Poprad neudržal náskok proti Trenčínu. Košice, Michalovce a Zvolen v Tipsport lige uspeli

Poprad - Trenčín
Zľava v popredí: Peter Bjalončík z HK Poprad a Brandon Alderson z HK Dukla Trenčín počas hokejového zápasu 13. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HK Poprad - HK Dukla Trenčín. Poprad, 18. október 2019. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Hokejisti Košíc zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 4:2 v piatkovom zápase 13. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 a sériu domáceho tímu bez bodu natiahli už na štyri stretnutia. Päť gólov duelu padlo v druhej tretine. Na presný zásah hosťujúceho Marcela Haščák vzápätí odpovedal Jakub Sukeľ, na gól Jurija Repeho zase Patrik Oško. V 38. min uspel aj košický útočník Michal Chovan a na jeho zásah už domáci do konca stretnutia nezareagovali vyrovnaním. Naopak, v závere Branislav Rapáč spečatil úspech „oceliarov“. Pri jeho zásahu si druhú asistenciu v sezóne pripísal brankár Andrej Košarišťan. Košičania naplno zabodovali po dvoch prehrách a naladili sa na víťaznú vlnu pred nedeľňajším duelom na ľade Slovana Bratislava. Liptovský Mikuláš doteraz nazbieral iba šesť bodov a uzatvára 13-člennú tabuľky Tipsport ligy.

Nitra sa stále hľadá

Zvolenčania rozhodli o domácom triumfe nad Nitrou 4:0 až v tretej tretine, v ktorej skórovali Andreas Štrauch, Brock Trotter a dvakrát Kyle Bonis. Tím spod Pustého hradu je v tabuľke súťaže priebežne tretí iba bod za Slovanom a dva body za majstrovskou Banskou Bystricou.

Finalista play-off z uplynulej sezóny HK Nitra sa stále „hľadá“, z doterajších dvanástich duelov vyťažila len 12 bodov a patrí zatiaľ medzi nejmenej úspešných účastníkov súťaže. Hráči Michaloviec po nedávnom domácom „zakopnutí“ so Zvolenom bodovali pred vlastnými fanúšikmi naplno, v piatok zdolali maďarský klub MAC Budapešť 4:1. Hostia sa síce v 12. minúte ujali v presilovke vedenia zásahom Istvána Sorfona, no od tohto okamihu strieľali góly už len Zemplínčania. „Otočku“ na 3:1 zariadil hetrikom Jakub Linet a definitívnu bodku za stretnutím dal v 45. minúte Matej Giľák. Nováčik sa aj zásluhou piatkových troch bodov stále drží v hornej polovici tipsportligovej tabuľky.

Kamzíci si neudržali náskok

Súboj domáceho Popradu s Trenčínom rozuzlili až samostatné nájazdy, pretože „kamzíci“ si neudržali náskok 2:0. Na góly Mareka Zagrapana a Petra Ulrycha totiž odpovedali Andrew Radjenovic s Adamom Lapšanským, po tretej tretine bol stav 2:2. Gól potom nepadol ani v predĺžení, v nájazdoch rozhodol o víťazstve hostí 3:2 Marek Valach. Trenčania si pripísali už štvrtý triumf za sebou a v tabuľke im patrí 6. priečka, Poprad je siedmy.

Nové Zámky si poradili s Detvou a tri body získali za triumf 3:0. Už v prvej tretine zabezpečili domácim náskok Tomáš Pospíšil a Martin Jakúbek, v závere súboja spečatil úsoecho Novozámčanov Tomáš Urban. Nové Zámky sa v tabuľke posunuli na 11. priečku pred Nitru, Detva je stále desiata.

Tipsport liga 2019/2020 – 13. kolo

• piatok

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Góly: 23. J. Sukeľ (Michal Roman, Kriška), 30. Oško (Kriška, Vybiral) – 22. Marcel Haščák, 28. Repe (Belluš, Bortňák), 38. Michal Chovan (Majdan, Růžička), 60. B. Rapáč (T. Slovák, Košarišťan)

HK Dukla Ingema Michalovce – MAC Budapešť 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 15. Linet (Hričina, Ventelä), 29. Linet (Safaralejev, Hričina), 36. Linet (Safaralejev, Hričina), 45. M. Giľák (Spilar, Lalancette) – 12. Sorfon (McNally)

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 9. Zagrapan (D. Brejčák, Ulrych), 29. Ulrych (R. Svitana, P. Svitana) – 40. Radjenovic (McCormack), 41. Lapšanský (M. Valach), rozhodujúci sam. nájazd M. Valach

HKM Zvolen – HK Nitra 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Góly: 45. Štrauch (Thompson, Halama), 47. Trotter (Bonis, McPherson), 53. Bonis (Trotter), 57. Bonis (Trotter)

HC Mikron Nové Zámky – HC 07 WPC Koliba Detva 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Pospíšil (J. Jurík, T. Urban), 15. Jakúbek (Pospíšil, P. Mikuš), 60. T. Urban (Ordzovenský)