Poplach v Bratislave, zariadenie pripomínalo bombu

Bts letisko stefanika bratislava
Letisko M. R. Štefánika, známe aj ako Airport Bratislava (BTS), je najväčším a hlavným letiskom v Slovenskej republike, cez ktoré ročne prejdú približne 2 milióny cestujúcich. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Bezpečnostným zložkám bratislavského letiska sa podarilo zadržať podozrivého pasažiera, ktorému v batožine objavili predmet, pripomínajúci výbušný systém. Informoval o tom portál Topky.sk.

„Môžem vám potvrdiť, že v stredu ráno na bratislavskom letisku identifikovali cestujúceho s batožinou, ktorý cestoval v skupine, a vykazovala všetky známky aktívneho výbušného systému,“ povedal portálu Topky.sk riaditeľ letiska Ivan Trhlík.

Podľa informácií bol podozrivý páchateľ občan Slovinska a mal letieť do španielskej Málagy.

Bezpečnostné zložky preverili, či nie je napojený na nejakú teroristickú skupinu vzhľadom na to, že Málaga je považovaná za jedno z centier arabských radikálov.

Slovinec sa údajne bránil, že zariadenie je určené na liečenie chorých na psoriázu. Podľa riaditeľa letiska Trhlíka so špeciálnymi bezpečnostnými zložkami batožinu preskúmali a dodal, že javila všetky známky aktívneho výbušného systému. Podľa neho sa za posledné roky nevyskytla na letisku taká explicitná situácia, ako práve táto.

Podozrivé zariadenie sa podarilo odhaliť pri detekčnej kontrole, dodáva portál. Na prevádzku letiska to však podľa webu nemalo žiadny väčší vplyv a fungovalo v normálnom režime bez zrušenia či posunutia letov. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová po prešetrení situácie uviedla, že podozrenie o nástražnom výbušnom systéme sa nepotvrdilo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom