Politologička si myslí, že Sólymos by mal odstúpiť aj z kandidátky do parlamentných volieb

SÓLYMOS: Po stredajšom incidente podáva demisiu
Minister životného prostredia SR László Sólymos počas brífingu k incidentu v ázijskej reštaurácii, počas ktorého ministra životného prostredia SR zadržala polícia. Minister na brífingu oznámil, že podáva demisiu. Bratislava, 23. január 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Odstupujúci minister životného prostredia László Sólymos (Most-Híd) by sa mal vzdať miesta aj na kandidačnej listine svojej materskej strany. Nemal by sa teda uchádzať ani o poslanecké kreslo vo februárových parlamentných voľbách.

Odstúpenie bolo jediné riešenie

Myslí si to politologička Darina Malová z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v súvislosti s incidentom, po ktorom polícia v stredu večer ministra zadržala.

„Myslím si, že by mal odstúpiť aj z kandidátky do volieb. Politici, korí nedokážu kontrolovať svoje správanie, by si mali veľmi dobre rozmyslieť, či sú v politike na pravom mieste,“ povedala pre agentúru SITA Malová. Podľa politologičky bolo odstúpenie ministra „jediným možným riešením“. „Tento incident je veľmi medializovaný a môže priťažiť aj strane Most-Híd v nasledujúcich voľbách,“ dodala.

Trojka na kandidátke Mosta-Híd

Sólymos sa nachádza na treťom mieste kandidačnej listiny Mosta-Híd. To, či na nej po včerajšom incidente aj ostane, nie je jasné. Strana to zatiaľ verejne nekomentovala. V poslednom prieskume agentúry AKO pre televíziu TA3 dosiahla podporu 4,2 percenta a neprekročila tak potrebný počet percent na vstup do parlamentu.

Šéf envirorezortu bol podľa medializovaných informácií pod vplyvom alkoholu v ázijskej reštaurácii v centre Bratislavy slovne a fyzicky napadol spoločne s ďalším mužom personál. Minister Sólymos sa vo štvrtok za incident ospravedlnil a oznámil, že podáva demisiu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Darina MalováLászló Sólymos
Firmy a inštitúcie Most-Híd