Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politici na facebooku

Súhrn statusov politikov na Facebooku. Za obsah statusov nezodpovedajú Webnoviny.sk.

Ľuboš Blaha
13:50:13 2019.04.17

Všetko prichystané na štátny prevrat liberálov na Slovensku. A hlavné politické bábky zacítili moc a už sa trhajú z reťaze.

1. KISKA SA UTRHOL Z REŤAZE

Kiska na hulváta zneužíva prezidentských úrad na svoju politickú kampaň.

Jeho mantra, že chce prevziať moc je na úrovni tých najtrápnejších interpretácií Nietzscheho voluntarizmu, z ktorých vychádzali aj nacisti.

To, ako balkánsky zneužíva svoje právomoci pri ústavnom súde už dokonca prinútilo ku kritike aj jeho dvorného propagandistu Schutza z Penty, pardon, zo SME.

Už aj Kiskovi uctievači sa začínajú chytať za hlavu. Ten chlap nemá úroveň, nemá hĺbku, nemá mieru. Morálka gangstra. Nič ho nezaujíma, len moc.

Ak ten chlap uchopí moc, Slovákov čaká pot a slzy. Jeho pot a naše slovenské slzy.

2. ČAPUTOVÁ SA VYHRÁŽA LIKVIDÁCIOU PARLAMENTNEJ DEMOKRACIE

Čaputová sa už medzitým vyjadrila, že prevezme zahraničnú politiku, ak nebudeme dostatočne vlezení do útrob Veľkého brata.

V predklade do ľudskej reči: baba chystá ústavný prevrat. Chce zlikvidovať parlamentnú demokraciu a v rozpore s ústavnými zvyklosťami si uzurpovať moc, na ktorú nemá nárok.

A nielen nárok, ale ani schopnosti. Preboha a čo chce Čaputová riešiť so zahraničnou politikou?

AHOJ ANGELA, SOM BLONDÍNKA A BOJUJEM SO ZLOM

Nemá šajnu o geopolitike, nevie ani po anglicky, dokola rapká tie isté trápne frázy a tvári sa zarmútene ako misionárka v Afrike. To má akože stačiť na výkon zahraničnej politiky?

To akože stretne Putina či Merkelovú a v plynulej slovenčine im vysvetlí, že ona bojuje so zlom? Však puknú od smiechu, že čo to tam tá blondínka trepe! Aké zlo? Čo za gýč?

Nie, priatelia, táto panička nedokáže prevziať zahraničnú politiku. Ale tí, čo stoja za ňou, áno. A mňa desí, že tu istá ambasáda ide prevziať moc v tejto krajine. Cez nastrčenú bábiku.

Hrozí kompletná likvidácia suverenity a parlamentnej demokracie, tu končí všetka zábava.

3. ESET UŽ LEZIE NA NERVY AJ PRAVIČIAROM

Tretí hlavný aktér liberálov, ESET, oligarchovia v pozadí, prská naokolo. Napriek tomu, že financuje liberálne médiá a politikov si myslí, že ho nemá právo nikto kritizovať.

A už nad ESETom krútia hlavami aj pravicoví novinári. V konzervatívnom Postoji sa dnes dokonca zastali Blahu - haló, bývalí redaktori Týždňa! - a museli priznať, že vlastníci ESETu sa správajú ako oligarchovia.

Oni sa už jednoducho nemôžu tváriť, že s politikou nemajú nič spoločné a že sú len takí obyčajní IT-čkári. Veď financujú komplet celý slovenský liberalizmus. V Postoji ich prefackali ako malých chlapcov. Už to vidí každý.

NESVÄTÁ TROJICA SLOVENSKÉHO LIBERALIZMU

Arogancia liberálov rastie. A to ešte nemajú moc. Si predstavte, ako budú terorizovať ľudí, keby moc fakt prevzali.

Nastane totalita. Liberálni vládcovia. Liberálne média. Liberálni oligarchovia. Jediná liberálna pravda. A všetci ostatní budeme nepriatelia štátu.

S mocou rastie chuť. Nesvätá trojica slovenského liberalizmu - Kiska, Čaputová, ESET - už stráca akejkoľvek zábrany. Nastupujú temné časy pre Slovensko.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Miroslav Beblavý
07:38:37 2019.04.17

Miroslav Beblavý

Napísal Mikuláš Sliacky: "Bývalá kolegyňa z denníka a dnes šéfka nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková bola na polícii ako poškodená nahliadnuť do spisu. Na objednávku Kočnera ju totiž sledovali ním platení udavači okolo Petra Tótha. Petková píše: ,,Moje sledovanie (...) sa začalo v lete 2017, zhruba mesiac po tom, čo sme s Xéniou Makarovou publikovali text o Kočnerovi
,,Každý deň sledovačky bol ako cez kopírák: ráno 8.30 dieťa do škôlky, potom práca, potom odvoz zo škôlky, hra na ihrisku, pred domom, príchod domov, 21.30 to vždy zapichli, lebo "objekt už nevyšiel z domu." Po troch týždňoch sledovania na pokyn zadávateľa ukončené ako nezaujímavé."
Ako Zuzana dodáva, zo zvodky sa o sebe ďalej dozvedela, že ,,mám svižný krok a panikárim, keď stratím dieťa z dohľadu. To platí. Dvojnásobne po vražde Jána a Martiny."
Zuzaninu skúsenosť takto popisujem preto, aby aj širšia verejnosť vedela, v akých podmienkach žili, žijú a pracujú slušní slovenskí novinári. Poctiví a neúplatní ľudia, o ktorých politický gauner číslo 1 fialový v ksichte zúrivo vykrikuje do kamier, že sú najväčší zločinci, protislovenské prostitútky a že bude proti nim bojovať.
No fuj."

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Andrej Kiska
15:47:54 2019.04.16

Andrej Kiska

ĎAKUJEM – KÖSZÖNÖM SZÉPEN
Politika obvykle nie je prostredie, kde vznikajú veľké priateľstvá. Nikdy nezabudnem, ako ma maďarský prezident János Áder pozval k sebe domov osláviť narodeniny a naučil ma variť pravé maďarské halászlé. Ja som ho zasa pozval na rybačku na Liptovskú Maru. Stali sa z nás skutoční priatelia.

Chceli sme sa rozlúčiť v priateľskom duchu, v neformálnej atmosfére. Rokovaní sme spolu absolvovali nespočetné množstvo. Ako prezident som dnes bol poslednýkrát v Maďarsku. Stretli sme sa v nádherných priestoroch benediktínskeho opátstva v Pannonhalme.

Vzťah medzi mnou a maďarským prezidentom je rovnaký ako vzťahy medzi našimi krajinami. Sú historicky najlepšie a myslím, že politici by to mali často pripomínať.

Uistil som pána prezidenta, že aj pani prezidentka Zuzana Čaputová sa nepochybne bude snažiť o rozvíjanie priateľských vzťahov s našimi susedmi. Potešilo ho, ako vo svojej reči k voličom povedala okrem slovenského ďakujem aj maďarské köszönöm.

Čakajú ma aj ďalšie rozlúčkové návštevy našich susedov a spojencov. Som rád, že im môžem odovzdať z našej krajiny jasné proeurópske posolstvo.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Zuzana Čaputová
14:23:46 2019.04.16

FUNKČNÝ ÚSTAVNÝ SÚD JE NEVYHNUTNÝM KROKOM K SPRAVODLIVOSTI
V prvom rade považujem za chybu, že parlament si doteraz nesplnil svoju ústavnú povinnosť zvoliť 18 kandidátov na post ústavných sudcov. Z pozície prezidenta sú preto teraz v kolízii dva princípy. Na jednej strane požadovať od parlamentu splnenie ústavnej povinnosti a dovolenie plného počtu kandidátov, na strane druhej ústavná povinnosť prezidenta zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov. V tejto dileme sa stotožňujem s krokom súčasného prezidenta splniť si svoju ústavnú povinnosť zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov a menovať z ponúknutých kandidátov troch sudcov tak, aby bola obnovená schopnosť ústavného súdu rozhodovať v pléne. Zároveň považujem za korektný krok prezidenta o zvyšných piatich kandidátoch nerozhodnúť a požadovať od parlamentu, aby dovolil chýbajúci počet kandidátov na ústavných sudcov a splnil si tak svoju ústavnú povinnosť.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jaroslav Polaček
08:18:45 2019.04.16

Jaroslav Polaček

ZUZANA ČAPUTOVÁ ZAVÍTALA NA PRVÚ VNÚTROŠTÁTNU NÁVŠTEVU DO KOŠÍC

Spolu so županom Rasťo TRNKA sme ju privítali symbolicky na protikorupčnom festivale #PUCUNG v Tabačke. O téme aktivizmu diskutovala na pódiu spolu s primátorom Trnavy Petrom Bročkom. Bolo mi veľkou cťou, pani budúca prezidentka :-) .

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Štefan Harabin
11:07:17 2019.04.15

Štefan Harabin

ČAPUTOVÁ SA PREDČASNE RADUJE A PREDČASNE ROKOVALA AJ SO SPIACIM KNIEŽAŤOM SCHWARZENBERGOM

Priatelia,
pokiaľ Ústavný súd neprepočíta všetky hlasy odovzdané vo voľbách, s cieľom zistenia rozdielu medzi hlasmi realizovanými na voličské preukazy s počtom skutočne vydaných voličských preukazov, nemôže si pani Zuzana Čaputová hovoriť, že je, respektíve bude prezidentkou Slovenska.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Zuzana Čaputová
08:51:38 2019.04.14

Zuzana Čaputová

Moja prvá vnútroštátna cesta po zvolení viedla včera do Košíc na protikorupčný festival PUCUNG. Skvelá atmosféra a množstvo ľudí v perfektnej Tabačke. Vďaka organizátorom a všetkým vám, ktorí sa zaujímate o spoločnosť a hľadáte riešenia, ako ju zlepšiť.

Autor fotografií: Martin Keresztvey

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
21:30:18 2019.04.12

Odkedy som spustil kritiku ESET-u za to, že ako oligarchovia financujú politicko-mediálne liberálne impérium za účelom "prevzatia moci" (Kiska) a "boja so zlom" (Čaputová), tak som sa od protistrany dostal viacero mimoriadne inteligentných odpovedí - posúďte sami:

1. KRČMOVÁ AROGANCIA FIRMY ESET

Po prvé, ESET mi odkázal, že platí dane, takže platí aj mňa. Keby si po týchto slovách chalošii odfrkli ako po siedmom poháriku, úplne by to vystihlo tú krčmovú aroganciu, ktorá srší z tejto odpovede.

Ja len, že aj ja platím dane, ale nie som oligarcha a nekupujem si médiá ani politikov. Aj moja suseda platí dane, aj predavačka dole v obchode platí dane, aj strážnik na parkovisku platí dane.

Ako to, dopekla, súvisí s tým, že tu chce niekto na Slovensku prevziať moc len na základe toho, že má na účte prebytočné milióny?

BRÁŇME SLOVENSKO PRED OLIGARCHAMI

To tu fakt majú krajinu ovládnuť multimilionári so svojim liberálnym svetonázorom? A my sme povinní im pri tom freneticky tlieskať, lebo nemáme tie milióny ako oni a máme im slúžiť ako poddaní, lebo oni nás ako štátnych predstaviteľov vlastne "platia"?

To čo je za zvrhlú logiku?! Toto môže vymyslieť len nejaký arogantný snob, kompletne odtrhnutý od života bežných ľudí, ktorý si myslí, že mu patrí všetko, len preto, že má na účte stovky miliónov.

Prepáčte, ale mne je z takýchto arogantných pracháčov zle.

Je mi jedno, ako došli k svojmu majetku - nemajú právo zneužívať svoju ekonomickú moc.

ANGÍNA NEOSPRAVEDLŇUJE OLIGARCHIU, MILÝ PÁN SYN

Po druhé, syn jedného z vlastníkov ESET-u mi napísal, že mal minule angínu a keďže jeho súkromný lekár mal najbližší termín až o 3 dni, tak musel ísť na pohotovosť, kde čakal tri hodiny.

Nič v zlom, ale ešte raz: ako to súvisí s tým, že je zvrátené, aby multimilionári financovali politikov a médiá, aby menili Slovensko na svoj obraz?

Ak by bol tatko tuná tohto chaloša s angínou vášnivý obdivovateľ Hitlera a veselo by lial milióny do neonacistických politikov a médií, tak by to bolo takisto v poriadku?

Oni nechápu, že demokraciu likviduje, ak niekto zneužíva svoje ekonomické postavenie na získanie politickej moci? Ono sa to už potom nenazýva demokracia, ale oligarchia, chlapci! A to je sakramentský problém!

V AMERIKE BY CHUDOBNÝCH ĽUDÍ V NEMOCNICI ANI NEOŠETRILI, VY MUDRLANTI

Znásilňovať Slovensko a nasilu tu pretláčať americký liberalizmus len preto, že tatko má na účte stovky miliónov - veď to je choré, zvrátené a papalášske svinstvo!

A s angínou to súvisí asi tak isto, ako to, že ESET platí dane. Haló! To si teraz ideme klábosiť o tom, ako sme čakali v nemocnici? Môj malý mal minule zápal pľúc a keďže bola nejaká epidémia, čakal som na pohotovosti asi štyri hodiny - a čo?

To kvôli tomu tu máme premeniť Slovensko na Ameriku? Aby polka z čakajúcich pacientov vypadla z čakárni, lebo by nemali zdravotné poistenie a skapíňali by na ulici ako v USA? Toto je pointa alebo čo? Toto tu chcete, Trnkovci? Americkú trhovú džungľu?

NEHRAJTE SA NA CHÚĎATKÁ, PRACHÁČI! JE TO VÝSMECH PRACUJÚCIM ĽUĎOM!

Odpustite si tie vaše trápne rečičky o angíne, pán syn. Len sa snažíte navodzovať srdcervúci dojem, aký ste strašne bežný každodenný Slováčisko a pritom ste len synom multimilionára, ktorý si chce kúpiť Slovensko, tak na čo sa hráte?

Nemáte právo pretláčať tu americký model a tie vaše liberálne ideologické drísty len preto, že máte milióny na účte - vaša angína nie je odpoveď na tieto oligarchické maniere, kapišto?

3. ZOMRI AKO LUMPEN-ARMÁDA ESETU

Po tretie, ESET reaguje aj nepriamo - cez svoje vyhecované mládežnícke liberálne stádo. Na internete sa na mňa spustila vlna neuveriteľného hejtu, písal som o tom.

Stránka Zomri sa kompletne opustila - spustili takú spršku nenávisti, akoby boli priamo platení propagandisti ESET-u.

Ich niekoľkotisícová armáda hejterov poslušne bombardovala moju stenu a potom vyplakávala, že sme ich, vulgárnych spratkov, zablokovali do posledného nevychovaného slniečka.

JEDNÉHO DŇA PRAVDA VYJDE NAJAVO, LIBERÁLKOVIA

Bože, a čo čakajú? Že si tu budú huby obtierať o mojich priateľov a nadávať ako ožrani v šenku? A tento hnoj nášmu drahocennému ESET-u nevadí?

Ak sa raz definitívne potvrdí, že za stránkou Zomri stoja ľudia z okolia denníka SME a Denníka N, a teda z okruhu liberálov, ktorých financuje ESET, to len bude krásna vizitka slušného Slovenska a eseťáckeho liberalizmu, neviem sa dočkať.

4. MSTIA SA AJ LIBERÁLNE MÉDIA - NIELEN NA BLAHOVI, ALE AJ NA JEHO KNIHE

Po štvrté, na obranu ESET sa samozrejme postavili aj liberálne médiá. Na Denníku N či SME je prakticky denne nový blog o tom, aké je Blaha zlo a aký je ESET super.

Redaktor Denníka N Meško, ktorý vlastní kníhkupectvo Martinus a spolu s ESET-om financuje Progresívne Slovensko sa Blahovi pomstil tým, že knihu Sto najlepších statusov označil ako "kontroverznú", lebo vraj "útočí na slobodu a demokraciu". Bravó, veľké demokrati! Bravó, slniečka!

"ADA" Z TOPIEK SA KOMPLETNE OPUSTILA

Nezaháľa ani bulvár. Len za posledný týždeň vydali Topky dva extrémne jednostranné články, v ktorých sa píše, ako zlý Blaha robí zle dobručkému, chrumkavučkému ESET-u, ach, fňuk, poďme všetci ľutovať multimilionárov z ESET-u, ktorí sú až takí Slováci, že bývajú v Rakúsku.

Ale pozor, pozor, Topky so zväzáckym nadšením doplnili, že ESET Blahu úplne uzemnil, lebo mu napísal, že platí dane (waw!) a syn majiteľa mal zasa angínu (waw!, waw!).

Mimochodom, pod týmto "severokórejským" novinárskym odpadom je v oboch prípadoch podpísaná tá istá poloanonymná osoba, ktorá používa skratku "ada".

Milá "ada", ani vlastná matka by tak úpenlivo nechránila Trnku, Zajaca a ďalších chlapcov z ESET-u. To, čo páchate, je v rozpore aj s tou najelementárnejšou novinárskou etiku.

Jednostranné, hlúpe a primitívne osočovanie politika a jednostranná, hlúpa a primitívna propaganda súkromnej firmy ESET.

Možno by sa majitelia portálu Topky mohli zamyslieť, či sú ich zamestnanci dostatočne zaplatení a či ich náhodou nemotivuje aj niekto iný.

MŇA NEZASTRAŠIA

Milí priatelia,

to, že moja kritika ESET-u vyvolala takú šialenú a agresívnu reakciu z liberálnych kruhov, ma napĺňa presvedčením, že som niekomu riadne šliapol na otlak. A ten niekto ma chce zastrašiť.

Už dokonca vznikajú stránky, ktoré vyzývajú na hromadné žaloby proti mne. Vyhrážajú sa mi. Píšu o násilí a hecujú k nenávisti. Áno, chcú ma zastrašiť.

Nepodarí sa im to. Môžu ma hejtovať, koľko im hrdlo ráči - som na to zvyknutý.

SERIÁL O ESETE BUDE POKRAČOVAŤ

Budem ďalej písať o prepojeniach na USA, ktoré potvrdilo aj ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Budem ďalej písať o tom, ako pán Anton Zajac presunul podstatu firmy ESET v roku 1998 do USA, takže táraniny o tom, aká to je prudko slovenský firma, si môžu nechať pre deti v materskej škôlke.

Budem ďalej písať o ich majetkoch, o ich politických prepojeniach, o ich arogancii a liberálnom fanatizme. A hlavne o tom, čo páchajú ich bábky v politike -Čaputová, Vallo, Kiska, Truban a ďalší.

Považujem oligarchov za nebezpečenstvo pre Slovensko. Pre našu demokraciu, pre našich pracujúcich ľudí.

PRAVDA O OLIGARCHOCH

ESET sa správajú ako typickí oligarchovia. Majú prachy, majú médiá, majú politické strany, majú vplyv. A chcú nám ukradnúť Slovensko a premeniť ho na neoliberálnu Ameriku..

My sa môžeme brániť iba tým, že budeme nahlas hovoriť pravdu.

A presne to hodlám robiť.

Pekný víkend, priatelia :-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Michal Šimečka
18:05:16 2019.04.11

Michal Šimečka

Starí politici o nás hovoria, že sme príliš ambiciózni, príliš trúfalí, keď hovoríme o veľkej zmene.

To počúvame od začiatku.

Keď sme zakladali Progresívne Slovensko, málokto veril, že sa dostaneme cez päť percent. A podobne to počúvali kolegovia a kolegyne zo SPOLU - občianska demokracia. Dnes sme podľa prieskumov najväčšia opozičná sila.

Keď sme od začiatku podporovali Matúš Vallo má rád Bratislavu v komunálnych volbách, málokto mu dával šancu. Hovorili – aktivista a hudobník predsa nemôže byť primátorom. A vieme, ako to dopadlo.

Keď do prezidentskej kampane vstúpila Zuzana Čaputová, hovorili, že nemá šancu. Vraj je príliš liberálna, a navyše žena. A vieme, ako to dopadlo.

Keď sme ešte súperili ako dva samostatné subjekty – PS a SPOLU – hovorili nám, že sa nedokážeme dohodnúť. Že máme veľké egá a stranícke záujmy sú nám prednejšie ako krajina. A vieme, ako to dopadlo. Dnes tu stojíme všetci spoločne a smerujeme k jednému cieľu – a tým je skutočne európske Slovensko.

A keď dnes hovoríme, že Slovensko môže byť Západ, že môže byť skutočne európske, mnohí si opäť povedia, že sme príliš ambiciózni, príliš trúfalí.

Ale my všetci, čo cítime tú pozitívnu energiu, my dobre vieme, ako to dopadne.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Zuzana Šebová
09:34:15 2019.04.11

Zuzana Šebová

Lekári už poznajú spôsob, ako prekabátiť zlovestnú chorobu: Terapiu môžu vyskúšať aj Slováci!
Dnes si pripomíname Svetový deň Parkinsonovej choroby. Ochorenie, ktoré celosvetovo postihuje až 6 miliónov ľudí, patrí medzi nevyliečiteľné. Len na Slovensku ním trpí približne 15-tisíc pacientov, najčastejšie po 50. roku života. Práve so zvyšujúcim sa vekom narastá aj riziko ochorenia, ktoré po prvýkrát pred 200 rokmi popísal anglický lekár James Parkinson.
vysetrenie.zoznam.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
20:02:59 2019.04.10

Ľuboš Blaha

Britská BBC robila interview s Čaputovou a tak sme sa konečne mohli presvedčiť, akú má angličtinu. A musím povedať, že sme sa všetci škaredo mýlili.

Vyčítali sme jej, že nevie po anglicky, ale keď si rozkliknete to video na úvod článku, vidíte, že hovorí plynulo, sebavedomo, spisovne. Klobúk dole.

Len ten Zuzankin prízvuk je taký nejaký čudný - rozmýšľam, či je to Cockney English alebo nejaký waleský prízvuk. Čo myslíte? Čo to je?

Ehm - alebo žeby to bola slovenčina?

Néééé, to určite nie: snáď by sa Čaputová nerozprávala s Angličanom po slovensky. Néééé. To jednoducho musí byť angličtina, len nejaký fakt raritný akcent :-D

Ale vážne, priatelia: len si predstavte, že by nevedel po anglicky Fico či Pellegrini.

Liberálne médiá by tu od rána do večera písali, aké je to trápne, neprofesionálne a smiešne, ale víla Zuzana nemusí hovoriť cudzím jazykom - pri nej úplne stačí, že bojuje so zlom, you know ;-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
13:54:38 2019.04.10

Najnovšie sa Matovič s Kollárom pretekajú v tom, kto hlasnejšie odmietne koalíciu so Smerom po voľbách. Kollár hovorí, že nepôjde s Ficom. A Matovič na to - ale nesmieš ani s Pellegrinim.

Chápete. Takto sa doťahujú. Ako malé decká.

DVAJA TRUHLÍCI SI DOKAZUJÚ, KTO VIAC NENÁVIDÍ FICA

Možno by si mali vymyslieť nejakú indiánsku prísahu, v ktorej svätosväte sľúbia, že sa na Fica ani len ukradomky nepozrú - ach.

Nech ich veľký Manitou stresce, keby porušili prísahu. Lebo to by bola zrada ľudstva. A musia to pokropiť vlastnou krvou, inak to neplatí.

A pozor, aby Boris nepodvádzal, sledujte, či nemá prekrížené prsty. Veď s Ficom hlasoval aj proti Istanbulskému dohovoru.

Nuž a Igor - dá sa mu veriť? Veď hlasoval za návrh Smeru, že cez sviatky majú byť zavreté obchody. Ach, aj on je zradca, všetci sú vlažní vo viere. Všetci zradili!

Prepáčte, ale mne to pripadá, ako hádka dvoch uletených fanatikov.

CHALOŠI, NENAPARUJTE SA, VŠAK VÁS ČOSKORO ESET ZLIKVIDUJE

Ja chlapcom nechcem boriť sebavedomie, ale tento druh hádok, kto hlučnejšie odmietne Fica po voľbách, je nielen trápny, ale aj úplne zbytočný.

S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou ani jeden z nich po voľbách nebude v parlamente, takže si to prskanie na Fica môžu odpustiť.

Oboch zožerie projekt ESET-u. Tak ako celú pravicu. Vrátane SaS.

Tak ako ich vysali pred prezidentskými voľbami, tak ich vysajú aj teraz. Vymažú ich z politickej mapy.

CHYSTÁ SA KAMPAŇ. KTORÁ ZMETIE SÚČASNÚ OPOZÍCIU

Nasadia svoje tímy z Ameriky. Pomôžu profíci z agentúry Shaviv. Vytvoria ošiaľ.

Zasa sa bude bojovať so zlom. Odznačiky o slušnosti zaplavia celé Slovensko. Všetci ostatní budú mafiáni, vrahovia Kuciaka a fašisti. Len politici ESET-u budú nositelia Dobra.

Zopár infantilných hesiel a do toho milióny na kampaň. Pridajú sa herci, aktivisti, zahraničné médiá. Pavián Stanke bude vrieskať na námestiach, mimovládky sa zhodnú na tom, že najlepší program má ESET.

"Odborná verejnosť" (rozumej Mesežnikov, Hríb a Valášek) sa zhodne, že strana ESET-u bude pre Slovensko spásou.

MATOVIČA SI DAJÚ NA RAŇAJKY

Zburcujú mládež, tej natárajú čokoľvek, hlavne, nech sa to usmieva. Budú tu robiť ohňostroje lásky, sprievody so sviečočkami, Kiska na každom odznačiku, hollywoodske bannery do každej domácnosti. Promovať to budú telky aj noviny. Bude to veľké ako New York.

Nejakého trnavského podvodníčka, čo tu roky trápne hejtuje Fica ako posledný retard, si v tej eufórii nikto ani len nevšimne. On na profíkov z USA nemá.

Strana sa mu rozpadne ako domček z karát, polka sa odpáli ku Kuffovi či Záborskej, druhá polka ku Kiskovi. A on tam ostane čumieť ako teľa na nové vráta. Kam sa ten hrabe?

KOLLÁRA ZOŽERÚ AKO JEDNOHUBKU NA OLOVRANT

A Kollár? Ten dopadne presne tak isto ako jeho "križiak" v prezidentských voľbách. Naleje do toho kopu prachov a získa dve-tri percentá.

Vrhnú sa na neho všetky médiá ESET-u a Penty. Od rána do večera sa bude riešiť jeho mafiánsko-pašerácka minulosť. Spravia z neho zločinca storočia.

Na sieťach ich rozstrieľajú slniečkarske úderky. Budú ich desaťtisíce ako v prezidentskej kampani - utopia ich v hejte. Vytvoria nástojčivú emóciu, že je len jedno dobro, jedna pravda, jeden kráľ - ten, koho určí ESET.

ZASE TO TU ZAMORIA AKO PRI ČAPUTOVEJ

Zasa tu budeme mať boj so zlom. So starými mafiánmi. Ach, zachráni nás anjel. Aj víla Zuzana ho podporí.

Na jeho podvody s daňami či pozemkami sa rýchlo zabudne - ak o tom niekto cekne, spravia z neho extrémistu. Ako z Blahu, keď kritizoval Čaputovú. Kiska bude svätec. Očistia ho a vyleštia.

Zamoria to tu celé liberálnou propagandou. To bude divadlo a la Hollywood! Na toto chlapi fakt nemáte.

FICO JE VÁŠ NAJMENŠÍ PROBLÉM, HOŠI

Ja vám nechcem do toho kecať, chaloši, ale kým sa tu vy dvaja pubertálne vadíte, kto z vás je väčší hejter Fica, tak ESET pripravuje vašu kompletnú deštrukciu. Neostane po vás ani mastný flak.

Nebojím sa, že by ste išli so Smerom do vlády. Toho sa fakt nebojím.

Kým si nezrátate, že vašim skutočným nepriateľom je blok, čo tvorí ESET, na čele s Kiskom, Radičovou, Trubanom a ďalšími, tak ostanete iba na smiech.

A najviac sa na vás kosia Trnka so Zajacom.

Čaute ;-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
10:50:34 2019.04.10

Čaputová dnes navštívila Českú republiku a okamžite spôsobila ťažký diplomatický prešľap.

ČAPUTOVÁ EŠTE NIE JE V ÚRADE A UŽ DIPLOMATICKY ŠKODÍ

Ešte síce nie je v úrade, ale už je zvolená. Jej návštevy teda majú politickú váhu, pretože či sa jej to páči alebo nie, ona do cudziny neprichádza ako bežná turistka. A ak si to neuvedomuje, je to tragédia pre slovenskú zahraničnú politiku.

A hádajte, koho v Česku navštívila. Opozičného poslanca Schwarzenberga z TOP09. To je ako z rozprávky o princovi a spiacej krásavici. Akurát v tomto prípade došla kandidátka ESET-u navštíviť spiaceho krásavca.

DETINSKÁ POMSTA MILOŠOVI ZEMANOVI?

Diplomaticky je to ťažký fail. Nestretla sa najskôr s prezidentom, predsedom vlády, predsedom parlamentu. Stretla sa najskôr s predstaviteľom opozície, čo je hrubý zásah do českej politickej scény.

Buď je to detinská pomsta Milošovi Zemanovi za to, že ju nepodporil v kampani, alebo je to frčka do nosa vládnym českým predstaviteľom, lebo nie sú dostatočne slniečkoví, ako si želajú sponzori našej blondíny.

V oboch prípadoch ide politicky doslova o obscénne gesto.

ŤAŽKÁ SEDLAČINA

Rád by som sa ospravedlnil českým priateľom za túto "sedlačinu" - musíte to chápať tak, že to dievča sa doteraz zaoberalo len smetiskami, takže ju to prirodzene tiahne k tým, čo sú už dávno na smetisku dejín - feudáli a liberáli.

Treba to brať s humorom. Nič iné nám neostáva. Takýchto "sedlačín" si ešte užijeme.

NECHCETE SI JU TAM NECHAŤ, PŘÁTELÉ?

Priatelia z Česka a nemohli by ste si ju v Prahe nechať? Nemohli by sme si vymeniť prezidentov?

Vy nám dáte Miloša Zemana, skúseného a múdreho tradičného sociálnodemokratického politika, ktorý sa nebojí povedať pravdu na plné ústa.

A my vám dáme Čaputovú, autorku vynikajúcich liberálnych brožúrok o smetiskách, ktoré financovala Nadácia otvorenej spoločnosti.

Čo poviete - beriete? ;-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Eduard Chmelár
06:08:00 2019.04.08

Eduard Chmelár

NAJDÔLEŽITEJŠOU ÚLOHOU DNEŠKA JE OBNOVIŤ DEMOKRACIU

Veľmi pozorne vnímam komentáre a správy mnohých ľudí, ktorí mi v posledných troch týždňoch prakticky každý deň píšu a vyzývajú ma, aby som založil politickú stranu. V tomto duchu sa nesú aj niektoré špekulácie v tlači, ktoré predpokladajú, že by mala vzniknúť nová ľavicová strana, na čelo ktorej by som sa mohol postaviť, ako o tom písala minulý týždeň napríklad Pravda: nazory.pravda.sk Chcem celkom úprimne povedať, že základný problém vidím v tom, že si nie som istý, či Slovensko potrebuje jednoduché riešenia v podobe zakladania ďalších politických strán, ktorých tu máme ako hnoja.

Nie že by sme nepotrebovali ľavicu. Práve naopak – ak v našom politickom spektre niečo naozaj chýba, tak je to autentický ľavicový, prípadne zelený subjekt. A zvlášť v takom stave spoločnosti, kde motiváciou opozície je ovládnuť mocenské zložky a mstiť sa a motiváciou vlády zamiesť stopy a nebyť kriminalizovaný, musíte ponúknuť demokratickú alternatívu pre bežných ľudí voči tejto psychotickej polarizácii. Ibaže v podmienkach plutokratického režimu, v ktorom sa nachádzame, nie je založenie strany ten najdôležitejší krok na obnovenie demokracie. Týmto spôsobom dokážete iba „prevziať moc“, ako to plánuje Andrej Kiska, ktorý na konci svojho prezidentského obdobia stratil akékoľvek zábrany, dôstojnosť a zodpovednosť hlavy štátu a jeho facebookový profil pripomína stránku straníckeho aktivistu, nie prezidenta republiky. Toto nie je moja cesta.

Nielen prezidentské voľby, ale predovšetkým vývoj v tomto štáte v uplynulých rokoch jasne ukazuje, že skutočná moc sa presúva do nevolených štruktúr. Voľby sa neúmerne predražujú a aj bývalá premiérka Iveta Radičová musela priznať, že tí, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov na kampaň, sú vo volebnej súťaži znevýhodnení. Lenže jediní, ktorí majú také obrovské peniaze potrebné nielen na víťazstvo vo voľbách, ale aj na udržiavanie fungujúcich straníckych štruktúr, sú v tomto štáte oligarchovia. Naivitou alebo skôr vedomou demagógiou súčasnej opozície je vnucovaná predstava, že oligarchia financuje len súčasné vládne strany alebo (čo je ešte horšie), že existujú dobrí a zlí oligarchovia. V skutočnosti oligarchovia rozhadzujú peniaze do viacerých strán naraz ako keď si kupujú akcie firiem. Svoje investície dostanú mnohonásobne späť v predražených štátnych zákazkách, ovplyvňujú verejnú mienku prostredníctvom vlastníctva médií, mienkotvorných think-tankov (ako napríklad INESS, ktorý financuje Penta), ale aj priamej korupcie politikov (pred niekoľkými rokmi sa v kuloároch hovorilo o tom, že cena za jedno kľúčové hlasovanie je 30 000 eur na poslanca). Majú podchytenú tvorbu zákonov, určujú, o akých témach sa bude v médiách hovoriť, kto bude na obrazovke a politici za tento priestor dokonca ochotne platia.

Keď toto všetko viete a nič nerobíte, je to aj vaša chyba. Spoločnosť si zvykla na to, že robí z politikov terč špinenia, škandalizovania, výsmechu a kyberšikany, politika je vnímaná ako podradná ľudská činnosť, ako najopovrhovanejšie ľudské povolanie, na míle vzdialené ideálu Maxa Webera. Niet sa čo čudovať, že o politiku má záujem čoraz menej kompetentných ľudí so štátnickým uvažovaním a derie sa do nej čoraz viac psychopatov. Lenže deliť spoločnosť na nás (normálnych) a (vyšinutých) politikov je nielen strašne lacné, ale aj nebezpečné. Nebezpečné pre pochopenie toho, že demokracia je predovšetkým o štruktúre a povahe sociálnych vzťahov, nie o sprostredkovanom vládnutí. Z najnovšieho výskumu, ktorý robila Zuzana Kusá zo Sociologického ústavu SAV, vyplývajú alarmujúce údaje: počet ľudí, ktorí nie sú ochotní občiansky sa angažovať, ktorí sa nezapájajú do činnosti politických strán, ale ani odborových, charitatívnych, náboženských, ekologických, kultúrnych či športových organizácií, prudko rastie. Kým pred dvadsiatimi rokmi to bolo len 24 percent, dnes viac ako 75 percent obyvateľov. Demokracia však nemôže fungovať bez demokratov, ako na to upozorňoval už Thomas Jefferson.

Logiku kapitalizmu nepreľstíte tak, že stačí nekradnúť, netunelovať a hneď bude mať štát viac peňazí – ako sa vyjadrila včera na TA3 Iveta Radičová. A už vôbec nie tak, že budete „bojovať proti zlu“. Ak už chce niekto vôbec používať takéto teologické pojmy v demokratickej politike (ja skôr zastávam názor, že tam nemajú čo robiť), potom treba pochopiť, že keď chcete viac dobra, musíte ho do systému viac dodávať, lebo zlo je nedostatkom dobra podobne ako zima je nedostatkom tepla. My však stojíme pred úplne inou, oveľa komplikovanejšou úlohou. Historickým zmyslom ľavice je dnes obnova demokracie, jej prehĺbenie na všetkých úrovniach tak, aby ľudia získali kontrolu nad vlastnými životmi. Tí, ktorí tárajú, že za to, ako to tu vyzerá, môže demokracia, nevedia, čo hovoria, lebo demokracia je stále nenaplnený ideál. Ľavica nemôže podľahnúť skratkám autoritatívnych a už vôbec nie diktátorských režimov, ktoré vždy v minulosti viedli do pekla. Ak však systém stráca demokratickú legitimitu, potom je odpoveďou skôr revolúcia ako snaha o zapojenie sa do neho a kolaborácia s ním. Keďže však revolučné podmienky nevznikajú na národnej, ale celoeurópskej úrovni, môže ľavica v takomto systéme nanajvýš brzdiť oligarchizáciu politiky. A ak k nej nechce priamo prispievať, musí nedostatok financií nahradiť množstvom aktívnych občanov. Preto je oveľa dôležitejšou úlohou ako zakladať nové politické strany obnovovať demokratické štruktúry zdola. Nemám na mysli predstieranie a kamufláž demokratickej politiky kupovaním „dobrovoľníkov“, ale skutočné zapájanie sa radových občanov do verejného diania a do aktivít vo verejnom záujme. Niektoré veci – najmä tie, ktorých odmietnutie je v silnom záujme mocenských štruktúr – jednoducho nepresadíte cez skorumpovaný parlament, ale len cez výraznú občiansku angažovanosť: formou verejného tlaku, protestov, petícií, v krajnom prípade aj referenda.

Nepýtajte sa preto, čo ja urobím pre vás, ale čo vy urobíte pre demokraciu. Pretože v demokracii sa nemôžete zbaviť zodpovednosti jej prenesením na niekoho iného a už vôbec nie na toho, kto za to nie je platený, ale robí to vo svojom voľnom čase, ktorý môže obetovať rovnako každý z vás. Sľubujem vám, že ostanem verejne činný, že sa budem angažovať za mierovú, environmentálnu a sociálne spravodlivú budúcnosť a pozývam vás k spolupráci, k spoločnému zápasu za lepší život pre čestných a pracovitých ľudí. Lebo takých je určite viac ako oligarchov s politickými ambíciami, ktorí by šetrili na dôchodcoch a sociálnych službách, ale vítajú miliardy na zbrojenie.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Miroslav Beblavý
17:29:09 2019.04.05

Miroslav Beblavý

JE TU OBROVSKÁ ŠANCA NA ZMENU. ÚSPEŠNÁ BUDE LEN VTEDY, KEĎ SA SPOJÍME

Pre žiadnu politickú stranu nie je jednoduché prísť a povedať, že v záujme veci sa nielen spájame, ale aj tebe ponúkame, buď toho šéf. Nielen formálny, ale skutočný. Andrejovi Kiskovi sme ponúkli veľmi silné kompetencie. Nebolo to ľahké ani pre nás, ale vnímali sme, že je tu obrovská šanca na zmenu. Vidíme to nielen na voľbách, ja to vidím aj na ulici, keď stretávam ľudí. Šanca na zmenu je a je riskantné ju rozbíjať na 2 kusy. Najúspešnejší môžeme byť, keď to bude spoločný projekt. My sme prezidentovi lepšiu ponuku dať nevedeli a on sa rozhodol s nami nespájať. My budeme hľadať castu ako to spraviť, ak sa bude dať.

Pozrite si celý rozhovor SME TV so @Zuzana Kovacic Hanzelova.
.
.
.
.
.
Objednávateľ: SPOLU - občianska demokracia, Koperníkova 47, 821 07 BA, IČO: 51313901
Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
09:26:09 2019.04.05

Ľuboš Blaha

Prečo chce ESET ovládnuť Slovensko? Prečo ESET financuje tandem Čaputová-Kiska? Prečo ESET vytvára liberálny blok a požiera pravicový priestor? Prečo presadzuje model amerického liberalizmu cez Denník N? Prečo do toho oligarchovia z ESET-u vrážajú také neuveriteľné množstvo peňazí? Odpoveď nájdete vo videu - v pokračovaní videa zo včerajška.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
09:37:54 2019.04.04

Ľuboš Blaha

Pre EXTRA PLUS som robil veľký rozhovor, vyšiel v novom čísle, pýtali sa ma na všetky aktuálne politické otázky, ako aj na Kiskovu novú stranu a na to, že by v nej mala figurovať aj Radičová - moja odpoveď:

KISKA JE ORDINÁRNY GAUNER

Kisku považujem za normálneho ordinárneho gaunera. Podvodník, ktorý čachroval s daňami, pozemkami, proste úplne odpudivé indivíduum. Pohŕdam ním, ani ruku by som mu nepodal. On je tá istá liga ako Bašternák či Kočner.

Kruhy za ním doňho narvali kopec prachov, aby slúžil USA a on to poslušne robil. Odkedy sa prišlo na jeho podvody, jeho popularita prudko padá a už ani pre svojich donorov nie je taký užitočný, ako bol.

NARVALI ŤAŽKÉ MILIÓNY, ABY TU VLÁDOL LIBERÁLNY TANDEM ČAPUTOVÁ-KISKA

Budú sa snažiť vytvoriť proamerický liberálny tandem – Čaputová ako prezidentka a Kiska ako predseda vlády. Preto idú s Kiskom založiť stranu. Zasa do toho nasadia ťažké milióny, mediálne impérium, mimovládky, expertov z Izraela a podobne.

Ale podľa mňa sa im už nepodarí z Kisku znovu urobiť hrdinu pracujúceho ľudu – ten chlap je už len spotená politická nula.

POLITICKÍ ZOMBÍCI

A Radičová? Nežartujte. Kto by už len tú bral vážne. Tá nech sa radšej zamýšľa nad tým, ako sa dostala k profesúre a nech konečne ukáže nejakú výnimočnú knihu, čo napísala, pretože je hanba, že takíto ľudia na Slovensku reprezentujú špičku našej vedy.

Pri všetkej úcte, Kiska a Radičová sú politickí zombíci.

Časť rozhovoru nájdete tu, zvyšok v tlačenom vydaní. Krásny deň, priatelia :-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Jozef Rajtár
06:52:15 2019.04.04

Jozef Rajtár

Aj na Denníku N už začínajú triezvieť zo "zázraku" víťazstva Zuzany Čaputovej. Jednoducho, "druhá strana", predtým plne obsadená Smerom, sa medzičasom triešti a Robert Mistrík zabezpečil maximalizáciu výsledku na "našej strane"!
Aby som bol jasný - Zuzana Čaputová si víťazstvo zaslúži a je dobré, že vyhrala!
No na to, aby bol štát riadený zodpovednou vládou, bude treba vynaložiť ešte veľa úsilia a poctivej, tvrdej práce.
A nie hlúpeho spoliehania sa na "papierových drakov" v podobe, napríklad, prieskumov so zmanipulovaným zadaním bázy pre prieskum ("Údaj NIE je totožný s odhadom % účasti vo voľbách" ako.sk
Následne deklarovaných takmer 15% pre neznámu stranu je gazdovské "pol na pol" a rovnako nepoctivo aj dopadne!
Budúca vláda musí byť seriózna a jej zložky nemôžu prihlúplo "odžubávať voliča". Len naozajstnou snahou sa Slovensko posunie dopredu!
Tu je skutočný prieskum: domov.sme.sk

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Ľuboš Blaha
22:20:31 2019.04.03

Ľuboš Blaha

Priatelia, konečne sa našla predloha pre dnešnú titulku .týždňa, na ktorej je zobrazená Čaputová, ako keby vypadla z budovateľských plagátov v KĽDR.

Skutočnosť je ešte pikantnejšia. Predlohou pre titulnú stranu .týždňa nie je Kim Čong Un, ale obraz, ktorý zdobí knižku Josepha Goebbelsa, nacistického politika a Hitlerovho propagandistu.

Ja len, že časopis .týždeň konečne našiel tú správnu inšpiráciu pre zobrazovanie Čaputovej - nacistické monštrum Goebbelsa. To zjavne plne korešponduje so spôsobom, ako vnímajú svet - extrémisticky a čiernobielo.

Gratulujem, pán Hríb, to je ozaj rozkošné, Herr Goebbels by bol na vás hrdý :-)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.