26. septembra 2014 ŠportHokej od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Poprad zdolal Piešťany, Bystrica prekvapivo vyhrala v Nitre

NITRA 26. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Nitry prekvapujúco zaváhali v 6. kole Tipsport extraligy, keď na domácom ľade podľahli hráčom Banskej Bystrice 4:6.

Konečný výsledok bol stanovený už po dvoch tretinách, na 4:6 upravil v 40. min Milan Kytnár. Úradujúci extraligoví finalisti z Nitry bez jednej z vodcovských osobností Jozefa Stümpela v tretej tretine už nedokázali nič urobiť s výsledkom, a tak zostávajú po šiestich kolách na 11 bodoch.

Bystričania odohrali ešte len tretí zápas v novom ročníku a na konte majú momentálne 6 bodov.

Obrazom: Piatkové zápasy hokejovej Tipsport extraligy

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 4:6 (2:3, 2:3, 0:0)

Góly: 9. H. Ručkay (Marek Slovák, Lukáš Novák), 16. Pupák (Milo), 24. Tománek (Nádašdi), 28. H. Ručkay (Tománek, Lukáš Novák) – 5. M. Hudec (Kudrna), 6. Nicastro (Handlovský, Kafka), 13. Block (Luža), 32. Preisinger (Kafka), 39. Block (Handlovský), 40. Kytnár (M. Hudec, Luža)

Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Šefčík, Výleta, 2653 divákov

Nitra: Lakosil – Michal Novák, Nádašdi, Ordzovenský, Guoth, Milo, Jeremenko, D. König, Kloz – Tománek, Lukáš Novák, H. Ručkay – Marek Slovák, M. Kováčik, Pupák – J. Ručkay, J. Štefanka, R. Mráz – Piačka, Lelkeš, Bajtek

Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Montgomery, Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Predajniansky, Biro – M. Hudec, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Block, Matoušek – Lamper, Zigo, Bendík

Hokejisti Popradu zvíťazili nad hráčmi Piešťan 2:1. Víťazný gól Podtatrancov strelil v 41. min bývalý reprezentant Ľuboš Bartečko.

Hostia o štyri minúty neskôr už len znížili na konečných 1:2 Matejom Mišurom. Popradčania uspeli aj vo štvrtom domácom súboji v tejto extraligovej sezóne a na konte majú aktuálne 14 bodov.

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 15. S. Takáč (Matis), 41. Bartečko (Hvila, Boltun) – 45. Mišura (Konečný)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Gajan, Smrek, 1174 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský – Hvila, Bartečko, T. Sýkora – Kroták, Boltun, Paločko – S. Takáč, Paukovček, Matis – Marek Nagy, Mlynčár, Gápa

Piešťany: Patrik Rybár – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Bučka, Cunik, Srnec, Krajčík – T. Klempa, Mišura, Konečný – Kutálek, Holovič, D. Pašek – Haring, Peško, Hamrák – B. Rapáč, M. Toman, Vaculín

Z derbysúboja 6. kola v Žiline vyšli víťazne hosťujúci Martinčania. O víťazstve 4:3 hokejistov z Turca rozhodol až premenený nájazd Petra Galamboša, ktorý strelil aj dva z troch gólov hostí v riadnom hracom čase.

Po 60 minútach aj predĺženi sa zápas skončil 3:3. Martinčania napriek zisku 2 bodov a piatemu víťazstvu v sezóne museli prepustiť čelo tabuľky Košičanom, ktorí uspeli v Skalici (4:0). Majstrovské Košice vedú zásluhou lepšieho skóre.

MsHK Žilina – MHC Mountfield Martin 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. Š. Novotný (Šimko), 47. Drábek (Dlouhý, Heřman), 52. Milan Procházka (Dlouhý) – 17. Galamboš (J. Markovič, T. Varga), 31. Galamboš (J. Markovič), 44. O. Jokeľ (Fujerík, Suja), rozhodujúci sam. nájazd Galamboš

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bednár, Gavalier, 1230 divákov

Žilina: Landsman – J. Moravec, Hertl, Krčula, Jelínek, Dlouhý, Ďurkech, Kadela, Haluza – Horna, Kristek, Milan Procházka – Kanko, Š. Novotný, Šimko – Valášek, Heřman, Drevenák – A. Lipovský, Drábek, Kubiš

Martin: J. Čech – Matejka, Ďatelinka, Dvořák, Kolba, Tupý, Brcko, Rusina, Fillo – T. Varga, Galamboš, J. Markovič – L. Klíma, Fujerík, A. Themár – Suja, Pokrivčák, O. Jokeľ – Jurášek, Dírer, Šugár

Hráči HC Košice zvíťazili na ľade Skalice 4:0. Cestu za presvedčivým víťazstvom naštartovali východniari hneď v úvodnej minúte, keď sa presadil Peter Sojčík.

V prostrednej časti hry poistili vedenie úradujúceho majstra góly Mateja Češíka a Milana Kolenu, konečné skóre stretnutia uzavrel v závere duelu Gabriel Spilar.

HK 36 Hant Skalica – HC Košice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 1. Sojčík (Spilar, Češík), 22. Češík (Jánošík, Markuš), 39. Kolena (Lapšanský, Jánošík), 58. Spilar (P. Bartoš, Štrbák)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – M. Orolin, Tvrdoň, 1057 divákov

Skalica: M. Lipovský – Nechala, Gründling, I. Jankovič, Mikéska, Krejčiřík, P. Horváth, Popela – J. Jurík, R. Školiak, Méry – Vaškovič, Dvonč, Stloukal – Jabrocký, Štumpf, Bezúch – Bene, Romančík, Rejžek

Košice: Hylák – Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Šeda, Drgoň, Macejko – M. Bartánus, Kolena, Lapšanský – Sojčík, Češík, Spilar – P. Bartoš, Matúš Chovan, Stupka – Jenčík, Markuš, Hinďoš

Hokejisti Zvolena prehrali na domácom ľade s Trenčínom 0:1. V málo vídanom zápase, ktorý sa po 60 minútach aj predĺžení skončil bez gólov, strelil jediný gól v rámci samostatných nájazdov skúsený hosťujúci útočník Róbert Petrovický.

Trenčania sa zásluhou trojbodového zisku dostali v tabuľke o bod pred Zvolenčanov na 5. miesto.

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Gól: rozhodujúci sam. nájazd Róbert Petrovický

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner – Holienka, Junek, 1526 divákov

Zvolen: Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, S. Tomko, T. Varholík, Dervarič – Puliš, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Síkela, Bortňák, Hebar – M. Sloboda, Čanky, Martin Ďaloga

Trenčín: Konrád – L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Zošiak, Lintner, Ryzák, Daniška, Habšuda – J. Gašparovič, V. Nemec, Radivojevič – Šišovský, T. Melichárek, Komínek – O. Mikula, Róbert Petrovický, Rožník – D. Hudec, P. Stantien, Pardavý

Lukašenko požiadal Putina o zmenu pravidiel, ruské kluby by mohli angažovať viac Bielorusov HC Slovan Bratislava odohrá zápasy KHL aj vo Viedni, nová sezóna sa začne 1. septembra