Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Politické strany na Slovensku

Progresívne Slovensko
11:21:10 2019.06.15

Progresívne Slovensko

Dnes je veľký deň pre našu krajinu. Slovensko má oficiálne prvú prezidentku. Zuzana Čaputová ❤️

"Budem sa usilovať byť prezidentkou všetkých občanov. Ponúkam odbornosť, ponúkam cit a zdravý aktivistický záujem. Ponúkam teda rozum, srdce a ruky. Zložením ústavného sľubu preberám všetky záväzky a povinnosti verejnej služby. Neprišla som vládnuť, prišla som slúžiť občanom, obyvateľom, Slovensku."

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

SMK Strana maďarskej komunity
09:32:55 2019.06.15

SMK Strana maďarskej komunity

Őry Péter OT-elnök és Csallóközcsütörtök polgármestere ma reggel a Pátria Rádióban Jakab Elemérrel (a Most-Híd parlamenti képviselője, Nagyráska polgármestere) vitázott az önkormányzatiság helyzetéről, illetve szóltak a felvidéki magyar politika aktualitásairól. (A hangfelvételen a teljes vita meghallgatható.)

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

SPOLU – občianska demokracia
14:52:09 2019.06.14

SPOLU – občianska demokracia

KOALÍCIA PS A SPOLU DO PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Sme nová generácia politikov. Nechceme sa hádať, chceme ľuďom ukazovať, že spolupracovať sa dá. Preto sme sa Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia rozhodli, že pôjdeme ako koalícia do parlamentných volieb.

Vládni politici počas svojich rokoch pri moci nedokázali našu krajinu posunúť dopredu, nedokázali opraviť zdravotníctvo, nastaviť poriadne vzdelávanie a zničili dôveru ľudí v spravodlivosť.

My toto všetko chceme a vieme opraviť. Už od založenia SPOLU sa na to poctivo pripravujeme. Nestačí vyhrať voľby, spolupracujeme na tom, aby sme našu krajinu posúvali dopredu.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

SPOLU – občianska demokracia
16:11:59 2019.06.13

SPOLU – občianska demokracia

FOTKY Z BIELEHO DOMU NESTAČIA, PÁN PREMIÉR

Dankovi ľudia na ministerstve obrany odmietli medzipristátie spojeneckých vrtulníkov, ktoré sa vracali z cvičenia. Na letisku v Piešťanoch chceli doplniť palivo. Takéto odmietnutie je prvé od vstupu Slovenska do NATO.

Odborník na obranu SPOLU generál Pavel Macko SPOLU - občianska demokracia hovorí, že je neakcetovateľné, aby Slovensko bez vážneho dôvodu odmietlo presun alebo medzipristátie pre spojenecké jednotky, najmä keď ide o návrat zo spojeneckého cvičenia. Aj keby žiadosť prišla neskoro, máme možnosť takúto vec riešiť pružne a citlivo.

Odmietnutie treba vnímať ako nepriateľský postoj voči spojencom. Majú sa v budúcnosti obávať, že v prípade potreby Slovensko radšej nechá spojenecké lietadlá havarovať? Takýto postup vážne poškodzuje bezpečnostné záujmy Slovenskej republiky.

Predseda vlády Peter Pellegrini by mal nechať celú vec dôkladne vyšetriť. Ak sa ukáže, že nešlo len o babráctvo úradníkov, ale o politicky motivovaný postup SNS, mal by okamžite konať. A zobrať obranu z rúk ľudí, ktorí konajú proti záujmom Slovenska. Usmiate fotky z Bieleho domu nestačia na to, aby nás spojenci vnímali ako spoľahlivého partnera.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

SPOLU – občianska demokracia
12:23:57 2019.06.13

SPOLU – občianska demokracia

MIROSLAV BEBLAVÝ JE NAJDÔVERYHODNEJŠÍM LÍDROM OPOZÍCIE

V SPOLU od vzniku pracujeme na tom, aby sme si zaslúžili vašu dôveru. Pripravujeme sa programom, ľuďmi, vytvárame spojenectvá, aby sme naše sľuby vedeli aj splniť. Historicky najvyššia dôveryhodnosť nášho predsedu a jeho pozícia najdôveryhodnejšieho lídra opozičnej strany je odmenou a povzbudením k ďalšej práci. Lebo najdôležitejšie je premeniť dôveru na vysledky, ktoré Slovensku reálne pomôžu k zmene.

Chceme, aby bolo Slovensko férovou a spravodlivou krajinou. Aby sa tu ľuďom darilo a oplatilo žiť poctivo. Nechceme sa hanbiť za rozbité nemocnice ani sa obávať budúcnosti a toho, či na ňu naše deti v školách pripravujeme. Naše vody, pôdu a ovzdušie chceme zachovať čisté a použiteľné aj pre ďalšie generácie. Sú to náročné veci. Aj preto pracujeme na tom, aby sme na ne boli najlepšie pripravení.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Sme rodina - Boris Kollár
09:55:41 2019.06.13

Sme rodina - Boris Kollár

Ak je zdravá hora a lesy, tak si plnia všetky svoje funkcie od rekreačnej, estetickej až pôdohospodársku.

Problém nastáva vtedy, ak je les napadnutý škodcami, zanedbáva sa alebo sa táto problematika dlhodobo ignoruje.

V dôsledku poslednej veternej kalamity sa v Javorovej doline rozšírili lykožrúti, ktorých však nemožno odstrániť, lebo sa jedna o bezzásahovú zónu, a teda časť národného parku.

A škody každým dňom rastú...

Preto sa naše hnutie v spolupráci s našou odbornou pracovnou skupinou ako PRVÉ chytilo tejto problematiky ✌️

Boris včera absolvoval stretnutie so zástupcami pozemkových spoločenstiev Liptovsko-podtatranského regiónu.

RIEŠENÍM JE:
➡️ nájsť spôsob vhodného obhospodárenia lesa,
➡️ nájsť finančné prostriedky,
➡️ upraviť legislatívu,
➡️ zachrániť horské lesné smrečiny,
➡️ venovať sa problematike života ľudí pracujúcich na vidieku,
➡️ chrániť prírodu a hľadať optimálne riešenie

Česko je na tom podobne, avšak ono sa tejto témy plne chytilo, u nás sa nenašiel nik. Výjazdové rokovanie vlády u nás skončili bez akéhokoľvek výstupu, preto sa do tejto témy púšťame my ✌️

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

SPOLU – občianska demokracia
09:46:00 2019.06.12

SPOLU – občianska demokracia

VYPOČUJTE SI NOVÝ PODCAST .TÝŽDŇA S NAŠIMI EUROPOSLANCAMI

V podcaste .týždňa náš europoslanec Vladimír Bilčík SPOLU - občianska demokracia hovoril o riešeniach mnohých problémov, ktorým Slovensko aj spoločná Európa čelia.

1️⃣. Spájanie síl a jasné proeurópske postoje sú najlepšou odpoveďou na hrozbu populistov a extrémistov. Ukázali to aj európske voľby na Slovensku. Bude to dôležité pri hľadaní spoločných riešení na problémy, ktoré nás všetkých trápia. Budeme musieť spájať sily naprieč frakciami v novom Európskom parlamente.

2️⃣. Musíme sa sústrediť na programové priority budúcej Európskej komisie. Preto by bolo dobré prijať rozhodnutia o kľúčových pozíciách na čele európskych inštitúcií už v najbližších týždňoch. Je dôležité, aby sme sa oveľa viac venovali otázkam bezpečnosti a spravodlivosti. Sám sa budem usilovať, aby sme účinnejšie čelili propagande, dezinformáciám a klamstvám vo verejnom priestore. Zápas o pravdu a o poctivú politiku sa musí stať prioritou na Slovensku i v celej Európe.

3️⃣. Európska únia bude silným hráčom, len keď sa bude môcť oprieť o poctivú európsku politiku v členských krajinách. Slovensko takú politiku nerobí. Naopak, premiér či predseda parlamentu zneisťujú spojencov nepremyslenými a pre záujmy Slovenska zbytočnými cestami do Bieloruska či Ruska. Preto sa budeme usilovať o jasný proeurópsky hlas v slovenskej politike aj v budúcoročných parlamentných voľbách.

Celý podcast si môžete vypočuť cez odkaz.

Zobraziť status na Facebooku (zobraziť viac...)

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X