Politiku cynizmu a privilégií Roberta Kaliňáka musí nahradiť spravodlivosť, hovorí SaS

Kiššová, Sulík
Zľava: Poslankyňa za SaS Jana Kiššová a predseda strany Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) – Slovensko má za sebou jeden z najťažších rokov od Nežnej revolúcie. Myslia si to predstavitelia opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) – jej predseda Richard Sulík a podpredsedovia Jana Kiššová a Ľubomír Galko. Ich stanovisko agentúre SITA poskytla Marie Stracenská z komunikačného oddelenia SaS.

Politika cynizmu a privilégií

„Beštiálna vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej otriasla krehkými základmi našej demokracie. Potvrdila, že organizovaný zločin, podobne ako v 90. rokoch minulého storočia, zmohutnel, metastazoval do najvyšších poschodí politiky a ochromuje akcieschopnosť orgánov činných v trestnom konaní. Iba vďaka enormnej mobilizácii angažovaných občanov a neutíchajúcich aktivít opozície sú sily dobra a zla dnes ako-tak vyrovnané,“ uvádzajú liberáli.

Budúce parlamentné voľby, obdobne ako tie v roku 1998, v ktorých bol porazený mečiarizmus, rozhodnú podľa sulíkovcov o charaktere štátu. „Politiku zloby Roberta Fica musí nahradiť úcta k hodnotám, na ktorých stojí sloboda a prosperita. Politiku cynizmu a privilégií Roberta Kaliňáka musí nahradiť spravodlivosť pre všetkých. Chamtivú aroganciu SNS slušnosť, a oportunizmus Mostu-Híd politika zásad,“ píše sa v stanovisku liberálov.

Nádej na zmenu

Členovia SaS sú presvedčení, že Slovensko sa vezie na vlne celosvetového hospodárskeho rastu do budúcnosti, ktorá však neveští nič dobré. Podľa nich nie sme dobre pripravení na budúce krízy, ani na budúce výzvy.

„Naše podnikateľské prostredie upadá, vzdelávanie je zastarané a verejné služby napriek vynaloženým miliónom eur sú prebyrokratizované a neefektívne. Predvolebný rok 2019 na tomto zlom stave nič nezmení. Naopak, politiku zahltí ešte viac populizmu…V zahraničnej politike vládna koalícia ponúkne domácej verejnosti a našim partnerom v EÚ a NATO len ďalšie rozporuplné signály, cudzopasiace na proruských sentimentoch, ktoré sú mimo reality,“ tvrdia liberáli.

Nádejou podľa SaS je, že sa v roku 2018 prebudila časť polície, čo SaS podporuje. „Budeme teda stavať na tom dobrom, čo tu je, až dobré preváži nad negatívami. Rok 2019 bude pre stranu Sloboda a Solidarita obdobím pokračujúceho zápasu, aby zlo nezískalo prevahu. Budeme vehementne brániť demokraciu, odhaľovať svinstvá jednotlivcov i chyby v systéme. Budeme sa pripravovať na prevzatie zodpovednosti a očistu spoločnosti od oligarchov a organizovaného zločinu. Predvolebný rok 2019 nesmie byť rokom temna, ale novej nádeje na zmenu,“ uzavreli liberáli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakJana KiššováĽubomír GalkoMartina KušnírováRichard SulíkRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Most-HídSaS Sloboda a Solidarita