Politici podľa Blahu robia po únose užitočných idiotov Nemecku, Matovič hovorí o obrovskej hanbe

Igor Matovič
Poslanec za OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 9. septembra (WebNoviny.sk) – Kauza únosu vietnamského funkcionára je predovšetkým zlyhaním Nemecka a jeho spravodajských služieb. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS sa na tom zhodli koaliční poslanci Ľuboš Blaha a Karol Farkašovský (SNS).

Podľa Farkašovského bolo napríklad chybou, že Nemci o celej veci neinformovali zodpovedné orgány v ČR a SR. Takisto sa podľa neho treba pýtať, či z Bratislavy v inkriminovaný deň neodletelo aj iné lietadlo do Moskvy okrem vládneho špeciálu.

Podľa Blahu robia v súčasnosti médiá, politici, ako aj prezident Andrej Kiska, užitočných idiotov Nemecku, ktoré neposkytlo Slovensku v čase skutku žiadne informácie. „Nemôžete nikoho obviňovať predtým, než to vyšetrovanie je ukončené,“ zdôraznil s tým, že situácia v tejto fáze vyhovuje len nemeckým tajným službám, ktoré majú „maslo na hlave“.

Podľa opozičného poslanca Igora Matoviča (OĽaNO) ministerstvo vnútra kauzu rok zatĺkalo. „Je to obrovská hanba, ktorú sme spáchali, my sme v podstate podviedli nášho najväčšieho obchodného partnera, Nemecko,“ povedal s tým, že Slovensko bolo využité na štátny terorizmus. Poslanec Jozef Rajtár (SaS) doplnil, že ľudia na Slovensku nedôverujú policajnému vyšetrovaniu. „Takmer vždy sa skutok nestal a takmer vždy páchateľ unikol,“ vyhlásil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaIgor MatovičJozef RajtárKarol FarkašovskýĽuboš Blaha