Poprad sa v Tipsport lige potrápil s Miškovcom, Liptovský Mikuláš prehral a Nitra doma triumfovala

Poprad - miskovec
Zľava: Balint Magosi z DVTK Jegesmedvék Miškovec a Lukáš Paukovček z HK Poprad počas 8. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Poprad (Slovensko) - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maďarsko). Poprad, 2. október 2018. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
  • aktualizované 2. októbra 22:58

POPRAD 2. októbra (WebNoviny.sk) – V 8. kole najvyššej slovenskej hokejovej Tipsport ligy sa zrodilo šesť víťazstiev slovenských tímov a prehra klubov z Maďarska.

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dueli nad maďarským tímom DVTK Jegesmédvek Miškovec 3:2 po predĺžení a pripísali si piaty triumf v rade.

Strelecky aktívnejší domáci vyťažili zo svojej prevahy v úvodnej tretine jediný gól, keď v predposlednej minúte skóroval Patrik Svitana. Nováčik na to zareagoval v závere druhej časti hry zásluhou Benceho Szirányiho, no sekundu pred sirénou vrátil „kamzíkom“ vedenie Samuel Takáč.

Tesný náskok napokon Popradčania neudržali. V 49. min inkasovali z hokejky Bálinta Magosiho, ale v predĺžení im zabezpečil dva body Svitana premeneným trestným strieľaním.

V Liptovskom Mikuláši padol jeden gól

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš tesne 1:0. Liptáci na ľade v Spišskej Novej Vsi podľahli aj v druhom „domácom“ vystúpení v tejto sezóne, predtým nestačili ani na maďarský Miškovec (1:3).

V utorňajšom „chudobnom“ dueli na góly rozhodol o troch bodoch pre MHC Mikron Nové Zámky v 31. min útočník Adam Zbořil. Novozámčania sa revanšovali za nedeľňajšiu prehru v Miškovci (2:4), hokejisti Liptovského Mikuláša nenadviazali na nedeľňajší triumf v Nitre (4:0).

Víťazstvo Detvy proti majstrovi

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili na ľade HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení. Stredoslovenské derby lepšie začali hráči spod Urpína, ktorí viedli po 15. min už 2:0 vďaka presným zásahom Vladimíra Mihálika a Róberta Vargu.

V druhej tretine však o náskok rýchlo prišli, keďže hostia vyrovnali skóre gólmi z hokejok Viktora Fekiača a Matúša Chovana. Rozhodnutie napokon prinieslo až predĺženie, v ktorom Detvania zužitkovali presilovku nechytateľnou delovkou Petra Hraška od modrej čiary.

Remíza pod Zoborom netrvala ani minútu

Hokejisti Nitry  zdolali na domácom ľade hráčov Žiliny 4:1. Do vedenia išli favorizovaní Nitrania už v 7. min zásluhou Matúša Raisa. Na úvodný gól dokázali „vlci“ odpovedať o štyri minúty neskôr, keď sa presadil Jiří Kučný.

Vyrovnaný stav však netrval ani minútu a Žilina pod Zoborom opäť prehrávala. Postaral sa o to Branislav Rapáč, ktorého gól tak mal prívlastok víťazný. Triumf domáceho tímu spečatil v záverečnej tretej tretine dvoma gólmi Erik Čaládi.

Trenčín ťahal za kratší koniec

Hokejisti Trenčína podľahli na domácom ľade Zvolenu 2:4. Hráči Dukly po štyroch tohtosezónnych víťazstvách ťahali doma prvýkrát za kratší koniec.

Trenčania v utorok začali strieľať góly až v tretej tretine a zásluhou Milana Bartoviča a Tibora Vargu sa im v 50. min podarilo otočiť nepriaznivý stav duelu na priebežných 2:1. Hostia však prijali „hodenú rukavicu“ a už o dve minúty neskôr vyrovnal Adam Drgoň.

Gól Zvolenčanov naštartoval a v 57. min za Michalom Valentom rozvlnil sieť Petr Ulrych. „Vojaci“ v snahe vyrovnať v závere skúsili hru bez brankára. Ponúknutú šancu na gól do prázdnej bránky využil Michael Vandas, ktorý spečatil víťazstvo Zvolena.

Hokejisti Košíc zvládli úspešne premiérovú konfrontáciu s MAC Budapešť v klubovej histórii a zvíťazili v maďarskej metropole tesne 2:1. Všetky góly padli až v záverečnej tretej tretine.

Košičania otočili nepriaznivý stav v priebehu 35 sekúnd: najskôr vyrovnal fínsky obranca Jere Pulli a o triumf hostí sa postaral kanadský útočník Evan Brophey. Košice si udržali líderské postavenie v tabuľke Tipsport ligy 2018/2019.

Tipsport liga 2018/2019

• 8. kolo

HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 19. P. Svitana (Mlynarovič, Abdul), 40. Takáč (L. Paukovček), 63. P. Svitana (z tr. strieľania) – 39. Szirányi (Hajós), 49. Magosi (Rusk, J. Vas)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Kalina – Smrek, Bogdaň, 1063 divákov

Poprad: Vošvrda – Salija, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, Ťavoda, Š. Fabian, Česánek – Abdul, Mlynarovič, P. Svitana – D. Bondra, L. Paukovček, Takáč – P. Koyš, Heizer, Zagrapan – Macík, Bjalončík, Matúš Paločko
Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, J. Vas, R. Harrison – Somogyi, Kulmala, Pance – Galanisz, Loiseau, Szappanos – Vincze, Hajós, Ritó

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MHC Mikron Nové Zámky 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Gól: 31. A. Zbořil (M. Zaťko)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Soós – Stanzel, Á. Soltész, 310 divákov

L. Mikuláš: Kislicyn – Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, Korím, J. Nemec, Fereta, Matej Bača – Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška – Baranov, Uhrík, Heikkilä – J. Sukeľ, Lichanec, Uram – Oško, Piatka, Števuliak
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Ondrušek, Hatala – Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Videlka

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 2:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 2. V. Mihálik (A. Šťastný), 15. R. Varga (V. Mihálik, A. Šťastný) – 23. V. Fekiač, 28. Matúš Chovan (P. Valent, Tibenský), 65. Hraško (Gachulinec)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Goga – D. Konc ml., Rojík, 2201 divákov

Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, B. Miller, Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, Bačik – Asselin, Faille, Buc – J. Sýkora, T. Surový, Tamáši – Giľák, A. Šťastný, R. Varga – Kabáč, Češík, T. Török
Detva: R. Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Hedera, D. Jendroľ, M. Šimon – M. Surový, Magogin, Z. Král – Ščurko, Murček, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, J. Žilka – Tibenský, P. Valent, Matúš Chovan

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 7. Rais (Blackwater, S. Buček), 11. B. Rapáč (L. Hrušík), 51. Čaládi (Marek Slovák, M. Versteeg), 52. Čaládi (S. Buček) – 11. Kučný (Rudolf Huna, J. Ručkay)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: M. Versteeg 5 min za hrubosť + 20 min osobný trest – Kučný 20 min osobný trest, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Michal Orolin, Cegáň, 1515 divákov

Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, Miroslav Pupák, Rais, Rácz, M. Versteeg, Fominych, A. Sloboda – Scheidl, Marek Slovák, Lantoši – L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč – Blackwater, D. Richard, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška
Žilina: Horčička – Pastor, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Mendrej – Balej, J. Ručkay, Bárta – Rudolf Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Dominik Rehák, Beránek – F. Ondruš, Síkela, Hrazdíra

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Góly: 46. Bartovič (Holenda, Sádecký), 50. T. Varga (Bartovič) – 28. Vandane (Handlovský, Špirko), 52. A. Drgoň (P. Zuzin, Obdržálek), 57. Ulrych (Špirko, Vandas), 60. Vandas (Špirko, Zeleňák)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: J. Švec (Trenčín) 10 min osobný trest, presilovky 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kókai – Synek, Vácszi, 2722 divákov

Trenčín: M. Valent – Holenda, Rýgl, L. Bohunický, Cebák, Marek Hudec, T. Bokroš, Martiška, Špankovič – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec
Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň, Ulrych, Halama – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Holovič, Šišovský – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Andrisík, S. Petráš, Lušňák

MAC Budapešť – HC Košice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 52. Pápa (Kreisz, Pozsgai) – 57. Pulli (Krajňák, Čížek), 57. Brophey (Kafka, Koch)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Szabad (Budapešť) 5 min nedovolené bránenie + osobný trest 20 min a do konca zápasu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel – Tvrdoň, Výleta

Budapešť: Bálisz – Macaulay, Garát, Vokla, Burt, Bukor, Pozsgai, Fejes, Bugár – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Bodó – Odnoga, Kreisz, Szabad – Szigeti, Majoross, Pápa
Košice: Habal – Koch, Pretnar, Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Hričina – L. Nagy, Brophey, Spilar – Kafka, Galamboš, Netík – Šoltés, Suja, Marcel Haščák – Jokeľ, Krajňák, Š. Petráš

Viac k osobe Ján PardavýMarcel HaščákMichal ChovanRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna