Porošenko, Macron a Merkelová sa stretli v Paríži, diskutovali aj o voľbách na východe Ukrajiny

Angela Merkelová, Emanuel Macron, Petro Porošenko
Nemecká kancelárka Angela Merkelová, francúzsky prezident Emanuel Macron a ukrajinský prezident Petro Porošenko. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 12. novembra (WebNoviny.sk) – Ukrajinský prezident sa stretol s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom. Trojica spolu diskutovala o nedeľných voľbách, ktoré sa konali v regiónoch na východe Ukrajiny ovládaných proruskými separatistami.

Informácie potvrdil hovorca ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Politici sa stretli v Paríži, kde si pripomenuli sté výročie ukončenia prvej svetovej vojny.

Ukrajina, Spojené štáty aj Európska únia považujú voľby za porušenie minských dohôd a vyzvali miestnych obyvateľov na ich bojkot. Ukrajina, Nemecko, Francúzsko a Rusko sú členmi takzvanej normandskej štvorky.

Vojenský konflikt, ktorý vypukol na Ukrajine v roku 2014, si vyžiadal už viac než desaťtisíc obetí na životoch. Deň pred kontroverznými parlamentnými a prezidentskými voľbami zahynuli na separatistickom východe štyria ukrajinskí vojaci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováEmmanuel MacronPetro Porošenko