Aktualizované: Poprad v Tipsport lige deklasoval mladíkov z HK Orange, Mikulova úspešná žilinská premiéra

HK Poprad
  • aktualizované 22. novembra o 19:51

POPRAD 22. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu zvíťazili v zápase 25. kola najvyššej slovenskej súťaže nad tímom HK Orange 20 jednoznačne 8:0. Mladíci odohrali veľmi podobný zápas ako v stredu proti Nitre. Prvú tretinu držali s favoritom krok, prehrávali „iba“ 0:1, no v prostrednej časti päťkrát inkasovali.

Dvoma gólmi sa zaskvel Samuel Takáč, pričom ich dosiahol v rozmedzí 82 sekúnd. V záverečnej tretine pridali „kamzíci“ ďalšie dva góly. Štvrtý presný zásah v sezóne dosiahol Martin Belluš a pozíciu najlepšieho strelca tímu potvrdil Dávid Bondra.

Dva zápasy s čistým kontom

Poprad neinkasoval v druhom zápase po sebe a manko na vedúci Zvolen stiahol na šesť bodov. Hráči HK Orange 20 sú mimo poradia poslední s jedným bodom na konte.

Hokejisti Žiliny zvíťazili nad Novými Zámkami 2:1 po predĺžení. Nový tréner „vlkov“ Peter Mikula tak zažil úspešnú premiéru na lavičke majstra z roku 2006.

Videorozhodca v akcii

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí sa ujali vedenia po góle českého útočníka Adama Zbořila. Žilinčanom sa podarilo prekonať reprezentačného brankára Andreja Košarišťana až v 45. min, keď Richard Jenčík upratal puk do siete po vyrazenej strele Reného Piegla.

Pod Dubňom sa napokon muselo predlžovať a presne dve minúty pred skončením extra päťminútovky skóroval Petr Beránek. Platnosť presného zásahu ešte musel odobriť videorozhodca, ale po konzultácii s ním rozhodca Miroslav Valach napokon ukázal, že gól platí. Žilina ukončila sériu šiestich prehier, no naďalej zostáva na dvanástej priečke so ziskom 25 bodov.

Tipsport liga 2018/2019

• 25. kolo

HK Poprad – HK Orange 20 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)
Góly: 9. Zagrapan (Abdul), 21. S. Takáč (Š. Fabian, Mlynarovič), 23. S. Takáč (Václav, Heizer), 32. P. Svitana (Salija), 33. Václav (Zagrapan, Petran), 34. L. Paukovček (Macík, Belluš), 47. Belluš (Š. Fabian), 57. D. Bondra (Abdul, Zagrapan)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Mlynarovič (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Snášel – Šoltés, Stanzel, 677 divákov

Poprad: Nechvátal – Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, Karalahti, Semaňák, Kundrik – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – Václav, Heizer, S. Takáč – Macík, L. Paukovček, Belluš
HK Orange 20: Hlavaj – Golian, Kupec, Dlugoš, Boldižár, Enrik Švec, Lavička, Nahálka, Brincko – Fafrák, A. Kollár, Havrila – Juščák, Giertl, Urbánek – Köver, Čenka, Zahradník – Minárik, Sojka, Džugan

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Mikron Nové Zámky 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 45. Jenčík (Piegl, Balej), 63. Beránek (Barta) – 16. Zbořil (B. Fábry, M. Novák)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Žilin (Žilina) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, Nagy (Maď.) – Krajčík, Pálkövi (Maď.), 482 divákov

Žilina: Fučík – Bagin, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Matejka, Piegl, Žilin, Dubeň – Balej, Surovka, Jenčík – Rudolf Huna, Podešva, Barta – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Síkela, Húževka, J. Milý
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Ľ. Buc, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Linet, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, B. Fábry, Slávik