Poprad vyhral v Košiciach aj druhý zápas, Nitra vyrovnala štvrťfinálovú sériu s Trenčínom

Nitra - Trenčín
Zľava vpredu: Judd Blackwater z HK Nitra a Jiří Gula z HK Dukla Trenčín počas štvrťfinálového zápasu play-off hokejovej Tipsport ligy 2018/2019 medzi HK Nitra - HK Dukla Trenčín. Foto: SITA/Martin Havran

KOŠICE 12. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Popradu zvíťazili v utorňajšom druhom zápase štvrťfinále najvyššej slovenskej súťaže na ľade Košíc 2:1 po predĺžení. V úvodných dvoch tretinách hrali prím brankári, ktorí si držali čisté kontá. Oba tímy mali k dispozícii niekoľko presilových hier, ale ukazovateľom skóre nepohli.

Najväčšiu šancu mal v 31. min Dávid Bondra. Popradský útočník smeroval sám na bránku súpera, ale trafil iba konštrukciu košickej svätyne. Diváci v Steel aréne sa gólu dočkali až necelých päť minút pred koncom riadneho hracieho času, keď skóroval Martin Belluš.

Poprad rozhodol v predĺžení

Radosť zverencov Romana Stantiena ale trvala iba osem sekúnd. Presne toľko času stačilo domácemu kapitánovi Ladislavovi Nagyovi, ktorý po individuálnej akcii prekonal Tomáš Vošvrdu. O víťazovi druhého štvrťfinálového duelu muselo rozhodnúť až predĺženie.

Hrdinom sa stal fínsky obranca Joona Erving, ktorý prenikol do útočného pásma po ľavej strane a strelou švihom prekonal Vladislava Habala. Aj šiestykrát v tomto ročníku sa v konfrontácii týchto klubov tešili z triumfu hostia, a tak sa séria sťahuje pod Tatry s vedením 2:0 na zápasy z pohľadu Popradu.

Tri góly Nitre v presilovke

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v utorňajšom druhom zápase štvrťfinále play-off na domácom ľade nad HK Dukla Trenčín 4:1. Domáci išli do vedenia zásluhou gólu Judda Blackwatera z 5. min zápasu, keď sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore. Následne sa domáci hokejisti dokázali presadiť ešte tri razy a všetky góly prišli v početnej výhode.

Postupne sa presadili Lane Scheidl, Samuel Buček a Graeme McCormack. Za hostí strelil iba čestný gól Ondrej Mikula v 36. min za stavu 0:4 z pohľadu hostí. V emocionálne vypätom zápase, v ktorom hlavní arbitri rozdali dohromady až 34 trestov, sa Nitrania tešili z vyrovnania štvrťfinálovej série na 1:1.

Tipsport liga 2018/2019 – štvrťfinále play-off

• druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

HC Košice – HK Poprad 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1) – stav série: 0:2
Góly: 56. L. Nagy (T. Slovák, Koch) – 56. Belluš (K. Karalahti), 65. Erving (Salija, P. Svitana)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Rojík, Gajan, 5707 divákov

Košice: Habal – Koch, T. Slovák, Šedivý, Derľuk, M. Dudáš, Čížek, Pulli – L. Nagy, Brophey, J. Sýkora – Š. Petráš, Suja, Spilar – Marcel Haščák, Ignatuškin, Ščerbatov – Lušňák, T. Klíma, Jokeľ – Žitný
Poprad: Vošvrda – Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, K. Karalahti – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Buzzeo, Zagrapan, S. Takáč – Abdul, Heizer, K. Miller – Belluš, L. Paukovček, Macík – Paločko

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) – stav série: 1:1
Góly: 5. Blackwater (Kerbashian, Majdan), 14. Scheidl (Kerbashian, McCormack), 21. S. Buček (M. Slovák, Morrison), 24. McCormack (Kerbashian) – 36. O. Mikula (T. Bokroš)
Vylúčení: 14:14 na 2 min, navyše Korím 10 min za vrazenie na mantinel, M. Versteeg (obaja Nitra) 10 min za pästný súboj – Bohunický 10 min za pästný súboj, Sádecký 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, M. Hlinka 10 min za pästný súboj, Starosta (všetci Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Babic, Snášel – Soltész (Maď.), Bogdaň, 3377 divákov

Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Pätoprstý, Čaládi, Hrušík – Fominych
Trenčín: M. Valent – Starosta, Rýgl, D. Krejčí, Cebák, Gula, T. Bokroš, L. Bohunický – Sojčík, Ölvecký, J. Pardavý ml. – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Radjenovic, T. Varga – M. Hlinka, R. Dlouhý, O. Mikula – D. Hudec