Poľsko zasiahli silné búrky, vyvrátený strom zabil ženu

Poľsko zasiahli silné búrky, vyvrátený strom zabil ženu
Vyvrátený strom spadol na auto, v ktorom boli tri ženy, v obci Slawa v Lubuskom vojvodstve. Foto: ilustračné, SITA/AP

VARŠAVA 19. júla (WEBNOVINY) – Búrky, ktoré v nedeľu popoludní zasiahli od západu Poľsko, si vyžiadali v obci Slawa v Lubuskom vojvodstve v prihraničí s Nemeckom prvú obeť. Istá žena tu zahynula vo vraku motorového vozidla, na ktoré spadol vyvrátený strom. Vo vozidle boli v inkriminovanom čase aj ďalšie dve ženy, ich životy nie sú v ohrození. Informáciu priniesla spravodajská televízia TVN24.

Podľa rovnakého zdroja spadol vyvrátený strom aj na autobus na železničnom priecestí v obci Grabik v Lubuskom vojvodstve. Zranenia utrpel vodič autobusu, ktorý však neviezol pasažierov. Doprava je tu dočasne prerušená.

Meteorológovia varujú pred ďalšími búrkami

Poznanskí hasiči zaznamenali asi 100 núdzových volaní, zväčša v dôsledku zatopenia pivničných a iných nižšie položených priestorov, ale aj vyvrátených stromov či polámaných konárov blokujúcich komunikácie. Zranených, ani obete tu však, našťastie, ani po búrkovom fronte neregistrujú.

Poľskí meteorológovia, podobne ako ich českí, rakúski i maďarskí kolegovia varovali dnes pred prudkými búrkami, ktoré by mali priniesť na krátky čas síce mierne ochladenie, avšak môžu znamenať aj významnú hrozbu vzhľadom na ich sprievodné faktory ako prudký nárazový vietor a krupobitie. Búrky nad Poľskom postupujú aktuálne smerom na severovýchod.

Ulice sa menili na riečky

Už v sobotu pocítili rozmary prírody vo Veľkopoľskom vojvodstve, kde prudký nárazový vietor strhol strechy viacerých objektov a ulice sa vo viacerých lokalitách zmenili v dôsledku zrážok na riečky. To isté platilo aj o Mazovskom vojvodstve, kde si víchrica vynútila evakuáciu viac ako 750 ľudí z dovolenkárskeho zariadenia v Szczutowe.

Spôsobené škody si vynútili dočasné uzavretie zariadenia, v ktorom doteraz zostalo iba 20-30 ľudí. Tí nemali v sobotu možnosť opustiť zariadenie, ktoré je vzhľadom na spôsobené škody dočasne uzavreté, informovala v nedeľu spravodajská televízia TVN24. Hasiči mali v okolí plné ruky práce s odstraňovaním vyvrátených stromov i uvoľňovaním poškodených motorových vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom