Portál Zdravoteka.sk expanduje do štyroch krajín. Pre užívateľov pripravuje atraktívne inovácie

New project 9.jpg
Foto: Zdravoteka

Pandémia COVID-19 ukázala, aké dôležité sú pre užívateľov internetu informácie o zdraví. Diagnózy, choroby, lekárske správy, či názory zdravotníkov patria vo všeobecnosti medzi najklikanejšie. Komplexnou databázou zdravotníckych informácií disponuje slovenský odborný portál Zdravoteka.sk, ktorý aktuálne spúšťa svoju expanziu do zahraničia. Slováci tak poskytnú cenné informácie o zdraví aj Nemcom, Čechom, Maďarom a Srbom.

Polmiliónová investícia

Odborný portál Zdravoteka.sk je u nás lídrom v odbornom obsahu o zdraví. Vznikol v roku 2015 a mesačne ho podľa IAB monitoringu navštívi v priemere 400 tisíc ľudí. V prípravnej fáze príde k prekladu odborného obsahu do jednotlivých jazykov vrátane anglického, pridajú sa aj pridružené funkcionality. a zahraničné jazykové mutácie nadviaže komplexná inovácia redakčného systému a redizajn webstránky. Expanzia na zahraničné trhy si vyžiada investíciu za viac ako pol milióna eur.

Inovatívne funkcie

Zdravoteka.sk avizuje aj inovatívne funkcie. Chce zrealizovať SaaS model pre svoju webstránku a priniesť užívateľom vlastnú radu výživových doplnkov.

Plánuje monetizačnú službu pre web a mobilné zariadenia, ktorá má pomôcť potenciálnym pacientom identifikovať prípadné ochorenie a získať cenné rady. Má tak ambíciu prispieť k riešeniu aktuálnych problémov zdravotníctva.

Identifikácia chorôb

Funkciou zdravotéky je aj identifikácia chorôb na základe príznakov. Momentálne je spustená v skúšobnej verzii. Je budovaná na základe know-how zdravotníkov, ktorí musia rýchlo určiť približnú chorobu. Ambíciou je do procesu identifikácie zapojiť aj machine learning a prvky umelej inteligencie (AI). Zdravotéka má poslúžiť najmä bežným ľuďom pri rýchlom predbežnom stanovovaní možného ochorenia. Jej súčasťou bude aj rozpoznávanie príznakov na základe obrazových snímok.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom