Popradčania odvrátili mečbal, Košičanom strelili šesť gólov

Obranca HC Košice Adam Jánošík sa snaží zablokovať strelu útočníka HK Poprad Samuela Takáča počas štvrtého zápasu semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy. Poprad, 21. marec 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 21. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti HK Poprad si zásluhou sobotňajšieho domáceho víťazstva nad hráčmi HC Košice vo štvrtom stretnutí semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy predĺžili sezónu minimálne o jeden zápas, po výhre 6:2 pred vlastnými fanúšikmi znížili stav série na 1:3. Piaty duel je na programe v utorok 24. marca o 17.00 h v metropole východu.

Obrazom: Poprad zvíťazil nad Košicami 6:2

Popradčania vyhrali zásluhou presného zásahu Lukáša Paukovčeka prvú tretinu 1:0. Najvýznamnejší krok k sobotňajšiemu úspechu urobili hráči spod Tatier v úvode druhej tretiny, keď sa v rozpätí 22. a 25. minúty strelecky presadili Samuel Takáč, druhým gólom v zápase Paukovček a Richard Rapáč.

V 30. minúte znížil na 1:4 z pohľadu hosťujúcich „oceliarov“ Gabriel Spilar. V 49. minúte vrátil domácim štvorgólové vedenie Arne Kroták, v drese Košice o minútu neskôr skorigoval Martin Štrbák. Posledné slovo mali hokejisti HK Poprad, v 54. minúte stanovil konečný výsledok na 6:2 Peter Boltun.

Slovnaft play-off Tipsport extraligy (semifinále – štvrtý zápas)

– hrá sa na štyri víťazstvá

HK Poprad – HC Košice 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

– stav série: 1:3

Góly: 17. Paukovček (Bartečko, Kurali), 22. S. Takáč (Matis, Kroták), 24. Paukovček (R. Suchý, Gríger), 25. R. Rapáč (Malina, S. Takáč), 49. Kroták (Matis), 54. Boltun (Hvila) – 30. Spilar (P. Bartoš, Štrbák), 50. Štrbák (A. Jánošík, P. Bartoš)

Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík – Tvrdoň, M. Orolin, 3395 divákov

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, Dinda, Fabian, Malina, D. Brejčák, Makovský, Gaborčík – Bartečko, Paukovček, Gríger – Kroták, S. Takáč, Matis – R. Rapáč, Boltun, Hvila – Toma, Štals, Štrauch

Košice: Hylák – Štrbák, Drgoň, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, Hrnka, Kutálek – M. Bartánus, Suja, Bicek – R. Bondra, Matúš Chovan, Lapšanský – Hinďoš