Poprad sa na víťazstvo proti HK Orange 20 poriadne nadrel

Bez názvu

BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga – vložený zápas 30. kola:

HK Orange 20 – HK Poprad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 11. Hrnka (Trška, Sobota) – 3. Lapšanský (Kledrowetz, Nádašdi), 35. Lundberg (R. Suchý, Kasík)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: 39. Petro 5+DKZ za faul lakťom – 47. Paločko 5+DKZ za faul kolenom, 58. Bartečko 10 min nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország (SR), Stricker (Švaj.) – Výleta, Šefčík (obaja SR), 237 divákov

HK Orange 20: Riečický – Čerešňák, Hraško, Trška, L. Kozák, Imrich, Staňo, Macejko – Jokeľ, A. Šťastný, Šišovský – Hrnka, Preisinger, Sobota – J. Cíger, Petro, Murček – Kalináč, Šimčák, Matoušek

Poprad: Klempa – Kasík, R. Suchý, Nádašdi, Kledrowetz, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, J. Brejčák – Škovira, Lundberg, Bartečko – Svitana, Kmiť, A. Kroták – Mlynarovič, Klouda, Lapšanský – Paločko, S. Takáč

Už v 3. min otvoril skóre stretnutia po Kledrowetzovej prihrávke Lapšanský, ktorý prízemnou strelou prekonal Riečického pomedzi betóny. Vzápätí Popradčania nevyužili početnú výhodu o dvoch hráčov. V 11. min sa domácim podarilo vyrovnať v presilovej hre. Trškovu strelu po Sobotovej prihrávke brankár Klempa vyrazil pred seba, v skrumáži sa najlepšie zorientoval Hrnka a vyrovnal na 1:1.

Na ďalší gól čakali diváci až do 35. min. Kasík posunul na modrú puk Suchému, ktorý ho nahodil na bránku. Pred Riečickým si puk šikovne sklepol Lundberg, urobil kľučku a nedal mladému gólmanovi šancu – 1:2. Na prelome druhej a tretej tretiny nevyužili Popradčania ani päťminútovú presilovku za faul lakťom Petra.

V tretej tretine dostali možnosť päťminútovej presilovky aj domáci po Paločkovom faule kolenom. Táto výhoda bola na dve minúty znásobená na presilovku o dvoch mužov, ale ani z toho domáci nedokázali vyrovnať. Hráči HK Orange naopak takmer inkasovali, keď v oslabení ušiel Kroták, v brejku bol hákovaný Trškom a rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré však skúsený Popradčan nepremenil. Domáci v poslednej minúte odvolali brankára, ale skóre sa už nemenilo.

Miroslav Marcinko (tréner HK Orange 20): „Zápasu sme sa obávali, keďže bol našim posledným pred odchodom do zámoria na svetový šampionát. Práve tieto posledné zápasy nám nevychádzali. Zahrali sme však veľmi dobre, škoda záveru, že sme nedali gól na 2:2, bolo by to krajšie. Mužstvo musím pochváliť, chlapci splnili taktické pokyny.“

Ján Jaško (tréner Popradu): „Vyhrali sme, ja som spokojný. Nemám čo dodať, pretože bolo ťažko motivovať chlapcov, lebo v piatok hráme ťažký a dôležitý zápas v Žiline. Ich hlavy boli viac-menej už v zajtrajšom súboji.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po štvrtkovom vloženom dueli 30. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 32 22 5 2 3 116:54 78
2. HC 05 Banská Bystrica 31 19 3 2 7 109:71 65
3. HK Poprad 32 17 4 2 9 101:63 61
4. HK mesta Zvolen 32 13 3 6 10 96:80 51
5. Dukla Trenčín 32 14 2 2 14 81:97 48
6. HK 36 Skalica 32 13 3 2 14 95:95 47
7. MHC Mountfield Martin 32 13 1 4 14 85:103 45
8. HC Slovan Bratislava 32 12 2 4 14 89:84 44