Politológ prirovnal Matoviča a Hlinu ku kohútom na smetisku

Matovič, Hlina
Alojz Hlina v piatok odišiel z klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností. Líder Igor Matovič požiadal o luxus, aby nemusel jeho odchod komentovať. Foto: Archívne foto SITA/Ivan Fleischer
Michal Horský
Foto: Facebook

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Už dlhšie očakávaný rozchod dvoch kohútov na jednom smetisku sa zrejme stáva skutočnosťou, okomentoval politológ Michal Horský odchod poslanca Alojza Hlinu z poslaneckého klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO).

Dôvody svojho odchodu, ktorý uvádza Hlina, sú však podľa politológa notoricky známe, ale aj závažné.„Vlastníctvo značky, existencia politickej strany bez straníkov a jednotného programu poslaneckého klubu sú tak zásadného významu, že je až zarážajúce, že Hlina na to prišiel až po takej dlhej dobe,“ povedal Horský pre agentúru SITA.

V OĽaNO je ale podľa neho celý rad ďalších osobností, napríklad Mikuláš Huba, ktorí by sa mali k tejto téme vyjadriť. Mali by aj prezradiť dôvody, ktoré ich vedú zotrvávať v strane, ktorá nemá straníkov a je európskym politickým nonsensom, dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaIgor MatovičMichal HorskýMikuláš Huba
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti