Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pocasie teplo leto kupanie kupalisko chlapec horucavy
Foto: SITA/AP
25. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Poplach na kúpalisku, desiatky ľudí dostali žalúdočnú virózu

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) – Na termálnom kúpalisku Poľný Kesov zaznamenali 23 prípadov gastroenteritídy. Kúpalisko bolo preto v stredu 23. júla uzavreté. „Vykonali sme dezinfekciu a sanitáciu a dnes už máme otvorené,“ povedala Adriana Barátová z marketingového oddelenia kúpaliska.

Okrem detského bazéna sú všetky ostatné bazény v prevádzke. Vzorky vody odobraté hygienikmi 22. júla potvrdili podľa úradu verejného zdravotníctva nevyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie v neplaveckom bazéne a v detskom bazéne.

V priebehu tohto týždňa bolo v prevádzke 169 umelých kúpalísk. Zistené nedostatky v mikrobiologickej oblasti odstraňovali na kúpaliskách Topoľčany, Brezová pod Bradlom, Wellness centrum Patince, Termálnom kúpalisku Komárno a kúpalisku SAMŠPORT Myjava. Menšie nedostatky v čistote a v hygienickom zabezpečovaní vody boli zistené aj v malom neplaveckom bazéne na Obecnom kúpalisku Strelníky.

V prevádzke je 16 kúpalísk

V prevádzke je momentálne 16 prírodných kúpalísk s vyhovujúcou vodou. Konkrétne sú to Zlaté Piesky, Kuchajda a Slnečné Jazerá – Senec v Bratislavskom kraji, Veľká Domaša – Tíšava a Veľká Domaša – Valkov v Prešovskom kraji a Plážové kúpalisko Liptovská Mara – Liptovský Trnovec v Žilinskom kraji. V Košickom kraji vyhovujú Vinianske jazero, Zemplínska šírava – Kamenec, Zemplínska šírava – Paľkov a Zemplínska šírava – Hôrka.

V Banskobystrickom kraji je možné kúpať sa na prírodných kúpaliskách Teplý vrch – pláž Ormet, Teplý vrch – pláž Drieňok, Ružiná – pri obci Divín, Zelená voda – Kurinec a na Prírodnom kúpalisku Tornaľa. V Trnavskom kraji vyhovuje prírodné kúpalisko v Rekreačnej oblasti Kunovská priehrada. Zákaz kúpania trvá vzhľadom na nevyhovujúcu biologickú kvalitu vody na prírodnom kúpalisku Jazero Košice a vodnej nádrži Lipovina – Bátovce. Od 17. júla platí zákaz kúpania na prírodnom kúpalisku v Rekreačnej oblasti Gazarka Šaštín – Sráže v Trnavskom kraji.

Kúpať sa dá aj v prírode

Výsledky analýz z minulého týždňa potvrdili vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie aj na prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. Konkrétne sú to Kuchajda, Čunovo, Rusovce – Candell, Zelená voda pri Novom meste nad Váhom, Vodná nádrž Nitrianske Rudno, Ružiná, Počúvadlianske jazero, Veľké Kolpašské jazero, Vindšachtské jazero, Zemplínska šírava – Biela hora,

Zemplínska šírava – Medvedia hora, Pod Bukovcom a Ružín. Vyhovujúce boli aj ostatné odbery na lokalitách Veľký Draždiak, Šulianske jazero, Vodná nádrž Prusy, Vodná nádrž Stará Myjava, Vodná nádrž Dubník, Štrkovisko Horná Streda, Tona Šurany a na príležitostne využívaných lokalitách v okrese Banská Štiavnica a Žarnovica, konkrétne Belianske jazero, Evičkino jazero, Klinger, Kopanice a Tajch.

Odporúčané články

V Číne zomrel muž na mor, zrejme sa nakazil od svišťa Počas leta treba byť opatrný, utopilo sa už osem ľudí

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...