Poľský motocyklista prišiel o život po zrážke s protiidúcim autom

Motorka, nehoda
Foto: ilustračné, SITA/KR PZ Trnava.

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – Život poľského motorkára si vyžiadala nehoda, ktorá sa stala v nedeľu popoludní v smere na maďarskú obec Pácin od Veľkého Kamenca. Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, vodič motorky Triumph z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim autom Toyota Land Cruser, ktoré viedol 43-ročný Poliak.

Pri zrážke utrpel vodič motocykla zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška u šoféra auta alkohol vylúčila, u motocyklistu prítomnosť alkoholu budú zisťovať pri pitve. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, presnú príčinu nehody, mieru zavinenia aj ďalšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania.

„Vzhľadom na stúpajúci počet motorkárov na cestách polícia opätovne apeluje na dodržiavanie dopravných predpisov. Aby nedochádzalo k zbytočným zraneniam a úmrtiam, je potrebné zvýšiť opatrnosť, pozornosť, predvídať a včas reagovať. Oproti vodičom v motorových vozidlách majú motocyklisti veľkú nevýhodu, sú zraniteľnejší, pri páde nie sú dostatočne chránení a hrozia im vážne zranenia či smrť,“ pripomína polícia v tlačovej správe a opätovne zdôrazňuje potrebu nosiť ochranné oblečenie a ochrannú prilbu, nevynímajúc reflexné prvky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR