivosti, poznania a ľudskosti. Celosvetový symbol sestier Biele srdce bol oficiálne zvolený v roku 1999 pri príležitosti 100. výročia založenia Medzinárodnej rady sestier. Tvar srdca je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba srdca symbolizuje jeho nositeľom prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta. Nielen oceneným ale všetkým sestrám a zdravotným pracovníkom vyslovujem veľké ĎAKUJEM za ich obetavú prácu. Sami vieme ako je niekedy náročné starať sa o našich blízkych, oni to robia s láskou a obetou pre cudzích.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Macháčková
10:06:34 2019.05.16

Katarína Macháčková

ZAČALI STAVAŤ IHRISKO ŽIHADIELKO
Vo vnútrobloku ulíc Šuleka, Žarnova, Rázusa začala vo štvrtok dodávateľská firma zemnými prácami výstavbu Ihriska Žihadielko. Práce na jeho vybuduvaní budú trvať približne päť týždňov. Slávnostné otvorenie nového Ihriska Žihadielko, spojené s bohatým programom, je naplánované na 22. júna. Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Cséfalvayová
14:34:51 2019.05.14

Katarína Cséfalvayová

Dnes som bola vyzvaná, aby som opustila koalíciu. Prečo v nej zotrvávam, je aj častá otázka od ľudí na ulici, stretnutiach, prednáškach. Odpoveď je v samotných dôvodoch tejto výzvy na odchod, v tom, že zastávam euroatlantické postoje a upozorňujem na neplnenie programového vyhlásenia vlády, či spochybňovanie našich spojeneckých väzieb a záväzkov. Asi by bolo jednoduchšie aj populárnejšie kritizovať z opozičných lavíc, ale odmietam dobrovoľne vyprázdňovať priestor dobrodruhom a extrémistom, ktorí kvôli vlastnej popularite sú ochotní torpédovať životné záujmy občanov SR a postupne nás vytrhávať z európskeho politického a hodnotového spoločenstva.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Mihál
20:47:14 2019.05.11

Žiaľ dnes Slovensko - Fínsko 2:4, ale z knižky Materská sa potešia tí, čo správne tipovali:

Ľuboš Sopoliga, Dusan Kelle, Marek Bary Baranyai, Stanislav Fořt, Ján Onofrej, Anna Zmušková a Katarína Seman Hriňáková.

Víťazom gratulujem a poprosím aby napísali mail na reliaba@gmail.com a uviedli adresu kam im treba knižku poslať.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Cséfalvayová
10:18:19 2019.05.08

VÁŽME SI MIER, V KTOROM ŽIJEME

Nie tak dávno, len pred 74 rokmi, sa skončil v Európe najväčší ozbrojený konflikt v dejinách ľudstva, ktorého príčinou bola odporná ideológia šíriaca zlo, nenávisť, extrémizmus, nacionalizmus a xenofóbiu. Bol zároveň obrovským ponaučením pre obyvateľov Európy. Posledné desaťročia sa nám podarilo vybudovať nový kontinent a výsledkom je nebývalá prosperita a najmä mier.

Dnes však akoby ľudia postupne strácali historickú pamäť a prestávali si vážiť, čo máme. Nárast fašistických, nacionalistických a extrémistických strán je znevážením miliónov obetí z národov takmer celej Európy, vtedajšieho Sovietskeho zväzu, severnej Ameriky, ako aj ostatných častí sveta, ktorí položili svoje životy za mier, slobodu a porážku nacistického režimu. Aj u nás na Slovensku by podpora až 14 % voličov pre fašistov mala byť obrovským výkričníkom, ktorý nesmieme ignorovať.

O niekoľko dní máme kľúčové voľby do Európskeho parlamentu, urobme všetko pre to, aby neuspeli politici a strany, ktorých víťazstvo by bolo pošliapaním obetí 2. svetovej vojny. Všetkých tých, ktorí položili svoje životy za mier a slobodu na našom kontinente. Stop fašizmu, nacionalizmu, ochrana ľudských práv a úzka mierová spolupráca medzi slobodnými štátmi je to, čo aj desaťročia po skončení 2. svetovej vojny Európa a svet potrebujú. Pamätajme na to.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Macháčková
06:26:22 2019.05.07

Katarína Macháčková

DNES JE VEREJNÉ PREROKOVANIE AKČNÉHO PLÁNU V PRIEVIDZI

Touto cestou pripomínam pozvanie pre všetkých obyvateľov Hornej Nitry na Verejnú prezentáciu a prerokovanie návrhu Akčného plánu pre transformáciu regiónu Horná Nitra, ktoré sa bude konať dnes, 7. mája 2019, o 16:00 v Kine Baník v Prievidzi (Ul. M. R. Štefánika 1, 971 01 Prievidza).

Cieľom verejnej prezentácie je predstaviť víziu a akčný plán transformácie regiónu Horná Nitra z uhoľnej ekonomiky širokej verejnosti, zozbierať od nej spätnú väzbu a pripomienky.

Viac info: www.prievidza.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ján Marosz
07:23:57 2019.05.02

Ján Marosz

Pokračuje "never ending story" vypočúvania a volieb ústavných sudcov. Ak sa chcete kandidátov niečo opýtať, pokojne napíšte svoje otázky. Dnes sa predstaví Pavol Boroň, Katarína Čechová, Ladislav Duditš, Anton Dulak, Libor Duľa, Michal Ďuriš, Dagmar Fillová

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Macháčková
14:25:56 2019.04.30

Katarína Macháčková

VEREJNÉ PREROKOVANIE AKČNÉHO PLÁNU

Dovoľte mi touto cestou pozvať všetkých obyvateľov Hornej Nitry na Verejnú prezentáciu a prerokovanie návrhu Akčného plánu pre transformáciu regiónu Horná Nitra, ktoré sa bude konať dňa 7. mája 2019 o 16:00 v Kine Baník v Prievidzi (Ul. M. R. Štefánika 1, 971 01 Prievidza).

Cieľom verejnej prezentácie je predstaviť víziu a akčný plán transformácie regiónu Horná Nitra z uhoľnej ekonomiky širokej verejnosti, zozbierať od nej spätnú väzbu a pripomienky.

Na stretnutí v Handlovej boli zastúpení najmä starší obyvatelia. Preto chcem zvlášť pozvať najmä mladých ľudí, ktorí majú jedinečnú príležitosť vyjadriť sa k tomu, v akom regióne chcú žiť, aké sú ich predstavy a návrhy.

Ak vám náhodou termín nevyhovuje, verejné prerokovanie je naplánované aj na piatok 3. mája 2019 o 16:00 v Dome kultúry Nováky.

www.prievidza.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Cséfalvayová
13:45:56 2019.04.29

INŠTITÚCIE ŠTÁTU DNES ZLYHALI PRI OBRANE DEMOKRACIE

Slovenské štátne orgány dnes nevyužili príležitosť ukázať, že Slovenská republika je pripravená aktívne brániť demokraciu. Napriek tomu, že ide o rovnakých ľudí, s tou istou nenávistnou ideológiou, ktorým pred pár rokmi zrušili Slovenskú pospolitosť, dnes dostali pečiatku legitímnej politickej sily. Stačila zmena nálepky a farby tričiek. Inštitúcie štátu dnes zlyhali pri obrane demokracie, musíme si ju preto denne hájiť my, občania, a pamätať na to hlavne pri voľbách.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Cséfalvayová
17:42:45 2019.04.26

Katarína Cséfalvayová

KLIMATICKÉ ZMENY MAJÚ NAJVÄČŠÍ POTENCIÁL OHROZIŤ NÁŠ SPÔSOB ŽIVOTA

Chcem vysloviť svoju vďačnosť luďom, ktori dnes prišli na Demonštráciu za klimatickú spravodlivosť (Akčný deň 2019) a za to, že si uvedomujú vážnosť situácie a svojim občianskym postojom chcú na ňu upozorniť širšiu verejnosť. Otázky klimatických zmien považujem za jedny z najdôležitejších, pred ktorými stojí dnešná Európa a celý svet. Teší ma, že táto téma rezonuje najmä medzi mladými ľuďmi a jej vážnosť si čoraz viac, hoci stále v nedostatočnej miere, uvedomujú svetoví i európski lídri. U nás bohužiaľ akoby bola táto téma v politickom živote podceňovaná.

Ak by som dnes bola na Slovensku, určite by som sa tejto demonštrácie zúčastnila, tak ako som bola v marci podporiť mladých ľudí na Svetovom štrajku za budúcnosť klímy v Bratislave. Na rozdiel od mnohých zástupných problémov, ktoré tu dennodenne riešime, práve klimatické zmeny a ich dôsledy ako migrácia alebo chudoba majú najväčší potenciál ohrozovať a meniť náš terajší spôsob života. Možno viac ako ozbrojené konflikty alebo terorizmus.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Macháčková
11:55:32 2019.04.26

Katarína Macháčková

EKOROK

V rámci dňa Zeme sme vyhodnotili 16. ROČNÍK EKOROKu s NESTLÉ SLOVENSKO. Prievidzské deti oslavovali les. Môžeme byť hrdí na to, že tento ojedinelý projekt, za účasti firmy Nestlé i mesta Prievidza, má takú dlhú tradíciu. Na programe odrástla celá jedna generácia, ktorá už má k životnému prostrediu iný vzťah ako ich rodičia. Pre tieto deti je separovanie druhotných surovín samozrejmosťou a naopak, uvedomujú si, že čistý vzduch, priezračná voda, či zdravý les plný zvierat nie sú samozrejmosťou a že aj oni sami môžu prispieť k tomu, aby žili zdravšie a krajšie. Naše poďakovanie patrí predovšetkým pedagógom, ktorí tieto deti vedú. V neposlednom rade patrí i firme Nestlé, ktorá má v našom meste výrobný závod a ktorá tieto projekty financuje. Ukazuje tak, že je zodpovednou firmou, ktorá prináša ľuďom nielen prácu, ale zdieľa s nimi aj rovnaké hodnoty trvalo udržateľného rozvoja.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Cséfalvayová
07:32:56 2019.04.26

NOVELU TLAČOVÉHO ZÁKONA V NIJAKOM PRÍPADE NEPODPORÍM

V dobe, kedy existujú dôvodné podozrenia o tom, že databázy štátu slúžili mafiánskym praktikám a na špehovanie novinárov, čo viedlo až k otrasnej vražde, považujem za vrchol cynizmu, absurdity a nepochopenia reality prijímať na novinárov nové náhubkové opatrenia. Nepodporím preto žiadne zmeny súčasne platného tlačového zákona. Budem apelovať aj na svojich kolegov, aby sa zachovali podobne. Radšej ako na tlačový zákon by sme mali svoje úsilie sústrediť na účinné formy boja proti dezinformáciám a šíreniu nenávisti v online priestore. To je skutočné ohrozenie, možno ešte väčšie ako terorizmus.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Katarína Cséfalvayová
16:56:09 2019.04.25

Katarína Cséfalvayová

Ani nie pred dvoma rokmi sme sa ešte hrdo hlásili k jadru EÚ, traja ústavní činitelia podpisovali na Bratislavskom hrade spoločné vyhlásenie o tom, ako naša orientácia na EÚ nemá alternatívu. Časom sme si už na krasojazdy do Kremľa a selfie s ľuďmi zo sankčných zoznamov nejako „zvykli“. Súťaž antieurópskych populistov a extrémistov však naberá na obrátkach. Blížia sa eurovoľby, parlamentné voľby, prezidentská kampaň stvorila nových hráčov a zľaknuté parlamentné strany nechcú zostať bokom. Bohužiaľ, nepôjde o jav dočasný.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.