Poprad uspel v prvom zápase baráže o Fortuna ligu, Trenčín je krok od vypadnutia

FK Poprad, AS Trenčín
Zľava: Peter Kleščík z AS Trenčín a Štefan Zošák z FK Poprad počas prvého futbalového zápasu baráže o účasť v najvyššej slovenskej súťaži v ročníku 2019/2020 medzi FK Poprad – AS Trenčín. Poprad, 28. máj 2019. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 28. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti FK Poprad zdolali v utorok hráčov AS Trenčín 2:0 na domácom ihrisku v prvom zápase baráže o účasť vo Fortuna ligy 2019/2020.

Skóre stretnutia v Národnom tréningovom centre pod Tatrami otvoril v 10. minúte Adam Pajer po tom, čo sa úspešne zorientoval v pokutovom území po dobrom centri z priameho kopu a z bezprostrednej blízkosti prekonal Igora Šemrineca.

Druhý presný zásah pridala po zmene strán najväčšia hviezda Popradčanov – bývalý reprezentant SR Stanislav Šesták. Útočník Popradu zvýšil na 2:0 po dobre mierenej delovke po zemi spoza pokutového územia.

AS Trenčín už nedokázal počas zvyšných minút hry ani len znížiť a je tak blízko k zostupu do druhej najvyššej súťaže.

Tabuľkovo druhý tím nedávno skončeného ročníka II. ligy z Popradu tak bude mať výhodu pred odvetným zápasom, keďže je po výhre z prvého stretnutia bližšie k postupu medzi ligovú elitu.

Odvetný duel baráže o účasť vo Fortuna lige 2019/2020 sa uskutoční v sobotu 1. júna od 17.00 h v Žiline.

Baráž o postup do Fortuna ligy 2019/2020

• utorok (hrá sa na odvetu)

FK Poprad – AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 10. Pajer, 58. Šesták, ŽK: 52. Gallovič, 61. Arevalo, 74. Zekucia – 10. A. Slávik, 21. M. Šulek, 39. Zubairu, 72. Mašovič (všetci Trenčín), rozhodovali: Očenáš – Vorel, Tomčík, 2310 divákov

Poprad: Knurovský – P. Maslo, Luberda, L. Horváth, Zekucia – Kukoľ, Gallovič, Pajer, Zošák – Acosta (90. Streňo), Šesták (69. Slebodník)
Trenčín: Šemrinec – A. Slávik, Kleščík, M. Šulek, Skovajsa – Mašovič (78. Ubbink) – Zubairu, Corryn – Michal Petráš (51. Roguljič), Umeh (24. Bukari), Sleegers

Hlasy (zdroj: futbalnet.tv):

Igor Šemrinec (brankár Trenčína): „Domáci si zaslúžili výhru. Ak budeme takto pokračovať, vypadneme. Neviem, čo si myslíme. To, koľko máme šancí na záchranu, si hovoríme už od mája. Musíme skrátka udržať ligu, takýmito výkonmi to ale nepôjde.“

Marek Petruš (tréner Popradu): „Pre toto sa hrá futbal. Dnes nás diváci vytlieskali a majú aj prečo. Predviedli sme zodpovedný výkon, ktorý zariadil naše víťazstvo. Prístup hráčov k baráži bol počas týchto dvoch dní ukážkový. Čo sme si naordinovali, sme aj splnili. Stále je však len polčas, to poviem chlapcom aj v kabíne. Môžeme sa tešiť z výsledku, v sobotu nás však Trenčín poriadne preverí, lebo je to kvalitné mužstvo. V odvete musíme byť ešte lepší ako dnes.“