Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poľovník
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Poľovník Štubňa môže skončiť aj ako obvinený, tvrdí expert

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Poľovník Daniel Štubňa môže skončiť orgánmi činnými v trestnom konaní aj ako obvinený, pokiaľ existujú relevantné listinné alebo iné dôkazy svedčiace proti nemu.

V súvislosti so Štubňovým listom starostovi obce Pukanec to pre agentúru SITA uviedol nezávislý právny expert Jaroslav Jakubčo. Týmto listom sa mediálne známy poľovník Štubňa snažil ovplyvňovať rozhodovanie obce vo veci výkonu práva poľovníctva a ponúkal odmenu 10 500 EUR.

„Ako bol list medializovaný, tak takýmto konaním bolo zástupcom obce ponúknuté a aj poskytnuté finančné plnenie za výkon hlasovacích práv v prospech jeho poľovníckej organizácie, čo môže byť považované aj za formu úplatku v zmysle paragrafu 332 Trestného zákona,“ domnieva sa Jakubčo.

Ako dodal, obec sa verejne od daného konania dištancovala. Zároveň poslanec miestneho zastupiteľstva, ktorý nechcel byť menovaný potvrdil, že obec poskytnuté finančné prostriedky bezodkladne vrátila.

Štubňa obvinil viaceré osoby z vydierania

Štubňa minulý týždeň v stredu na tlačovej besede SaS obvinil viaceré osoby z vydierania a vypaľovania pri získavaní poľovného revíru v okolí Levíc. Uviedol, že ak neposkytne úplatok, na schôdzu, ktorá mala všetko odsúhlasiť, neprídu zástupcovia Slovenského pozemkového fondu a tak nebude uznášaniaschopná.

Slovenský pozemkový fond v reakcii na informácie D. Štubňu uviedol, že sa nezúčastnil na plánovanom valnom zhromaždení vlastníkov poľovných pozemkov v poľovnom revíre Teplá Voda, ktoré sa malo uskutočniť 24. apríla 2018 z dôvodu, že mu boli pred termínom zhromaždenia doručené podnety obce Pukanec a ďalšej fyzickej osoby, ktoré spochybnili oprávnenie Daniela Štubňu konať v ich mene na predmetnom zhromaždení.

Proti podnikateľovi Štubňovi sa postavili miestni poľovníci a obec Pukanec, pričom vypovedali už pred vyšetrovateľom.

Za páchateľa korupcie mali označiť pritom práve podnikateľa Daniela Štubňu, ktorý vystúpil na tlačovej konferencii politickej strany SaS. Agentúru SITA o tom informovalo Poľovnícke združenie Teplá Voda. „Je nám známe, že práve on sa snažil uplácať a robil nátlak na obyčajných vidieckych ľudí a majiteľov pozemkov,“ uviedli vo svojom stanovisku deviati miestni poľovníci.

Poľovníci vnímajú Štubňu ako násilníka

Štubňu podľa svojich slov vnímajú ako násilníka a agresora. „Agresívnym spôsobom sa snažil získať revír pre seba na úkor nás,“ konštatujú poľovníci zo združenia Teplá Voda.

Agentúra SITA má k dispozícii jeho list z 19. apríla tohto roka, v ktorom ponúkal starostovi obce Jánovi Rievajovi 10 500 EUR za umožnenie výkonu práva poľovníctva a začlenenie pozemkov s výmerou 105 ha vo vlastníctve obce do poľovného revíru Teplá Voda.

Štubňa v liste tiež sľuboval podporu obci pri organizácii miestnych podujatí. Starostu a poslancov pozval v termíne do 23. apríla na osobné stretnutie, ktoré sa neuskutočnilo.

Následne svoj podnikateľský prípad medializoval na tlačovej konferencii strany SaS 25. apríla tohto roka. Poľovníci z poľovníckeho združenia Teplá Voda sa od Štubňu dištancovali. Uviedli, že nikdy nebol členom ich organizácie a nie je väčšinovým vlastníkom pozemkov v tomto poľovnom revíri.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR vo svojom stanovisku konštatovalo, že rezort do procesu prenajímania poľovných revírov nevstupuje a ani nezastupuje žiadnych vlastníkov.

Odporúčané články

Sulíkova SaS viní členov rodiny Richterovcov, že vlastným neziskovkám pridelili dotácie Vypaľovanie farmárov a poľovníkov je nová kultúra oligarchov aj politikov, tvrdí Sulíkova SaS

Neprehliadnite

Pellegrini zostal prekvapený, že Most-Híd podporil Čaputovú v druhom kole prezidentských volieb Osud brexitu je v rukách Britov, Európska únia sa podľa Tuska posnaží o najlepšiu možnú dohodu Foto: Slovensko dosiahlo na špeciálnej olympiáde historický úspech, získalo až dvanásť zlatých medailí Kráľovná šprintu Kuzminová nadviazala na triumf z MS, Fialková čaká na vytúžené víťazstvo Väčšina pitnej vody sa spotrebuje na výrobu potravín, Matečná vyzýva na zastavenie ich plytvania Video: Danko daroval pápežovi Františkovi fujaru a pozval ho na návštevu Slovenska Donald Trump ruší nové sankcie voči Severnej Kórei, lebo má rád Kim Čong-una Z hromadnej vraždy pápayovcov nie je nikto právoplatne odsúdený a traja obvinení sú už mŕtvi

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.