Politickí protivníci podľa Hrnka vylievajú na národniarov kýble špiny, aby poškodili meno strany

Anton Hrnko
Poslanec NR SR za SNS Anton Hrnko. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Politickí protivníci podľa prvého podpredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Antona Hrnka vylievajú na národniarov kýble špiny, aby poškodili meno strany.

Ako povedal v piatok na tlačovej besede, do SNS nevstúpil, aby klamal, zavádzal a opíjal sa, ako sa píše na sociálnych sieťach. Podľa neho predseda SNS Andrej Danko má ideály, na ktorých SNS pred 150 rokmi vznika. „SNS sa nemá za čo hanbiť, lebo po vstupe do vlády robí politiku na prospech ľuďom. Nerobí praktiky, ktoré sú mne odporné,“ vyhlásil.

Dvaja politici a jeden lobista

V rezorte obrany podľa Hrnka dala Slovenská národná strana po voľbách dôveru človeku, ktorý ozbrojeným silám rozumie a vie zabezpečiť obranyschopnosť SR. „Je naším cieľom, aby slovenské ozbrojené sily boli obranyschopné,“ konštatoval.

Upozornil, že dnes na rezort útočia cez kauzu nákupu obrnených transportérov ľudia, z ktorých sú dvaja politici a jeden lobista. „Milan Krajniak (Sme rodina) a Martin Dubéci (Progresívne Slovensko) si riešia politické body pre vlastné strany. Mali by si byť vedomí, že akýkoľvek politický zápas by sa mal viesť na pôde SR a vynášanie za hranice je znižovanie vážnosti SR,“ vyhlásil Hrnko.

Názory Dubéciho sú podľa neho neodborné. Dubéci totiž zverejnil na svojom facebookovom profile dokument, ktorý hovorí o nezrovnalostiach v informovaní o obstaraní vojenskej kolesovej techniky typu 8×8.

Rokovanie brannobezpečnostného výboru

Hrnko pripomenul, že Krajniak pôsobil vo Fonde národného majetku a na ministerstve vnútra. „Gorila sa neťahala okolo SNS, ale Krajniak by niečo mohol vysvetliť,“ vyhlásil Hrnko. Ak podľa neho Krajniak vie o úplatkoch za tender pri nákupe transportérov, tak to mal oznámiť na prokuratúre, lebo ide o trestný čin. Ak vedel o trestnom čine a ho neoznámil, tak sám pácha trestný čin.

Ministerstvo obrany podľa Hrnka vyvíja také vozidlá, ktoré budú spĺňať potrebné kritériá. Priznal, že sa to dá nakúpiť v iných štátoch, ale nechce, aby peniaze daňových poplatníkov skončili v Poľsku alebo vo Francúzsku. Podľa Hrnka slovenský transportér bude lacnejší, ako by bol nákup z iných európskych krajín.

Hrnko na stredu zvoláva rokovanie brannobezpečnostného výboru NR SR. Na ňom by mal minister obrany Peter Gajdoš predložiť poslancom všetky zverejniteľné dokumenty, ktoré sa týkajú nákupu transportérov. „Vyzval som ministra obrany, aby bol maximálne otvorený,“ uviedol.

Reportáž fínskej televízie YLE

Fínska verejnoprávna televízia YLE odvysielala reportáž o nákupe transportérov Patria, ktoré chcú objednať nominanti SNS za takmer 400 miliónov eur.

Novinár v televízii uviedol, že nákup transportérov Patria sa stal na Slovensku kauzou. V reportáži sa objavil práve poslanec zo Sme rodina Milan Krajniak a povedal, že má informácie o tom, že na transportéroch majú zarobiť podnikatelia blízki SNS. Informáciu priniesol v utorok portál Denníka N. Prototyp bojového vozidla 8×8 má byť výsledkom spoločného slovensko-fínskeho vývoja.

Krajniak tiež uviedol, že ak rezort obrany zverejní kompletný materiál aj s cenami jednotlivých komponentov, ktoré budú zodpovedať cenám na súčasnom trhu, tak nemá problém sa verejne ospravedlniť. Ministerstvo obrany už podalo na Krajniaka trestné oznámenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAnton HrnkoMartin DubéciMilan KrajniakPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily Slovenskej republikySNS Slovenská národná strana