Poľské lietadlo pre bombovú hrozbu neplánovane pristálo

Lietadlo
Pražské letisko na svojich internetových stránkach uviedlo, že let, ktorý mal pristáť o 21.20 h, mešká a pondelkový let o 8.20 h z Prahy do Amsterdamu je zrušený. Foto: ilustračné, Thinkstock

VARŠAVA/BURGAS 19. novembra (WebNoviny.sk) – Lietadlo poľskej charterovej spoločnosti Small Planet smerujúce z Varšavy do Hurghady v Egypte, ktoré vo štvrtok ráno neplánovane pristálo na letisku v bulharskom meste Burgas, sa stalo obeťou nemiestneho žartu jedného s pasažierov. Vyplýva to z vyhlásenia aerolínií, ktoré má k dispozícii agentúra Reuters.

Lietadlo malo na palube 161 cestujúcich a členov posádky. Jeho kapitán sa rozhodol núdzovo pristáť po tom, čo starší pasažier posádke oznámil, že na palube je bomba. „Cestujúci neskôr informoval posádku, že to bol len žart, ale v záujme bezpečnosti všetkých cestujúcich boli spustené všetky bezpečnostné postupy,“ uvádza sa vo vyhlásení Small Planet Airlines.

Airbus A320 pristál v Burgase krátko pred 06.00 h miestneho času (05.00 h SEČ). Pasažieri z neho vystúpili a presunuli ich do tranzitnej haly letiska. Televízia TVN24 s odvolaním sa na informácie bezpečnostnej služby letiska uviedla, že 67-ročný poľský občan, ktorý bombu nahlásil, bol pod vplyvom alkoholu. Spoločnosť Small Planet pošle do Burgasu ďalšie lietadlo, ktoré prepraví cestujúcich do Hurghady.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom