Politikov zaujíma, či sa vyšetria tvrdenia týranej Jánošovej

Iveta Jánošová
Iveta Jánošová Foto: printscreen/Facebook I. K.

BRATISLAVA 6. novembra (WebNoviny) – Opozičná SaS vyzýva generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, aby verejnosti potvrdili, že orgány činné v trestnom konaní vyšetrujú tvrdenia týranej manželky člena strany Smer-SD Vladimíra Jánoša.

Jánošovej spoveď podľa liberálov hovorí o vážnych podozreniach na korupčnú trestnú činnosť nielen jej manžela, ale aj predsedu vlády a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica. „Verejnosť má právo vedieť, že prokuratúra nie je agentúra maskovania trestnej činnosti vládnych politikov. Pripomíname, že za celú existenciu terajšej prokuratúry nebol reálne braný na zodpovednosť žiaden významný politický činiteľ,“ uvádza tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik. To podľa jeho slov platí bez ohľadu na skutočné, či vynútené stiahnutie výpovede Ivety Jánošovej.

„Každému je predsa jasné, že takéto konanie je dôsledkom snahy tých, ktorí sú podozriví z trestnej činnosti. Stiahnutie Jánošovej výpovede o obrovskej korupcii dokazuje, že je potrebné na podozrivé osoby uvaliť väzbu pre marenie vyšetrovania,“ uzavrel Baránik.

Jánošova manželka na videu zverejnenom na sociálnych sieťach hovorí, ako Vladimír Jánoš domov nosil zväzky bankoviek v igelitových sáčkoch so slovami, že takto sa zarábajú peniaze. Jánoš podľa manželky nosil domov peniaze od roku 2006 v asi trojmesačných intervaloch, asi od roku 2010 ich mal naozaj veľa. Podľa slov manželky si na sčítanie peňazí zadovážil aj stroj ako v banke, ktorý niekedy pri počítaní „vrčal aj 15 minút“. Peniaze mal Jánoš podľa manželky nosiť domov po stretnutiach so šéfom Hornonitrianskych baní Prievidza Petrom Čičmancom. Časom podľa Jánošovej nahromadil jej manžel, poslanec Smeru-SD, sumu v niekoľkých miliónoch eur. Jánošová žena vo videu rovnako hovorí, že Jánoš mal blízky vzťah s premiérom Robertom Ficom.

Dva dni po zverejnení videa Jánošova manželka cez právnika požiadala o stiahnutie nahrávky s tým, že nikdy nedala súhlas na jej zverejnenie. Na rozhovor ju údajne naviedol právny zástupca Ivan Katrinec, Jánošová si myslí, že jeho cieľom bolo s nahrávkou obchodovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz BaránikIvan KatrinecIveta JánošováVladimír Jánoš