Poprad zdolal Martin, Skalica si poradila s Košicami

Juraj Jurík (vľavo), Petr Obdržálek (v strede) z HKM Zvolen a Michal Hudec z HC '05 iClinic Banská Bystrica (vpravo) počas zápasu 18. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HKM Zvolen a HC '05 iClinic Banská Bystrica. Zvolen, 1. november 2015. Foto: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA 1. novembra (WebNoviny.sk) – Prinášame vám súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 18. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

Hokejisti Trenčína pokračujú v nepresvedčivých výkonoch z ostatného obdobia, keď podľahli na domácom ľade Piešťanom tesne 2:3. Zverenci trénerského dua Ján Kobezda – Marcel Hanzal boli blízko k zisku troch bodov, no Šimíček v 50. min najprv vyrovnal na 2:2 a dve minúty pred koncom strhol víťazstvo na stranu hostí Kučera. Trenčania prehrali piaty zápas z posledných šiestich, uspeli len proti reprezentácii do 20 rokov. V tabuľke im patrí druhá priečka, ale môžu ešte klesnúť. Piešťany zostali na ôsmom mieste.

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 22. Michal Hlinka (Róbert Petrovický), 45. M. Jakúbek (Ryzák, M. Zaťko) – 36. J. Tomčák (Balej, Hrehorčák), 50. J. Šimíček (S. Petráš, K. Kučera), 58. K. Kučera (Kania)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Návratek, Stanzel, 1313 divákov

Trenčín: Chábera – D. Rehák, Richard Pavlikovský, Holenda, P. Mikuš, M. Zaťko, Ryzák, T. Nechala – T. Melichárek, J. Gašparovič, Ölvecký – Michal Hlinka, Róbert Petrovický, R. Dlouhý – M. Jakúbek, J. Švec, Koyš – J. Zlocha, D. Hudec

Piešťany: P. Rybár – Trefný, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip, Kotaška – K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, Belluš – J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák

Hokejisti Popradu zvládli domáci zápas, keď zdolali Martin jednoznačne 4:0. Najprv sa v 9. min presadil po vylúčení Kabáča Hvila. Na druhý gól si museli diváci pod Tatrami počkať až do druhého dejstva. Náskok domácich zdvojnásobil v 28. min opäť v presilovke Branislav Rapáč. V 46. min už viedli Popradčania o tri góly, keď skóroval Richard Rapáč. Gólový účet duelu uzavrel v 56. min svojim druhým presilovkovým gólom Branislav Rapáč. Poprad sa po triumfe posunul s 32 bodmi na 5. miesto v ligovej tabuľke

HK Poprad – MHC Martin 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Hvila (R. Suchý, L. Paukovček), 28. B. Rapáč (Kroták, Heizer), 46. R. Rapáč (Malina), 56. B. Rapáč (Heizer, J. Kasík)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, M. Novák – Jobbágy, Korba, 1096 divákov

Poprad: Kostúr – Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, Ťavoda, Malina, J. Kasík – R. Rapáč, L. Paukovček, Bartečko – Hvila, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Heizer, Bajaruns – Števuliak, Štrauch

Martin: Dzubina – Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, P. Trávniček – Skladaný, Surovka, Tibor Varga – Pokrivčák, Murček, M. Kokavec – R. Varga, M. Dírer, Jokeľ – Uhrík, Jurášek

Hokejisti Skalice zvíťazili v domácom zápase nad úradujúcim majstrom z Košíc tesne 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 49. min v presilovej hre Klíma po individuálnej akcii. Skaličania oplatili súperovi prehru z utorka, keď prehrali na ľade Košičanov 1:2 po predĺžení. V tabuľke patrí tímu HK 36 deviate miesto s 24 bodmi, Košice sú siedme, pričom majú na konte o päť bodov viac.

HK 36 Skalica – HC Košice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 49. L. Klíma (Bezúch)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Junek, Výleta, 839 divákov

Skalica: Skalica: Romančík – Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Zukal, Jaborník – K. Jass, R. Školiak, Studenič – L. Klíma, Brendl, Komínek – Brodek, Lantoš, Bezúch – J. Rožník, Mickievics, M. Trenčan

Košice: T. Halász – M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk – P. Bartoš, R. Jenčík, Lapšanský – M. Bartánus, Češík, Bicek – Hričina, Suja, Šoltés – Bortňák, Lelkeš, T. Hrnka – Boltun

Hokejisti Žiliny podľahli doma Nitre 3:4. Domáci tím viedol 1:0 aj 2:1, no hostia napokon dokázali otočiť vývoj. V 6. min otvoril skóre Žilinčan Ježek, o niečo vyše minútu upravil na 1:1 v presilovke kanadský útočník Laliberté. V úvode druhej tretiny poslal domácich do vedenia Róbert Huna v početnej výhode, do konca prostrednej časti hry Nitrania otočili zásluhou Henricha Ručkaya a Milama. Na začiatku poslednej dvadsaťminútovky vyrovnal Konečný, no Laliberté v 53. min svojím druhým presným zásahom rozhodol o troch bodoch pre hostí. Nitra vyhrala v nedeľu už štvrtý zápas po sebe a dostala sa na druhé miesto v tabuľke o päť bodov za vedúci Zvolen. Žiline patrí 10. miesto.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 6. Ježek (A. Lipovský), 23. Róbert Huna (Konečný, Bajaník), 41. Konečný (Stupka) – 7. Laliberté (M. Slovák), 24. M. Novák (Stümpel), 30. Milam (Stloukal, M. Slovák), 53. Laliberté (Stloukal, M. Slovák)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel – Bednár, Gavalier, 1112 divákov

Žilina: Žilina: T. Tomek – D. Brejčák, Bajaník, Š. Novotný, Makovský, Kurali, Grman, Niník – Drevenák, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Valášek, Konečný – E. Švec, Ježek, A. Lipovský – Schroner, D. Rehák, Rogoň

Nitra: Nitra: M. Valent – Milam, F. Kuzma, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, M. Novák – Stloukal, M. Slovák, Laliberté – H. Ručkay, Stümpel, Kutálek – Bajtek, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, S. Buček – M. Pupák

Hokejisti Zvolena prehrali v derby s Banskou Bystricou 3:4 po samostatných nájazdoch. HKM poslal do vedenia v 23. min Obdržálek a o minútu na to zvýšil na 2:0 najproduktívnejší hráč súťaže Brabenec. Hostia sa nevzdávali a ešte do konca druhej dvadsaťminútovky sa im podarilo vyrovnať zásluhou Ziga a Kytnára. Domáci tím znovu viedol v 54. min po Krejčího tvrdom príklepe hneď po vhadzovaní. Banskobystričania sa dočkali predĺženia, keď 55 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnal veterán Handzuš. Ten istý hráč napokon rozhodol o víťazstve hostí v samostatných nájazdoch. Zvolen je napriek prehre lídrom najvyššej slovenskej súťaže s päťbodovým náskokom pred Nitrou, Banská Bystrica sa posunula na tretiu pozíciu.

HKM Zvolen – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 23. Obdržálek (D. Krejči, J. Jurík), 24. Brabenec (Puliš, M. Juraško), 54. D. Krejči (J. Jurík, B. Mráz) – 33. T. Zigo (Šmach, M. Hudec), 40. Kytnár (Handzuš, I. Ďatelinka), 60. Handzuš (Majdan, M. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd: Handzuš

Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Lunter a Gillies (obaja B. Bystrica) 5+DKZ, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Stano – Šefčík, Tvrdoň, 3420 divákov

Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, M. Ivan, Hataš, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – J. Jurík, B. Mráz, Obdržálek – Martin Ďaloga, T. Klíma, Klhůfek – J. Žilka, V. Fekiač, Kentoš

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, Gründling, Rosandič, Petran – Majdan, Galamboš, Gillies – Loskot, Kytnár, O. Mikula – M. Hudec, Handzuš, Lunter – Lamper, T. Zigo, Matoušek

HK Orange 20 13 1 0 1 0 0 11 12:47 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.