Politici sú podľa Zemana nenažraní, vyššie mzdy by im stopol

Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

PRAHA 1. decembra (WEBNOVINY) – Český prezident Miloš Zeman by vetoval prípadné štrnásťpercentné zvýšenie platov politikov. Podľa neho ide o „nenažranosť,“ povedal v pondelok pri návšteve Brna. V prípade prezidentského veta u novely schvaľovanej „na poslednú chvíľu“ sa však môže stať, že platy skokovo vzrastú dokonca o 26 percent.

„Sú tisíce regionálnych zástupcov, ktorí pracujú podstatne viac a sú odmeňovaní podstatne menej než niektorí poslanci. Ich požiadavka je nenažranosť,“ vyhlásil Zeman. Vzhľadom na to, že poslanci riešia svoje platy na poslednú chvíľu – len niekoľko týždňov pred koncom roku – sa ponúka otázka, či možno prípadné prezidentovo veto ešte prehlasovať.

Záležať totiž bude na tom, ako rýchlo poslanci zákon v Snemovni prerokujú, schvália a pošlú do Senátu. Ten by sa ním mohol teoreticky zaoberať na svojej schôdzi 10. decembra a posunúť ho prezidentovi. Platmi poslancov sa bude zaoberať plénum Snemovne na svojej nadchádzajúcej schôdzi, ktorá sa začína v utorok, uvádza portál iDNES.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloš Zeman